Hned po vydání desky Up All Night se stal jedním z nejvyhledávanějších hudebníků ve Velké Británii. Jmenuje se Alex Clare a v Praze se na něj můžeme těšit poprvé na podzim! Přinášíme vám exkluzivní rozhovor...

Alex Clare vyrůstal na jazzových a bluesových deskách svého otce, později své zájmy směřoval na britskou drum and bass a garage scénu. Jeho tvorba je živou a fantaskní směsicí inspirovanou různými vlivy - Clare se zaměřuje hlavně na dubstep, drum and bass a pop, avšak cíleně nezapadá do žádné žánrové škatulky. Skladby tohoto britského umělce jsou na vrcholcích hitparád ve Velké Británii, USA, Holandsku a Německu.

Clare vydal své debutové album The Lateness of The Hour loni (Universal Music) a právě k tomuto albu se váže jeho nadcházející turné. Skladba Too Close z tohoto alba sklízí nevídané úspěchy a objevila se také mimo jiné i v reklamě společnosti Microsoft na Internet Explorer 9. Téměř okamžitě vyletěla nahoru ve všech žebříčcích světových hitparád a prodala přes 100 000 digitálních kopií.

Ještě před plánovaným říjnovým koncertem se Alex uvolil ke krátkému exkluzivnímu rozhovoru pro náš magazín...

Proč jste se rozhodl přijet do Prahy?
Pozvání bylo velice milé, a tak jsem si řekl, že pojedu. Navíc jsem Žid, a když jsem byl malý, vyprávěli mi příběhy o Maharalovi a Golemovi, hrozně se těším na návštěvu Staronové synagogy a ghetta na Starém městě.

Je to vaše první návštěva Česka?
Ještě jsem v České republice nebyl a opravdu se k vám těším!

Kdo je váš největší hudební idol?
Idol není správné slovo, spíš bych řekl hudební hrdina. A kdo je mým hudebním hrdinou? Mám jich nespočet, od Stevea Wondera po Boba Dylana, od Johna Barryho po Method Mana. Miluji hudbu i ty, co ji tvoří!

Co si myslíte o fenoménu pořadů typu SuperStar?
Někoho to možná baví, osobně to ale nechápu. I když divácky je to možná atraktivní... Myslím si ale, že když někdo má 10.000 hodin praxe jako performer a muzikant, zanechá v hudbě daleko výraznější stopu, než nějaká kýčovitá show.

Myslíte si, že se vaše návštěva České republiky, případně konkrétně Prahy, nějak odrazí ve vaší tvorbě? Například spisovatel Terry Pratchett sepsal po návštěvě Prahy knihu Golem...
Jsem velice hrdý na své židovské kořeny. Stará Praha a její historie mě fascinují, takže kdo ví, třeba ano...

Vaše profese vás jistě nutí hodně cestovat, jak snášíte život v hotelích? A jaké to je pro vaše nejbližší okolí?
Zdravé jídlo a Skype! Svět je dnes malé místo a tak se snažím vracet domů alespoň jednou týdně.

Je to vaše první a poslední návštěva České republiky, nebo se k nám vrátíte?
No, když mě bude publikum chtít... tak se samozřejmě vrátím!

alex

Alex Clare v Praze

  • Neděle, 29.10. 2012
  • ROXY, PRAHA
  • Otevřeno od 20:00, Show začíná v 21:00.
  • Vstupenky dostupné v sítích Ticketpro a online na Ticketpro.cz
  • Cena vstupenek (vč. DPH): 495 Kč
    (Ticketingové a bankovní poplatky mohou navýšit konečnou cenu vstupenek.)
  • Homepage ROXY: http://roxy.cz
  • Alexovy webové stránky: www.alexclare.com

Čtěte také...

Reklama