Obětavého manžela má čtenářka Simič. Když viděl dva mladíky, kteří se dostali na řece do ledových ker, neváhal jim s kolegou zachránit život...

Už při vás někdy stál strážný anděl? Při dvou hazardérech, kterým pomohl manžel čtenářky Simič jistě ano...


Hezký, i když poněkud upršený den.
Co se dnešního tématu týče, ráda přispěji svou troškou do mlýna. Bylo to v únoru loňského roku, kdy můj manžel společně se svým kolegům zachránil život dvěma mladíkům, kteří se neohroženě procházeli po ledových krách na řece Bečvě. Vůbec nebrali v potaz varování, že se blíží přílivová vlna, která vznikla odstřelem obrovských ker. Měli namále, naštěstí manžel s kolegou zachovali chladnou hlavu, vyděšené kluky pomocí lan vytáhli a tím jim vlastně zachránili život. Když mi to manžel po příjezdu domů líčil, klepala jsem se, jako bych do těch ker spadla sama. Dokonce jsem na něho byla i trochu naštvaná, že tolik riskoval. Taky se domů už nemusel vrátit. Pak se mi to však rozleželo v hlavě a došla jsem k závěru, že mám doma správného a obětavého chlapa, který je schopen se obětovat za druhé a po jeho boku se nemusím bát. Co mě však zamrzelo nejvíce byl fakt, že ani jeden z chlapců, ani nikdo z jejich rodičů mému muži ani nepoděkovali. Nepřišel ani děkovný dopis, nic. Poděkovali mu vlastně jen cizí lidé, kteří si jeho činu vážili.
Obětavost je krásná a ušlechtilá vlastnost, měla by se ctít a ne jenom využívat. Moc bych si přála, aby se dobré skutky a obětování pro jiné staly naprosto běžnou a každodenní věcí. Nikdy totiž nevíme, co se může stát a kdy budeme takového anděla strážného sami potřebovat.

Hezký den,
Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

  • Jak vnímáte obětavost?
  • Je to, podle vás, kladná vlastnost?
  • Stal se ve vašem okolí nějaký případ extrémní obětavosti?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 1.10.2012 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete, aby váš příspěvek měl větší šanci na uveřejnění a tím i na možné získání sladkého dárku, ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Tím sladkým dárkem bude tentokrát velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama