dětičkyRodiče dětí, jejichž jména nemají místo v kalendáři, byli vyslyšeni. Vydavatelé kalendářů zařadí Tobiáše, Andělína, Leu a Dominiku do kalendářů pro rok 2011. Jejich boj tak skončil dobrým koncem.

„Velice nás těší, že nám vydavatelé kalendářů vyšli vstříc a Tobiáš bude moci napřesrok slavit svůj svátek dle oficiálních kalendářů. Prozatím využíváme kalendáře staročeského, dle kterého slaví Tobiáš jmeniny 2. listopadu, tedy ve stejný datum, na který budou zařazeny i v roce 2011,“ reagoval na novinku vydavatelů otec malého Tobiáše Tomáš Zdechovský z Třebechovic pod Orebem.

Na problém neexistence některých jmen v dnešních kalendářích upozornili letos v létě dva otcové z Královéhradecka. Počet nespokojených rodičů poté začal velmi rychle narůstat a tlak na vydavatele sílil. Výsledkem je zařazení často frekventovaných a stále více oblíbených jmen do několika českých kalendářů.

„K zařazení jmen přispělo nejen zapojení známých osobností do naší iniciativy, ale i fakt, že roste obliba těchto dříve velmi frekventovaných jmen,“ shrnul příčiny úspěchu Zdechovský. V době renesance patřil Tobiáš k nejpoužívanějším jménům v českých zemích. Dnes mu patří 28. příčka oblíbenosti u nově narozených chlapců, což značí silný nárůst popularity jména.

Dala byste dítěti takové jméno?

Advent na Ženě-in

O adventu a adventní výzdobě máme dnes celé vydání magazínu Žena-in! Posílejte mi fotografie s krátkým popisem na téma: Naše adventní výzdoba. Čekám na ně na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz.

Reklama