Bulvár

Americká výroba plenek je plná přestávek


Zdravím ženy-in!

 

Co se týče brigád, mám jako studentka VŠ plno zkušeností. Začalo to hned po deváté třídě ZŠ, kdy jsem jako patnáctiletá nastoupila na 14 dní do místního zahradnictví.

No, ještě teď si dokáži vybavit vůni (pro mě ale příšerný smrad), který nás tam osm a půl hodin obklopoval. Práce nic moc, celou dobu jsme z květin vybírali jakási titěrná semínka.

Na okraj se ještě zmíním o platu, který mi teď přijde hodně směšný – první týden 28 Kč/hod., druhý týden už jsme jako zkušenější dostali dokonce 32 Kč/hod!!! J  Mmch, co jsem tak slyšela od holek, co tam občas v létě zavítají, tak sazbu příliš nezvýšili…

 

Střední škola byla ve znamení brigád v různých supermarketech. Hrůza a děs! Osm hodin doplňovat zboží, které zákazníci stejně moc nekupují, bylo opravdu velmi záživné, navíc já patřím mezi lidi, kteří celkem rádi pracují a vadí mi zbytečné prostoje. V Macru při doplňování ovoce a zeleniny se mě šéf ptal, jestli nepocházím z vesnice, že jsem tak pracovitá, protože místní studentíci jsou prý hrozně líní J .

 

Prodávala jsem také salámy a sýry, tam se zas neustále praktikovalo otáčení koleček uzenin tak, aby vypadaly co nejčerstvěji, i když už si tam nějaký ten den poležely… U sýrů byl zase problém v jejich určování, já se v sýrech moc nevyznám, a tak se párkrát stalo, že mi půlka fronty před pultem ukazovala, který kousek si to vlastně zákazník přeje J

 

Nyní mám brigádu, na kterou si nemůžu ani slůvkem postěžovat – pracuji v místní továrně, kde se vyrábějí dětské pleny. Společnost vlastní Američané, tudíž je to něco jiného, než pracovat v nějaké české přádelně, kterých v našem městě taky pár je a tak mám možnost srovnání.

Směny jsou klasické, osmihodinové. V budově je osm velkých linek, na kterých pracuje 4-6 lidí (z velké části brigádníků) a pak plno mechaniků. Na každé lince se během směny pracuje v tzv. kolečku –  jsou tam tři stanoviště, na kterých se postupně po dvaceti minutách prostřídáme a po každé hodině následuje 20 minutová pauza. Pokud se sejde dobrá směna, která se umí domluvit, kolečko se jede 45 minut a pak 30 minutová pauza.

Párkrát se mi při tomto systému stalo, že jsem pracovala pouze 5 hodin a 3 hodiny odpočívala J

.
Co se týče peněz, tak je to taky bezvadné – za každou směnu mám 514Kč čistého (směna se počítá 7,5 hod., ty ostatní pauzy se berou jako pracovní čas).

 

Za tuhle brigádu jsem moc ráda, jelikož tam můžu chodit i během akademického roku a konečně jsem téměř finančně nezávislá na rodičích. Oblečení, knihy a ostatní zábavu už si platím ze svého.

 

Přeji krásný den

 

Enya


Milá Enyo, našla jste si opravdu skvělou brigádu. Zvlášť v létě je každá přestávka navíc super :-).
   
13.07.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] arjev [*]

  Enya: taková brigáda je

  superkarma: 0 13.07.2006, 13:53:39
 2. avatar
  [2] Kayty [*]

  Já prvně pracovala taky v zahradnictví. Sázela jsem sazeničky nějakých jehličnanů (později jakýchsi kytek) a dostávala 0,5h / ks. Když se máklo, dalo se za den docela vydělat. Jenže to byly směny a sečteno to nedalo zase až tak moc. Ale byly to moje první vlastní peníze.
  Pak každé léto v místních lázních (kuchyně - tam bylo nejlíp, obsluha, pokojská - tam zase úplatečky od pacientů). A jednou na záskok za dovolené na koupališti, kde se dalo dobře vydělávat, když se vědělo jak na to. A ručím za to, že to věděl každý, kdo kasíroval .

  superkarma: 0 13.07.2006, 13:51:10
 3. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Já jsem v nějakém roce 1994 dělala svoji první brigádu za 19 Kč/hod. A ostatně o mnoho let později když jsem dostala brigádu s hmotnou odpovědností za 40 Kč/hod, tak jsem si připadala skoro jako boháč, na brigádu mi to nepřijde málo.

  superkarma: 0 13.07.2006, 13:17:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme