Zdraví

Allergodil – alergická rýma končí

Alergické projevy jsou daní za pokrok a civilizaci. Jednou z nejrozšířenějších alergií je pylová rýma. A my víme, jak si s ní poradit.

Alergická rýma je chronické zánětlivé onemocnění nosní sliznice, které je součástí „alergického syndromu dýchacích cest“.
Je nejen jedním z rizikových faktorů pro rozvoj bronchiálního astmatu, ale také jeho průběh negativně ovlivňuje.
Typickými příznaky je vodnatá sekrece, svědění nosní sliznice, kýchání a neprůchodnost nosu. Často se přidává slzení očí a otoky víček. Alergická rýma se dělí na sezónní a celoroční. Podle vlivu na kvalitu našeho života ji dělíme na lehkou, střední a těžkou formu.
Sezónní rýma - polinóza, je přecitlivělost na alergeny přítomné v pylových zrnech. U nás probíhá od konce února do října, kdy kvetou jarní dřeviny, trávy a plevel.
Celoroční rýma je přecitlivělost na domácí roztoče, zvířata a plísně.

pyl

Léčba

Vhodná je spolupráce praktického lékaře s alergologem. V první řadě je třeba eliminovat alergeny. V domácnosti je to zvýšená hygiena, úklid, změna textilních materiálů, likvidace vlhkosti a plísní, zabránění kontaktu se srstí zvířat. Při pylových alergiích je třeba sledovat Pylovou informační službu, dbát dodržování pokynů.

Léky

V zásadě se používají tři druhy medikamentů. Profylaktické - ochranné, symptomatické - úlevové a antihistaminika - protialergické s protizánětlivým účinkem.
Dobře osvědčeným lékem poslední skupiny je Allergodil ve formě nosního spraye a očních kapek. Účinnou látkou je azelastin, který působí během několika minut po aplikaci. Vhodný je pro děti dospělé a děti od 6 let. Oční kapky jsou doporučené pro děti od 4 let a aktivním sportovcům. Vynikající výsledky tohoto medikamentu potvrzují výsledky lékařských studií. Novinkou je, že od letošního roku je přípravek volně prodejný v lékárnách.

pyl

Upozornění

Léky typu Nasivin a Sanorin sice přinášejí úlevu, ale aplikovány mohou být maximálně 7 dní. Pak jejich účinek pylrapidně klesá.

 • Allergodil - kapky do očí

Dávkování - jedna kapka do každého oka dvakrát denně

 • Allergodil - nosní spray

Dávkování - jedno stříknutí do každé dírky dvakrát denně.

   
09.04.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] olina.olga [*]

  Taky užívám kapky allergodil. Stačí dvakrát denně šplíchnout a paráda! Volné dýchání!

  superkarma: 0 22.03.2017, 21:34:53
 2. [4] Olafek [*]

  A to používám obojí teda...nosní i oční :) https://allergodil.drmax.cz/

  superkarma: 0 19.02.2017, 21:36:51
 3. [3] Olafek [*]

  Taky mám s těma kapkama jen tu nejlepší zkušenost! Používám jen ty, už dva roky a opravdu po nich cítím úlevu.

  superkarma: 0 16.02.2017, 18:04:40
 4. [2] vale [*]

  za šťastlivce, který má jen slabou alergii se rozhodně nepokládám. mám alergie více než dvacet let s alergickými záchvaty, kdy jsem za sezonu jezdil minimálně 4x na kalciovku. Allergodil používám více než 10 let nosní i oční kapky a v kombinaci se zyrtecem se projevy minimalizovaly. Z vlastní zkušenosti doporučuji na mne funguje.

  superkarma: 0 02.05.2010, 10:19:04
 5. avatar
  [1] Póťa [*]

  Díky ze reklamu.

  Každý pořádný alergik ví, že alergie současná věda léčit neumí a že Alllergodil je pěkný, ale celkem na nic. Někomu možná pomáhá, jestli jo, tak buďte rádi, že máte jen slabou alergii.

  superkarma: 0 10.04.2010, 09:09:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme