A jestli tam nakonec byl nebo nebyl, to už si přečtete v dalším tematickém příspěvku, který nám poslala maminka s nickem alergino.

Dobrý den,
já původně manžela u porodu nechtěla. Nechtěla jsem, aby viděl, jak já trpím. Ale on sám se rozhodl, že tam chce být se mnou a já jsem byla moc šťastná, že sem svolila a už bych neměnila. Takže já svého manžela u porodu měla. No měla. Původní plán byl, že budu rodit přirozeně s tím, že mi ho ráno vyvolají, avšak skutečnost byla jiná. Ráno se pomocí tabletky vyvolal porod. Manžel mi ve všem pomáhal při bolestech, byla moje velká opora. Bohužel večer nebyly ozvy dobré a i když sem byla připravena, tak malá ne. Ta si v klidu spala dál.

Manžel začal křičet na doktorku a ta konečně začala rychle jednat a šla sem urychleně na SC. Porod sem vnímala, nenechala jsem se uspat, ale to už manžela nikdo nezavolal. Chtěla jsem ho mít do posledka u sebe, ale prý moc zlobil, tak ho tak nechtěli. Po porodu mu přivezli prvně malou ukázat, takže první dojmy sem neviděla, ale říkal mi, že se divil, že to pomačkaný je jeho a moc se mu malá nelíbila. Pak přivezli i mě a co se dělo po té si nepamatuji, mám „okno.“ Druhý den hned na začátku návštěvních dob přišel a byl se mnou až do konce. Mohu říci, že po zapití vypadal hůře než já po operaci :) Tak sem ho nikdy neviděla. Po porodu to nebylo zrovna jednoduché doma. Manžel byl zlatíčko, šestinedělí byl se mnou doma, ve všem mě pomáhal, nic mě nenechal dělat, ale později se muselo ozvat to, že najednou už není na prvním místě, ale na druhém.

Nyní máme 2 děti, má je moc rád a my všichni máme rádi jeho. Ale přes to, že je až za dětmi se nedokáže přenést do teď. Ten kdo chce mít dítě, aby utužil vztah nebo ho napravil, tak je blázen. Dítě naopak ukáže jak je vztah pevný a stabilní. Protože děti nám dávají zátěžové testy dnes a denně. Ale na druhou stranu manžela chápu, i mě občas chybí určitá svoboda a zasteskne se po „starém“ životě, ale i přes to doufám, že máme oba stejný názor, že naše děti bychom už za nic nevyměnily.

alergino

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

To co popisujete, je naprosto přirozené, ano, muži by chtěli tu mladou, bezstarostnou holku, kterou poznali a ještě k tomu skvělou milenku a zároveň i dobrou matku ke svým dětem. To aby se pak jedna rozkrájela, viďte? :)
Ale je vidět, že to nakonec všechno pěkně dohromady zvládáte.
Pěkný den a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dnešního dne: Tatínci u porodu (a po porodu)

  • Co byla první slova vašich partnerů, manželů, když svého potomka uviděli?
  • Plakali? Byli rozpačití?
  • Slavili a slavili?
  • A byli i u porodu?
  • Zajímají mě důvody, proč partnera u porodu chcete.
  • Jak se u porodu chovají?
  • A ty, které muže u porodu neměly, chtěli byste ho tam dnes mít?

O mužích u porodu (a po porodu) pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Moc se těším na vaše historky.
Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem. Pokud se jí narodila dcerka, tak přijde vhod Kuchařka pro dceru. A pokud má syna, může ji schovat třeba pro vnučku.

kniha

Reklama