když se vám něco pokazí po záruční lhůtě, je to pěkná honička sehnat opraváře, jak popisuje naše čtenářka Eliana strastiplnou pouť za opravářem sušičky. Možná máte podobné zkušenosti

Krásný den, ohledně oprav mám ještě čerstvý zážitek, když nám náhle odešla sušička na prádlo. Protože běžela jen pře zimu a sychravé počasí, vypadala jako nová. Dobře zjistíme, kolik bude stát oprava a podle toho se zařídíme.

Voláme do autorizovaného servisu, kde zjistili, že nejde o záruční opravu (předběžná cena opravy dle našeho popisu závady asi 3900,-) nás odkázali na krajskou pobočku, kde nás odkázali na technika, který nás odkázal na známého, který sušičky neopravuje a ten nám dal telefon na technika, který by to měl určitě opravit. Hurá!

Bylo to předčasné hurá. Nebral telefon, když ho vzal, tak nás odbyl, že nemá čas, ať zavoláme mezi dvanáctou a jednou hodinou. Nebral telefon. Po týdnu se nám ho podařilo sehnat, aby alespoň přijel zjistit závadu. Řekl, že se ve čtvrtek staví (jasně neřekl, který čtvrtek), čtvrtek minul, pátek to je malá sobota, víkend se nepracuje, pondělí...než se člověk rozkouká a v úterý konečně přišel.

Za deset minut zjistil, že to je elektronika, tišťák si odvezl s tím, že další týden ve středu zavolá a přiveze to opravené. Nezavolal, nepřijel. Díky za slunečné počasí a sušák venku! Ukázal se náhle až za dalších pár dnů, za dalších deset minut práce jsme celkem zaplatili 1700,- a odfrkli si, že tuhle anabázi máme za sebou a sušička šlape.

Spotřebiče měníme jen když se oprava nevyplatí. Jen DVD přehrávač jsme vyměnili za BlueRay jako inovaci. Boty nechávám podbít a opravit, když jsou kožené a stále skvěle vypadají. Díky šicímu stroji opravím tu a tam co se komu poškodilo na oblíbeném kousku oděvu.

Venkovní opravy jako jsou nátěry a práce se šroubovákem mne i baví. Auto jsem dřív vozila v minisukni do servisu já, bylo to pak v cuku letu vyřízené a levněji. Dnes vozí auto do servisu muž a vždycky se tam zapovídá :-D, ale díky skvělému automechanikovi je cena velmi příznivá.

A náhodou ..zmíněné gramofony děsně frčí, minulý týden jsme se vrátili z výletu lodí do Skandinávie a to jsem koukala, jak se na blešáku i antikvariátech prodávají ve velkém elpíčka a samozřejmě gramce!

Vaše Eliana

Milá Eliano, nejenže garmofony znova frčí,a le dokonce se prodávají nové. Po dlouhé době jsem navštívila jakousi prodejnu

Reklama