V příběhu čtenářky s nickem alergino došlo k nabourání sousedských vztahů kvůli dluhům. O to smutnější na tom je, že se jedná o dluhy blízkého člena rodiny. Více již v příspěvku.

Dobrý den!

Já se snažím vždy vycházet se sousedy velmi dobře, ale ne vždy je mi dáno, že jsou na mě milý tak jako já se snažím být na ně. Měla sem super sousedy. Starší pár, mohly by být moji prarodiče. Několik let jsme si navzájem pomáhali a měli jsme krásný vztah. S moji matkou měli ale ještě důvěrnější vztahy. Moje matka si od nich začala půjčovat peníze. Bohužel v té době vzala i moje peníze. Samozřejmě vše se začalo řešit. Moje matka se rychle odstěhovala pryč. A všechny dluhy nám nechala na krku. Na jednou z těch hodných sousedů se staly zlí sousedi, kdy sem měla strach chodit domů. Soused mě vyhrožoval, že mě shodí ze schodů, jakmile mě uvidí. Opravdu sem měla strach chodit domů i domu. Jednoho dne jsme se opravdu na schodech potkali, začal na mě křičet, že jim dlužíme peníze a sprostě mi nadávat. Bohužel, rodiče mě vychovávali ke slušnosti a nedokázala sem být sprostá zpátky, přec jsou to starší lidé. Nedokázala sem jim vysvětlit, že mě taky dluží a že za matčiny dluhy neodpovídám.

Druhý den, bohužel, se vykládalo, že já byla na něho sprostá a v celém paneláku sem byla ta sprostá a hnusná. Dokonce i můj táta mi vynadal, jakto, že se takto chovám a nedokázala sem vysvětlit, že já sem v tom opravdu nevinně. Vztahy se upravily až po roce, kdy viděli, že skrz matku nám chodí jedna exekuce za druhou a já ani táta jsme nestíhali na to vydělávat. Ale už to nikdy nebylo tak dobré. Teď jsem už odstěhovaná. Soused zemřel a paní sousedka se stala taková ta klasické drbna baráku, který dokáže jen lidi okolo sebe využívat a obtěžovat. Když se potkáme při návštěvě tatínka, tak se jen pozdravíme, pochválí mi děti a jdeme zase každá svou cestou. Můj tatínek se s ní nebaví, protože k němu se chová sprostě dál.

alergino

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

________________

Smutný příběh. Bohužel opět ne ojedinělý. Chudák i váš tatínek, který tam stále bydlí. Děkuji, že jste napsala, snad bude líp.
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama