Příspěvek od čtenářky s nickem Alka1 jsem si nechala zvlášť a bude předposlední. Klikněte a přečtěte si o jednom krásném lidském činu.

Přeji všem hezký den, 

ačkoliv jsem neměla v úmyslu psát k dnešnímu tématu, přece jen se s vámi podělím o úplně čerstvý zážitek. V areálu našeho podniku objevila vrátná při ranní pochůzce zraněného krahujce. Byl v úzké uličce mezi jednou budovou a drátěným plotem a nemohl létat. Protože se i v zaměstnání o mě ví, že se zajímám o problematiku ochrany zvířat, poslala za mnou kolegu, abych sehnala pomoc.

Podařilo se mi dovolat do nejbližší záchranné stanice, pod jejíž působnost naše město patří a její pracovník slíbil, že pro dravce přijede, ale musíme ho nejdřív chytit. Nikdo neměl odvahu, takže jsem ozbrojena pleteným svetrem a s pomocí vrátné šla chytat. Bylo jasné, že má zlomené křídlo, což mi potvrdil i záchranář, který si dravce odvezl.

V zimě totiž krahujec často loví i v blízkosti lidských sídlišť, kde se zdržují drobní ptáci a jiná kořist. Bleskurychle vyráží ze zálohy nebo letí nízko kolem křovin a využívá momentu překvapení. Je to lovec až šíleně odvážný, který při pronásledování své kořisti nevnímá nic jiného než vyhlédnutý cíl. Nejednou tak doplatí na svou neopatrnost těžkým poraněním či dokonce životem, když ve velké rychlosti narazí do skleněných ploch, zdi nebo pletiva.

Chvíli se odchyt nedařil, pták přede mnou samozřejmě utíkal, potom jsme s vrátnou zvolily strategii obklíčení a nakonec se mi podařilo na krahujce hodit svetr, odnést ho a umístit do připravené krabice. Krahujce se pokusí ve stanici vyléčit a opět vrátit do přírody. Pokud návrat do přírody již nebude možný, zůstane v záchranné stanici trvale.

Za celou akci jsem sice byla vydatně pochválena od paní vrátné, ale i sama mám dobrý pocit, že jsem pomohla zvířeti v nouzi.

Škoda, že mě nenapadlo dravce vyfotit, ale aspoň posílám ilustrační foto krahujce obecného.

Alka1

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

kr

krahujec

__________________________________

Váš dobrý pocit byl oprávněný. Děkuji, že jste tento pěkný příběh poslala.
Pěkný večer
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama