Pro řadu žen a dívek to byla smutná zpráva – jejich idol, herec George Clooney (53), který byl dlouhá léta svobodný, se v sobotu oženil. V romantickém prostředí italských Benátek si vzal britskou právničku Amal Alamuddin (36). Kdo je tahle snědá kráska, jíž se podařilo dostat do chomoutu sukničkáře, který po rozvodu s první ženou Talií prohlásil, že už se nikdy neožení? A čím Clooneyho okouzlila?

Má vlastní kariéru

Amal Alamuddin

Amal Alamuddin se narodila v Bejrútu v rodině novinářky a univerzitního profesora. Má tři sourozence – bratry Samera a Ziada z otcova předchozího manželství a sestru Talu. V roce 1980 kvůli občanské válce přesídlili do Londýna. Zde Amal navštěvovala dívčí gymnázium a poté práva na Oxfordu. Po promoci nastoupila na newyorskou univerzitu, kde dokonce získala cenu za vynikající výsledky. Po studiích v New Yorku zůstala a pracovala v prestižní kanceláři Sullivan & Cromwell, poté v kanceláři žalobce OSN. Zastupovala mimo jiné zakladatele WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. V roce 2010 se vrátila do Londýna, kde pokračuje v právnické kariéře, dále se věnuje i mezinárodnímu právu v řadě komisí OSN a přednáší na třech univerzitách. Kromě arabštiny a angličtiny mluví také plynně francouzsky. 

Krása, vkus a šarm

Je vysoká, štíhlá, snědá, má husté dlouhé vlasy a výrazné oči, které upoutají pozornost. Je proslulá svou elegancí a vkusem v oblékání. Módní experti ji přirovnávají k vévodkyni Kate, řada z nich dokonce tvrdí, že Amal má cit pro módu ještě vytříbenější, její modely mají větší švih a jsou ženštější. Důkazem jsou i něžné krajkové šaty zdobené perlami a diamanty z dílny Oscara de la Renty, které oblékla na svatební obřad, či kalhotový kostým Stelly McCartney, jímž okouzlila Benátky.

Netlačila na pilu

Je krásná, chytrá a úspěšná, není divu, že se jí podařilo hollywoodského šviháka okouzlit. Jak ale dokázala, že si ji po roční známosti vzal? Vždyť i ženy, s kterými Clooney chodil před ní – namátkou jmenujme například herečky Renée Zellwegger a Elisabettu Canalis či modelku Lisu Snowdon, byly krásné a úspěšné, ale na svatbu nikdy nedošlo. Podle tvrzení hercových přátel Amal Clooneyho zaujala hned při prvním setkání, kdy s ní začal okamžitě flirtovat, ona však jeho lichotky přijímala s naprostým klidem. Když pak spolu začali chodit, nikdy neměla potřebu prezentovat se jako partnerka George Clooneyho a do svatby ho prý na rozdíl od ostatních vůbec netlačila, takže ji nakonec musel přemluvit on sám. Inu, chytrá právnička!

Reklama