Samozřejmě, že sleduji i českou módní scénu, a Ivana Follová patří už léta mezi špičku. Proto jsem si nenechala ujít pozvání do její oděvní galerie v kouzelné lokalitě pražského Ungeltu. Nádherná architektura a originální tvorba této oděvní návrhářky se skvěle doplňují.

Co je pro Ivaninu módu tak charakteristické?

Nejsou to nenositelné experimenty ani otrocké sledování posledních trendů. Je to nezaměnitelný rukopis, věrnost přírodním materiálům a nekonečná fantazie, která povyšuje každý model na umělecké dílo. Toho jsou si vědomy i ženy, pro které Ivana Follová tvoří. Ženy-osobnosti, toužící po jedinečnosti, individuálním přístupu a dokonale padnoucích střizích.

Ve své aktuální kolekci pro sezonu podzim/zima 2006/07se Ivana Follová nespokojila se svojí specialitou: unikátními modely z ručně barveného hedvábí, ale přichází s naprostou novinkou: velkoformátovými fotografiemi přenesenými digitální technologií na látku. Konkrétně se nechala inspirovat motivy drsné a zároveň neodolatelné aljašské přírody.

 

Ledovce, domky zlatokopů, divoká zvířata - to všechno se nyní objevuje na podzimních šatech, pláštích, korzetech a dalších oděvech. Kromě těchto látek, vyrobených exkluzivně pro značku if…, se v kolekci objevuje také len a vlna. Letošní barevnost je umírněná; o to překvapivěji působí barevné akcenty (např. oranžová nebo blankytně modrá).

 

indicie - Nebe pod Berlínem

 

Jak se vám líbí?

Reklama