Budoucí maminka Alena se nám hezky kulatí a je spokojená, až na to, že nemůže spát. Pokračuje v budování chatičky, marně hledá houby a rodina se rozrostla o dalšího člena, který všechny považuje za vetřelce.

Tak  je tu další týden a jsem  19+3 tt .Konečně jsem začala prohrabávat skříň a ze dna lovit  schované těhotenské oblečení. Ještě že jsem ho nedarovala, i když jsem nevěřila, že ho ještě někdy použiji. Už se do klasických kalhot nevejdu.

Byla jsem v gynekologické poradně na kontrole, mimčo se má k světu, má dostatek plodové vody po prodělané amniocentéze, a já jsem taky v pořádku. Těhotenské nevolnosti jsou pryč, ale teď pro změnu jednu noc v týdnu nemůžu spát, je to síla. Nevím proč, není důvod, ale potom jsem celý den jak mrtvola. Dcera přes den moc spát nechce, tak ani já nemám šanci se vyspat. Snad do konce těhotenství ze mě nebude zombie. Probdělé noci bych měla mít až po porodu, a ne už teď. Ale jestli budu mít štěstí, tak to druhé mimčo bude jako dcera a prospí celou noc. Dceru jsem na láhev s mlékem musela násilím budit, a stejně se mi to nepodařilo, tak uvidíme, co mě čeká. Už cítím pohyby, asi to bude fotbalista, co dělá.

Také jsme zase byli na chatě. Ta práce tam snad nikdy neskončí, pořád je co opravovat a předělávat, ale postupně se nám to rýsuje tak, jak bychom si to představovali. Houby nikde, zajímalo by mě, kde všichni berou ty informace, že houby rostou. U nás nic, jen prašivky.

píchavka

muchomůrka

Já sice houby nejím, ale náš taťka je má rád. Já je ráda sbírám, tak to máme rozdělené. Já je nasbírám a on sní. Tak uvidíme další týden.

Po příjezdu domů nás čekalo překvapení. Moje mamka zachraňuje vše, co se dá. Vždy jsme měli tři psy a kočku a postupem let a stářím se množství snižovalo, ale mamka nelenila a hned našla nějaká opuštěná. A tak jsme doma už měli andulku, dvě koťátka, velkého psa, od někoho přinesla rybičky, no hotový zvěřinec. A teď čivava, která pořád štěká! Náš pes dělá, že ji neslyší. Moji mamku si vzala za páníčka a my všichni ostatní jsme vetřelci, a tak štěká na nás taky. No je to k zbláznění. Snad se to odnaučí. Jen neštěká na dceru. Té se bojí, asi jí někdo z dětí ublížil, ale alespoň má k někomu respekt. Teď všichni netrpělivě čekáme, co bude náš nový přírůstek, že by kůň?

Tak se mějte príma a užívejte zbytek léta a sluníčka.

Alena

Přečtěte předchozí týdeníčky

Reklama