Další úsměvná historka je od naší čtenářky AlenyK. I když v příspěvku nejde přímo o ni, jde o osoby velmi blízké. Přesněji řečeno o malé, „opilé osůbky“.

Dobrý den do redakce,

ráda bych přispěla k dnešnímu tématu historkou, která se stala už před mnoha lety a nad kterou se dnes společně se svými dětmi i známými už jen zasmějeme. Tehdy nám aledo smíchu moc nebylo.
Bydleli jsme ještě v paneláku a měli jsme zatím jen Lukáška, kterému je dnes 25 roků, tehdy, když se to stalo mu bylo asi 5, ještě nechodil do školy. Na naše patro se přistěhovali noví sousedi, celkem jsme si sedli, byli jsme věkově stejní a i naši kluci chodili spolu do školky. Jednou navečer jsme pozvali naše nové sousedy na seznamovací večírek,. Jak už to bývá, na stole byly chlebíčky, zákusky i nějaké to pití, kromě vína naši taťkové přitvrdili a soused přinesl i slivovici.
My oba s manželem i naši sousedi jsme kuřáci, ale v bytě nekouříme, chodí se na balkon. A jak jsem šli zase na kuřáckou, neuvědomili jsme si, že jsem nechali na stole nedopité skleničky a ti malí rošťáci to po nás podopíjeli.

Vrátili jsme se z balkonu, kluci nikde, šla jsem se na ně podívat, že se asi hrají v pokojíčku. Náš Lukáš seděl na zemi zelený jak sedma a sousedův Honzík něco blábolil. To už jsme věděli, že je zle, obě jsme se sousedkou zpanikařily, že musíme hned do nemocice, ale po ujištění našich mužů, že tolik toho ze skleniček nezmizelo, aby to bylo na výplach žaludku jsme se malinko uklidnily. Kluci dostali na hlavu mokrý hadr a snad během pěti minut usnuli jak špalci. Pořád jsme se na ně chodili dívat, jestli jsou v pořádku, jestli nezvrací apod., ale spali jak zařezaní. Ráno je pak oba bolela hlavička a tak ani nešli do mateřské školky. Na dotaz paní učitelky, proč nebyl Lukáš s Honzíkem ve školce jsme se sousedkou svorně tvrdily, že je bolelo bříško, že asi měli nějakou střevní chřipku. A ona na to odpověděla: „jo, kdyby byli větší, to by spravila štamprle slivovice a bylo by po chřipce“:)

AlenaK

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________

Tak ten závěr od paní učitelky v mateřské školce opravdu seděl.:) Děkuji za veselý příspěvek a zdravím pana syna. Zajímalo by mě, jak je na tom se slivovičkou dneska.:)

Pěkný den

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama