Listopad bude patřit neobvyklému internetovému projektu ŽENY ŽENÁM – online summit 2012, který spojí české ženy zabývající se ženstvím a ženskými tématy. Přečtěte si rozhovor s autorkou projektu, Alicí Kirš.

ženy ženám

Projekt má na starosti skupina devíti žen v čele s Alicí Kirš. Každá se zabývá jinou problematikou, tudíž máte možnost, najít si téma, které vás zajímá, něco se o něm dozvědět, nebo se na něco zeptat. Těšit se můžete na témata, jako je ženský time management, sebevědomí a sebeláska, byznys a úspěch v práci, ženská sexualita, přirozené porody a další. Cílem projektu je najít cestu, jak se stát spokojenou a naplněnou ženou. Vstupte do nové dimenze ženství.

ženy ženám

Alice Kirš

Ve čtvrtek odpoledne jsem se s Alicí sešla, abych se o projektu dozvěděla co nejvíc. Co ji vedlo k nápadu na tento projekt a na co všechno se můžete těšit?

Jak vznikl nápad udělat tento projekt?
Souvisí to hodně s mým osobním příběhem. Měla jsem se narodit jako kluk, a od toho se vlastně odvíjel celý můj život. Nosila jsem krátké vlasy, kamarádila jsem hodně s klukama, studovala jsem stavařinu a pracovala jako manažerka v čistě mužském kolektivu. Sice mi to tak vyhovovalo, ale nefungovaly mi vztahy. A tak jsem se před pěti lety začala věnovat osobnímu rozvoji, začala jsem poznávat sebe samu a prošla jsem velkou osobní proměnou. V té době jsem navštívila i několik ženských seminářů a dostala jsem se do kontaktu s ženskou energií. Zpočátku jsem se cítila velmi nepříjemně. Neuměla jsem se uvolnit, ale vždy, když jsem z takové akce odcházela, cítila jsem se nabitá energií, byla jsem rozzářená, veselá, i můj muž si toho všiml a byl nadšený. Říkala jsem si, že něco na tom asi bude. Začala jsem se o ženství a ženskou energii zajímat více. Začala jsem chodit na tantru, kde jsem se potkala s tématem sexuality, poznala s děvčaty z Měsíce v nás, které se zabývají tématem menstruace, potkala Lucku Bouzkovou, která se zabývá tématem sebelásky, a postupně jsem všechny znalosti a poznatky integrovala do svého života. Zjistila jsem, že mi to opravdu svědčí. Nechala jsem si narůst dlouhé vlasy, jinak se oblékám… Časem jsem si uvědomila, že je mi vlastně líto, že se takové věci nedostanou k více ženám. Napadlo mě, že udělám ženskou konferenci, kam všechny tyhle lektorky kurzů a zároveň mé nové kamarádky a životní učitelky pozvu. Jelikož se můj muž zabývá online marketingem a dělá online vzdělávací programy, rozhodla jsem se nakonec, že celou konferenci vytvořím online. Tím pádem k tomu bude mít přístup neomezený počet žen, mohou ji vidět, kdy budou chtít, nebudou nijak omezené. Plán jsem začala realizovat.

ženy ženám

Bára Nádvorníková

A kdo (všechno) za ním stojí?
Celý projekt mám na starosti já, funguji jako organizátor a iniciátor, můj muž mi dává technické zázemí a v lektorském týmu je osm žen. Téma sebelásky má na starosti psycholožka a koučka Lucka Bouzková, která se tím tématem zabývá už velmi dlouho, má svůj vlastní online program, který se jmenuje Sebeláska. Jitka Ševčíková má na starosti téma emocí. Což je pro nás ženy velice důležité, jelikož jsme mnohem více emotivní než muži, a zraňuje nás, když neumíme s emocemi pracovat. Jitka vystudovala emoční inteligenci a pořádá také velké množství kurzů. K tomuto tématu ji přivedla tragická životní událost, když jí zemřel syn. Zjistila, že vůbec neumí prožívat emoce. Dana-Sofie Šlancarová se zabývá tématem menstruace, která čerpá z poznatků Mirandy Gray. Šárka Kotvalová se zabývá ženským time managementem. Spousta žen od rána do večera někde lítá a pak už jim nezbývá čas na sebe, což je to nejdůležitější. Pokud nejsme naplněné my samy, tak potom nemůžeme dávat energii ostatním. Bára Nádvorníková má téma novodobých ženských kruhů a ženských rituálů. Pořádá třeba rituál před narozením miminka, rituál první menstruace, předsvatební rituál, který jsem já sama loni zažila a byl pro mě obrovským přínosem. Další lektorkou je Denisa Palečková, která se věnuje celostním masážím a práci se sexualitou a intimitou. Pomáhá lidem a hlavně ženám léčit traumata spojená s touto oblastí. Lilia Khousnoutdinova otevře téma přirozených porodů. Odkrývá mýtus, že porod musí bolet a žena si ho nemůže užít. Poslední lektorkou je Bea Benková, koučka a ambasadorka výjimečných žen, která otevírá téma žena v byznyse. Vede ženy k tomu, aby dokázaly zužitkovat své dary a talenty a aby je využily v pracovním prostředí. Vede ženy k tomu dělat, co je baví, a zároveň si tím vytvářet své bohatství.

ženy ženám

Denisa Palečková

Podtitul projektu je věta: Ženy konečně bez receptů. Co tím myslíte?
Mám pocit, že v dnešní době je všude spousta návodů, jak zhubnout, jak být hezčí, jak mít lepší orgasmus, ale jsou to všechno hodně povrchní věci. Na nějaké úrovni to té ženě sice pomůže, ale je to hodně krátkodobé, spíš zvenku dovnitř. Ale my jdeme zevnitř ven. Má to větší účinek. Do ničeho ženy netlačíme.

ženy ženám

Bea Benková

V tiskové zprávě píšete, že ženy nedokážou plně využívat svůj potenciál, žijí v mužském světě a používají mužské kvality. Nesklouzává to už trochu k feminismu?
Já myslím, že ne, protože v okamžiku, kdy bude žena sama sebou a bude žít v souladu s potřebami jejího těla a jí samotné, tak bude šťastná. Pokud je šťastná žena, je šťastné i její okolí. Naopak bych si přála, aby tato videa vidělo i co nejvíce mužů, aby je ženy svým partnerům pustily. Protože většina mužů o takových věcech nic neví, a pokud se dostanou k těmto informacím, začnou chápat ženy úplně jinak a vztahům to velmi prospěje. Přála bych si, abychom vzájemně naše světy pochopili, protože každý fungujeme jinak. Většinou jsme však byli vychováni tak, že fungujeme stejně.

ženy ženám

Jitka Ševčíková

Na facebooku vystupujete pod skupinou Mám se ráda. Tato skupina žen s vámi spolupracuje i na projektu Ženy ženám?

To je přímo moje skupina, kterou jsem založila asi před rokem. Teď už jí spravujeme všechny dohromady. Najdete tam informace k osobnímu růstu, typy na semináře a akce. Snažíme se tam ženy podporovat na jejich osobní cestě životem.

ženy ženám

Dana-Sofie Šlancarová

Jak už jste řekla, každá z osmi žen má na starosti nějaké téma a tomu se bude celý měsíc věnovat. Jak bude celý projekt probíhat?

Pro ženy jsme vytvořily úvodní bezplatný video program, který se skládá z osmi medailonků, kde se každá z žen představí a zároveň odhalí největší mýtus, který je s jejím tématem spojován. Ukáže, jak to většina žen vnímá, ale co můžou udělat pro to, aby se jejich pohled na věc změnil. Projekt odstartoval v pátek, kdy ženám po zaregistrování na stránkách zenyzenam.cz přijde na e-mail úvodní video a postupně jim budou chodit další video-medailonky a další informace.

ženy ženám

Lilia K.

Cílem projektu je Být sama sebou. Co si pod tímto pojmem představujete?
Podle mě to je o tom, že respektuji sama sebe, své pocity a své potřeby, a patřičně je vyjadřuji. Dělám to, co chci, co mám ráda, co mě baví. Říkám, co si myslím, umím říct ne, mám ráda své tělo a přijímám ho takové, jaké je.

ženy ženámženy ženám

Lucie Bouzková

Máte už v plánu nějaké další projekty?
Chystáme živou konferenci Ženy ženám živě, máme v plánu vytvořit blog, kam budeme dávat nejrůznější články k ženské tématice, pak bych chtěla vytvořit portál, kde ženy najdou všechny akce, semináře, které jsou zaměřeny na ženy a na podporu ženství. Z  videí bychom pak rádi vytvořili dokument a rozhovory vydali knižně.

ženy ženám

Šárka Kotvalová

V blízké době se můžete těšit na rozhovor se Šárkou Kotvalovou, která se zabývá ženským time managementem, vede kurzy efektivního rodičovství a spolupracuje na projektu Měsíc v nás.

foto: Diana Mráziková

Reklama