Bulvár

Alice Kirš: Pokud je šťastná žena, je šťastné i její okolí

Listopad bude patřit neobvyklému internetovému projektu ŽENY ŽENÁM – online summit 2012, který spojí české ženy zabývající se ženstvím a ženskými tématy. Přečtěte si rozhovor s autorkou projektu, Alicí Kirš.

ženy ženám

Projekt má na starosti skupina devíti žen v čele s Alicí Kirš. Každá se zabývá jinou problematikou, tudíž máte možnost, najít si téma, které vás zajímá, něco se o něm dozvědět, nebo se na něco zeptat. Těšit se můžete na témata, jako je ženský time management, sebevědomí a sebeláska, byznys a úspěch v práci, ženská sexualita, přirozené porody a další. Cílem projektu je najít cestu, jak se stát spokojenou a naplněnou ženou. Vstupte do nové dimenze ženství.

ženy ženám

Alice Kirš

Ve čtvrtek odpoledne jsem se s Alicí sešla, abych se o projektu dozvěděla co nejvíc. Co ji vedlo k nápadu na tento projekt a na co všechno se můžete těšit?

Jak vznikl nápad udělat tento projekt?
Souvisí to hodně s mým osobním příběhem. Měla jsem se narodit jako kluk, a od toho se vlastně odvíjel celý můj život. Nosila jsem krátké vlasy, kamarádila jsem hodně s klukama, studovala jsem stavařinu a pracovala jako manažerka v čistě mužském kolektivu. Sice mi to tak vyhovovalo, ale nefungovaly mi vztahy. A tak jsem se před pěti lety začala věnovat osobnímu rozvoji, začala jsem poznávat sebe samu a prošla jsem velkou osobní proměnou. V té době jsem navštívila i několik ženských seminářů a dostala jsem se do kontaktu s ženskou energií. Zpočátku jsem se cítila velmi nepříjemně. Neuměla jsem se uvolnit, ale vždy, když jsem z takové akce odcházela, cítila jsem se nabitá energií, byla jsem rozzářená, veselá, i můj muž si toho všiml a byl nadšený. Říkala jsem si, že něco na tom asi bude. Začala jsem se o ženství a ženskou energii zajímat více. Začala jsem chodit na tantru, kde jsem se potkala s tématem sexuality, poznala s děvčaty z Měsíce v nás, které se zabývají tématem menstruace, potkala Lucku Bouzkovou, která se zabývá tématem sebelásky, a postupně jsem všechny znalosti a poznatky integrovala do svého života. Zjistila jsem, že mi to opravdu svědčí. Nechala jsem si narůst dlouhé vlasy, jinak se oblékám… Časem jsem si uvědomila, že je mi vlastně líto, že se takové věci nedostanou k více ženám. Napadlo mě, že udělám ženskou konferenci, kam všechny tyhle lektorky kurzů a zároveň mé nové kamarádky a životní učitelky pozvu. Jelikož se můj muž zabývá online marketingem a dělá online vzdělávací programy, rozhodla jsem se nakonec, že celou konferenci vytvořím online. Tím pádem k tomu bude mít přístup neomezený počet žen, mohou ji vidět, kdy budou chtít, nebudou nijak omezené. Plán jsem začala realizovat.

ženy ženám

Bára Nádvorníková

A kdo (všechno) za ním stojí?
Celý projekt mám na starosti já, funguji jako organizátor a iniciátor, můj muž mi dává technické zázemí a v lektorském týmu je osm žen. Téma sebelásky má na starosti psycholožka a koučka Lucka Bouzková, která se tím tématem zabývá už velmi dlouho, má svůj vlastní online program, který se jmenuje Sebeláska. Jitka Ševčíková má na starosti téma emocí. Což je pro nás ženy velice důležité, jelikož jsme mnohem více emotivní než muži, a zraňuje nás, když neumíme s emocemi pracovat. Jitka vystudovala emoční inteligenci a pořádá také velké množství kurzů. K tomuto tématu ji přivedla tragická životní událost, když jí zemřel syn. Zjistila, že vůbec neumí prožívat emoce. Dana-Sofie Šlancarová se zabývá tématem menstruace, která čerpá z poznatků Mirandy Gray. Šárka Kotvalová se zabývá ženským time managementem. Spousta žen od rána do večera někde lítá a pak už jim nezbývá čas na sebe, což je to nejdůležitější. Pokud nejsme naplněné my samy, tak potom nemůžeme dávat energii ostatním. Bára Nádvorníková má téma novodobých ženských kruhů a ženských rituálů. Pořádá třeba rituál před narozením miminka, rituál první menstruace, předsvatební rituál, který jsem já sama loni zažila a byl pro mě obrovským přínosem. Další lektorkou je Denisa Palečková, která se věnuje celostním masážím a práci se sexualitou a intimitou. Pomáhá lidem a hlavně ženám léčit traumata spojená s touto oblastí. Lilia Khousnoutdinova otevře téma přirozených porodů. Odkrývá mýtus, že porod musí bolet a žena si ho nemůže užít. Poslední lektorkou je Bea Benková, koučka a ambasadorka výjimečných žen, která otevírá téma žena v byznyse. Vede ženy k tomu, aby dokázaly zužitkovat své dary a talenty a aby je využily v pracovním prostředí. Vede ženy k tomu dělat, co je baví, a zároveň si tím vytvářet své bohatství.

ženy ženám

Denisa Palečková

Podtitul projektu je věta: Ženy konečně bez receptů. Co tím myslíte?
Mám pocit, že v dnešní době je všude spousta návodů, jak zhubnout, jak být hezčí, jak mít lepší orgasmus, ale jsou to všechno hodně povrchní věci. Na nějaké úrovni to té ženě sice pomůže, ale je to hodně krátkodobé, spíš zvenku dovnitř. Ale my jdeme zevnitř ven. Má to větší účinek. Do ničeho ženy netlačíme.

ženy ženám

Bea Benková

V tiskové zprávě píšete, že ženy nedokážou plně využívat svůj potenciál, žijí v mužském světě a používají mužské kvality. Nesklouzává to už trochu k feminismu?
Já myslím, že ne, protože v okamžiku, kdy bude žena sama sebou a bude žít v souladu s potřebami jejího těla a jí samotné, tak bude šťastná. Pokud je šťastná žena, je šťastné i její okolí. Naopak bych si přála, aby tato videa vidělo i co nejvíce mužů, aby je ženy svým partnerům pustily. Protože většina mužů o takových věcech nic neví, a pokud se dostanou k těmto informacím, začnou chápat ženy úplně jinak a vztahům to velmi prospěje. Přála bych si, abychom vzájemně naše světy pochopili, protože každý fungujeme jinak. Většinou jsme však byli vychováni tak, že fungujeme stejně.

ženy ženám

Jitka Ševčíková

Na facebooku vystupujete pod skupinou Mám se ráda. Tato skupina žen s vámi spolupracuje i na projektu Ženy ženám?

To je přímo moje skupina, kterou jsem založila asi před rokem. Teď už jí spravujeme všechny dohromady. Najdete tam informace k osobnímu růstu, typy na semináře a akce. Snažíme se tam ženy podporovat na jejich osobní cestě životem.

ženy ženám

Dana-Sofie Šlancarová

Jak už jste řekla, každá z osmi žen má na starosti nějaké téma a tomu se bude celý měsíc věnovat. Jak bude celý projekt probíhat?

Pro ženy jsme vytvořily úvodní bezplatný video program, který se skládá z osmi medailonků, kde se každá z žen představí a zároveň odhalí největší mýtus, který je s jejím tématem spojován. Ukáže, jak to většina žen vnímá, ale co můžou udělat pro to, aby se jejich pohled na věc změnil. Projekt odstartoval v pátek, kdy ženám po zaregistrování na stránkách zenyzenam.cz přijde na e-mail úvodní video a postupně jim budou chodit další video-medailonky a další informace.

ženy ženám

Lilia K.

Cílem projektu je Být sama sebou. Co si pod tímto pojmem představujete?
Podle mě to je o tom, že respektuji sama sebe, své pocity a své potřeby, a patřičně je vyjadřuji. Dělám to, co chci, co mám ráda, co mě baví. Říkám, co si myslím, umím říct ne, mám ráda své tělo a přijímám ho takové, jaké je.

ženy ženámženy ženám

Lucie Bouzková

Máte už v plánu nějaké další projekty?
Chystáme živou konferenci Ženy ženám živě, máme v plánu vytvořit blog, kam budeme dávat nejrůznější články k ženské tématice, pak bych chtěla vytvořit portál, kde ženy najdou všechny akce, semináře, které jsou zaměřeny na ženy a na podporu ženství. Z  videí bychom pak rádi vytvořili dokument a rozhovory vydali knižně.

ženy ženám

Šárka Kotvalová

V blízké době se můžete těšit na rozhovor se Šárkou Kotvalovou, která se zabývá ženským time managementem, vede kurzy efektivního rodičovství a spolupracuje na projektu Měsíc v nás.

foto: Diana Mráziková

   
06.11.2012 - Rozhovory - autor: Anna Basiková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [43] planda0 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.03.2013, 09:35:15
 2. [42] V19 [*]

  zaujímavý projektSml22

  superkarma: 0 19.11.2012, 15:10:36
 3. [41] Danulka K. [*]

  Pěkné a šikovné, jak taky jinak....

  superkarma: 0 16.11.2012, 11:20:30
 4. avatar
  [40] tepito [*]

  kapkamore — #37 souhlasímSml16

  superkarma: 0 16.11.2012, 05:43:13
 5. avatar
  [39] Kytinkak [*]

  teda hezké ženskéSml67

  superkarma: 0 06.11.2012, 21:57:58
 6. [38] Trefa [*]

  TRefa:uvidime jak se zenam povede.jsou velice sikovne,tak jim  budeme drzet palce.at se jim to povede.

  superkarma: 0 06.11.2012, 21:10:34
 7. avatar
  [37] kapkamore [*]

  Šikovné dámy...

  1. na komentář reaguje tepito — #40
  superkarma: 0 06.11.2012, 19:49:39
 8. avatar
  [36] kobližka [*]

  kobližka — #33 P.S.omlouvám se za to tyknutí,nějak mě to ujelo.

  superkarma: 0 06.11.2012, 18:25:24
 9. avatar
  [35] daska59 [*]

  SNÍŽEK — #32 Taky nemám nutkavou potřebu něco měnit. A když, myslím že to zvládnu sama.

  superkarma: 0 06.11.2012, 18:12:24
 10. avatar
  [34] danulikj [*]

  Krásné ženy

  superkarma: 0 06.11.2012, 17:40:27
 11. avatar
  [33] kobližka [*]

  Anai — #23 Souhlasím s tím,že tebou oslovená pisatelka tu svojí větu píše fakt všude.A mě to už pomalu začíná vadit.Ať jde o účesy,líčení,oblečení,boty,ať jde třeba o sex,nebo hubnutí,koníčky,nebo cokoliv jiného,pořád jen čtu "to je jen pro mladé - nic pro mě".Sakra,tohle mě dost štve,pořád se zařazovat do řady "stará,tlustá".Tak snad okomentuju dané téma,jestli se mi to líbí nebo ne a nemusím pořád dávat najevo,kolik je mi let a že už nemám nohy na jehlový podpatek! Přece se mi může líbit lodička na vysokém podpatku,i když už jí nemůžu nosit.

  1. na komentář reaguje kobližka — #36
  superkarma: 0 06.11.2012, 17:30:32
 12. avatar
  [32] SNÍŽEK [*]

  nevím jestli by mi to něco dalo,beru se taková jaká jsem,už jsem si za ty roky zvykla Sml30

  1. na komentář reaguje daska59 — #35
  superkarma: 0 06.11.2012, 16:34:15
 13. avatar
  [31] xx-b [*]

  další nový projekt Sml16

  superkarma: 0 06.11.2012, 15:14:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Dante Alighieri [*]

  Rikina — #29 No právě, tohle úskalí to u mnohých klidně může mít Sml54 Tak si najdi něco jinýho, co tě baví a vydělávej balík na tom! Sml30

  superkarma: 0 06.11.2012, 14:05:46
 2. [29] Rikina [*]

  Dante Alighieri — #27 Jestli tam není důležité to pořadí - napřed se státi milionářem, a potom, když už mám to zázemí, tak můžu dělat, co mě baví a organizovat semináře o ženské energii. Sml80 Mě by to nebavilo. Sml57

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #30
  superkarma: 0 06.11.2012, 13:54:54
 3. avatar
  [28] ToraToraTora [*]

  Dante Alighieri — #21 Sml67 Já jsem také šťastná za každý rok zkušeností. V osmnácti to bylo z dnešního pohledu pěkně vopruz, dnes si oproti tomu báječně užívám, vím, co chci a makám na tom.

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:45:07
 4. avatar
  [27] Dante Alighieri [*]

  Rikina — #26 Alice Kirš i její manžel dělají, co je baví a jsou milionáři. Ovšem to neznamená, že nepochybuju o tom, že by to dokázal každý, kdo si to zamane.

  Ale třeba její program Mám se ráda mi je docela sympatický, problém je jen ten, že člověk musí opravdu chtít.

  1. na komentář reaguje Rikina — #29
  superkarma: 0 06.11.2012, 13:45:04
 5. [26] Rikina [*]

  Dante Alighieri — #21 ale, to ta "nová dimenze ženství". Je to pecka. Sml57

  No, i když pokud by mi někdo názorně ukázal, jak dělat, co mě baví, a přitom vytvořit bohatství, kupříkladu jachtu v Karibiku, tak to by možná nebyl marnej seminář. Ale dle výše psaného soudě, tento projekt je zaměřen na jiné hodnoty než právě jachty. Sml80 

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #27
  superkarma: 0 06.11.2012, 13:37:22
 6. avatar
  [25] ekleinovka [*]

  No, vyznívá zo docela zajímavě

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:32:07
 7. avatar
  [24] zsuzsika [*]

  velmi zajímavý projektSml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:22:18
 8. [23] Anai [*]

  lidicka — #4 Mladá už asi tedy nejsem (docela by mě zajímalo, kolik let je Tobě, protože větu "to je jen pro mladé" píšeš skoro všude - možná bys byla šťastnější, kdyby jsi svůj věk nebrala tak vážně), ale díky podobnému projektu a díky motivačním knížkám, jsem se vyhrabala z dost velkých psychosomatických problémů. Jistě, třeba v kolektivu svých kolegyň, kosm. poradkyň a vizážistek si někdy připadám příliš stará (ony jsou většinou o generaci mladší), ale bojuju proti tomu a o to víc se snažím být úspěšnější a vzorem pro ženy svého věku. Na ty stránky jsem se shodou náhod včera přihlásila - přišlo mi to mailem.

  1. na komentář reaguje kobližka — #33
  superkarma: 2 06.11.2012, 13:17:28
 9. [22] jithule [*]

  zajímáva akce

  superkarma: 0 06.11.2012, 13:08:53
 10. avatar
  [21] Dante Alighieri [*]

  Rikina — #20 Děje se něco? Sml30

  ToraToraTora — #19 Stejně má každej rok navíc něco do sebe. Sice jsem ještě mladá, ale i tak vím, že se nebudu chtít vracet do dob, kdy mi bylo např. 18...

  1. na komentář reaguje Rikina — #26
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #28
  superkarma: 0 06.11.2012, 12:58:18
 11. [20] Rikina [*]

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 06.11.2012, 12:46:45
 12. avatar
  [19] ToraToraTora [*]

  Ženy, neházejte flintu do žita, že Vám není dvacet či třicet. V každém věku se musíme mít rády a být spokojené.

  Tak dlouho jsme se škrabaly za těmi chlapskými zády a prioritami, až jsme zapomněly, jaké to je toužit být jenom ženou.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #21
  superkarma: 0 06.11.2012, 12:30:37
 13. avatar
  [18] rusalka2008 [*]

  Já jsem spíš pro kontakt "z očí do očí".

  superkarma: 0 06.11.2012, 11:23:17
 14. avatar
  [17] ladouch [*]

  Saritka — #16 Přesně tak je to pro mladší ženy.Sml58

  superkarma: 0 06.11.2012, 10:49:36
 15. [16] Saritka [*]

  Zajimavý projekt, ale asi pro nás pokročilé už né.Sml30

  1. na komentář reaguje ladouch — #17
  superkarma: 0 06.11.2012, 10:39:09
 16. avatar
  [15] tajnostii [*]

  To je zajímavéSml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 10:28:05
 17. avatar
  [14] hubajda [*]

  dobra akce a urcite mnoha zenam pomuze

  superkarma: 0 06.11.2012, 10:25:43
 18. avatar
  [13] delfi.na [*]

  Už jsem něco slyšela, je fajn si o tom i přečíst, musím si najít čas a kouknout se pořádně Sml16

  superkarma: 0 06.11.2012, 09:11:38
 19. [12] funnka [*]

  LudPa — #5 mě chybělo

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:33:32
 20. avatar
  [11] margot [*]

  podle mých zkušeností je seminář s živými lidmi daleko lepší - ten kontakt, diskuzní skupinu, řízené povídání s těmi, co mají podobné problémy jako vy, ten pocit, že "v tom nejsem sám", motivační kurzy s živými lektory... že si pustím nějaké videjko s návodem, jak se změnit a pak: pracuj s tím sama, by mě osobně spíš uvrhlo do větších propastí...

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:29:04
 21. avatar
  [10] Hanula [*]

  Sml59Sml59Sml59 tak to je velká optimistika

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:19:00
 22. avatar
  [9] Jindriska8 [*]

  Uvidíme,jak to bude pokračovat.Sml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:09:41
 23. [8] knihovna [*]

  lidicka — #4 V každém věku je důležité sebevědomí, sebeláska a dobře se cítit. Je pravda, že šťastná, spokojená a milovaná žena okolo sebe šíří pohodu a slunce. Ženy opuštěné, nemilované a nespokojené vyzařují negativní energii. Tak to je! Zajímavá akce, která určitě určitým ženám pomůže Sml79

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:08:39
 24. avatar
  [7] Žofie [*]

  Je to moc zajímavé Sml22

  superkarma: 0 06.11.2012, 08:08:17
 25. avatar
  [6] saruz [*]

  Projekt nevypadá špatně Sml22. Jo a Denisa má bezva tričko. Sml16

  superkarma: 0 06.11.2012, 07:59:26
 26. avatar
  [5] LudPa [*]

  Tak slečnám ve škole sebevědomí spíš nadbývá.

  1. na komentář reaguje funnka — #12
  superkarma: 0 06.11.2012, 07:00:08
 27. [4] lidicka [*]

  Je to určeno spíše mladým ženám, i když si myslím, že je to zbytečnéSml80

  1. na komentář reaguje knihovna — #8
  2. na komentář reaguje Anai — #23
  superkarma: 0 06.11.2012, 06:40:06
 28. avatar
  [3] blesksoft [*]

  ano co jsem doma bez práce mé sebevědomí je na bodu mrazu

  superkarma: 0 06.11.2012, 06:37:38
 29. [2] step1 [*]

  Nemyslím si, že zrovna já toto potřebuji. Články si přečtu, možná, že se něco přiučím.

  superkarma: 0 06.11.2012, 06:31:53
 30. avatar
  [1] lenig [*]

  Jistě zajímavé téma a hlavně je opravdu třeba ženám zvedat sebevědomí a podporovat je v tom, aby byly více své Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 06.11.2012, 05:22:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme