Pokud jste ráda v dětském věku o vánocích fantazírovala a snila, zasněte se i dnes. Třeba při čtení příspěvku čtenářky Netty35 k dnešnímu tématu: Dětské představy Ježíška.

Jak si představovala Ježíška čtenářka Netta35, když byla ještě malá? A jak jste si ho představovaly vy, milé čtenářky? Právě tím se zabývá dnešní téma dne.

čtenářce Nettě35 nešlo ani tak o Ježíška, jako o celkovou atmosféru...


Na Ježíška jsem věřila dlouho, bydleli jsme na vesnici a přípravy na Ježíškův příchod, začínali tím, že maminka pouštěla vánoční koledy a malovala malého andílka, který měl holý zadeček-vždy byl namalovaný zezadu, takže jsem nikdy nezjistila, jestli je to holka, nebo kluk.

Za to si z dětských let, pamatuji maminčinu říkanku: „Andělíček malý, do peříčka se halí, na kalhotky nemaje upaluje do ráje."

Když přišla ta krásná chvíle, zacinkal zvoneček a tatínek byl první u stromku, říkal, že byl tady Ježíšek, ale nemohl se zdržet, protože toho má opravdu moc, ale nechal mi tady pod stromečkem dárky.

Když si na to vzpomínám, byl to velmi krásný čas-místo kolekcí na stromečku bylo plno ozdob, svíčky, ve staniolu zabalený cukr, nebo oříšky. A maminčiny čokoládové perníčky.

Když bylo po Vánocích, andělíček odletěl do ráje. Všem přeji hezký den.

Netta35

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama