.

AMC má něco navíc, seriály nabízí už pár dní po premiéře v USA

Novinky

AMC má něco navíc, seriály nabízí už pár dní po premiéře v USA

Televizní stanice AMC, kterou má pod patronátem společnost AMC Networks, vtrhla do stojatých vod české kabelovky vskutku stylově. Českým divákům na úvod zprostředkovala premiéry minisérií PC Rebelové (Halt and Catch Fire) a Zlom (The Divide), následně vyrukovala s excelentním Fargem, a nyní, jen několik dnů po celosvětové premiéře, se vytasila s napjatě očekávaným spin-offem Perníkového táty (Breaking bad) s názvem Better Call Saul. To všechno během pouhých tří měsíců existence českého AMC.

amcJen pro pořádek si připomeňme, že AMC v Česku funguje teprve od listopadu minulého roku, kdy nahradila stanici MGM. A ačkoli vycházela z čistě filmové nabídky svého předchůdce, postupně přidává aktuální seriálovou špičku, a stává se velmi atraktivní volbou především pro diváky mladší až střední generace. AMC momentálně nabízí to nejlepší ze světových filmových knihoven, které využívalo i MGM a navíc přidává exkluzivní seriály, které jsou na špici seriálových žebříčku na ČSFD. Zatím poslední mistrovský kousek zástupci AMC předvedli, když se jim podařilo získat práva na spin-off Perníkového táty. Minisérie Better Call Saul měla světovou premiéru ve Spojených státech v neděli 8. února, na AMC ji diváci spatří poprvé už ve čtvrtek 26. února. Diváci nejen v Česku a na Slovensku, ale v celé střední a východní Evropě přitom seriálové hity zpravidla vídali s několikaměsíčním až ročním zpožděním. A proto má AMC něco navíc.

\scfsdf

 

Kdo je vlastně Saul?

Patříte-li mezi fanoušky seriálu Breaking Bad, jistě si vybavíte jistého Saula Goodmana, který byl shodou okolností právním zástupcem hlavního hrdiny Walta Whitea. Právě jemu přitom tvůrci jmenovali spin-off, který je prequelem a odehrává se nějakých sedm let před událostmi Perníkového táty.

Ve městě Albuquerque se setkáváme s Jimmym McGillem (Bob Odenkirk), který je právníkem ve firmičce svého bratra, a zatím vůbec netuší o Whitmanovi ani jeho perníku. Jistě, už tehdy se sem tam namočí do nějaké levárny, jeho přeměna v Saula Goodmana zde však teprve začíná. A tak se v rámci desetidílné premiérové sezony dozvíte o jeho bizarní přeměně a o tom, co jej přimělo přijmout novou identitu a stát se Saulem Goodmanem. A jak se na to celé kouká? Přímo báječně!

Tvůrci totiž částečně zachovali jedinečnou atmosféru Perníkového táty, fanoušci proto budou při sledování jako ryby ve vodě. Herecký protagonista Bob Odernik, jako by se pro roli Saula narodil. Právník, který si s morálkou a způsoby hlavu příliš neláme, má pěkně prořízlou pusu, takže očekávejte originální humor s rafinovaný sarkasmus. Originální je také scénář, na němž si tvůrci očividně dali záležet. Saulův příběh je vlastně o tom, že se snaží udržet si nadstandardní životní úroveň. V honu za penězi a společenským statusem je ochoten lhát, podvádět a…však uvidíte sami.

Seriál Better Call Saul můžete sledovat od 26. února na stanici AMC.

Zdroj foto: Better Call Saul, AMC

\scdsyfv

 

   
24.02.2015 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [8] zlato [*]

  No vida....Sml16

  superkarma: 0 25.02.2015, 01:58:05
 2. avatar
  [7] Pimpa M [*]

  Nuda.

  superkarma: 0 24.02.2015, 13:28:53
 3. avatar
  [6] Hanula [*]

  Jandywoman — #5 Sml16také ráda kouknu na nějaký ten starý western...

  superkarma: 0 24.02.2015, 12:54:16
 4. avatar
  [5] Jandywoman [*]

  Kdyby tam taději nechali původní skladbu filmů, např. westerny, seriálu máme jinde dost. Na westerny kouká stále ještě hodně chlapů a je jich čím dál tím méně, popř. jsou to stále dokola ty samé.

  1. na komentář reaguje Hanula — #6
  superkarma: 0 24.02.2015, 12:46:50
 5. avatar
  [4] v.poho [*]

  Hanula — #3Breaking bad běžel i v "normální" TV. myslím, že na Nova Cinema, takže předpokládám, že jeho "předseriál" tam dřív nebo později poběží taky.

  Sama nemám velikášskou USA tvorbu moc ráda, takže to jde vesměs mimo mě, ale co si budem, povídat, každý stát, dokonce i USA, má svoje lepší tvůrce. Perníkový táta (navzdory závádějícímu českému překladu) je výjimečný tím, že má dokonalý scénář a promyšlenou psychologii svých postav. Proto je tak úspěšný, protože je jiný než 99% ostatních.

  superkarma: 0 24.02.2015, 12:19:50
 6. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16ne, že by mě nebavily americké seriály - sem tam na ně kouknu, ale v normální TV je to dost a dost....

  1. na komentář reaguje v.poho — #4
  superkarma: 0 24.02.2015, 12:08:38
 7. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Americké seriály se mi nelíbí, nebaví mě, nemá to nic společného s mým životem, nedokážu se do toho vžít. Takže tato stanice není nic pro mě.

  superkarma: 0 24.02.2015, 12:01:16
 8. avatar
  [1] v.poho [*]

  Na Better Call Saul se těším. Jsem zvědavá, jestli to dosáhne na úroveň Breaking Bad.Sml16

  superkarma: 0 24.02.2015, 11:08:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme