Americká móda zamířila do českých ulic. V tomto článku se seznámíte s nejslavnějšími americkými značkami, jejich charakteristickými znaky a uvidíte, jak taková móda vypadá v praxi.

Pokud sledujete dění ve světě módy, určitě vám neunikla zpráva o slavnostním otevření nového obchodu s americkou módou, jehož se účastnily některé známé tváře. Mezi nimi například Martha Issová, Jan Hřebejk, Taťána Kuchařová a další.

Na úvod si dovolím kratičké zasvěcení do světa americké módy. Mluvíme především o značkách Abercrombie&Ficth, Alpha Industries, Dereon, Dollhouse a Rocawear.

Poslední ze jmenovaných značek je spojená se světově proslulými americkým rapperem Jay-Z a jeho neméně známou polovičkou Beyoncé. Kdo ví, jak se tihle dva oblékají, vědí, co od jejich módy mohou čekat.

Alpha Industries je značka vojensky laděná, materiál a design je uzpůsoben pro civilní nošení, ale svůj military nádech rozhodně neztrácí. Tento styl se těší velké oblibě po celém světě a svoje příznivce si najde i u nás, i v řadách celebrit.

Za zmínku stojí i značka Abercrombie&Fitch, mezi jejíž základní poznávací znaky patří dojem ošuntělého, opraného a stářím poznamenaného oblečení. Charakteristické jsou také různé dírky, křivé švy a podobně. Za sebe musím říct, že tenhle styl patří mezi moje favority.

A teď dost teorie. Pojďme se mrknout, jak americká móda vypadá v praxi.   

americká módaamerická móda

americká módaamerická móda

americká módaamerická móda

americká módaamerická móda

americká módaamerická móda

Jednotlivé kousky oděvů nám k nafocení zapůjčil obchod Freedom&Porridge. líčení Anna Todorová.

Reklama