Alena vám v dnešním týdeníčku upřesní, jak je to s tatínkem jejích dětí a jak s babičkami na hlídání. A povypráví, jak strávila víkend v jižních Čechách, kde jim pan domácí ozdobil stromky a první advent měli ve svátečním duchu.

Hlásíme 35. týden těhotenství a  máme to již za pár. :) Nejhorší pro mě jsou noci, když jdu spát. Všechno mě bolí, mimčo neví, jak a kde se uvelebit, a mě strašně moc pálí žáha, že ani nemůžu spát. Jinak se cítím dobře. Jen se mi tento týden stalo, že se mi při jízdě v autě udělalo strašně špatně, píchlo mě pod žebrama a bylo mi na zvracení, a to jsem přitom najížděla na dálnici a nebylo kde zastavit. Celá jsem se zpotila a začala se klepat. Trvalo to asi hodinu, nikdy se mi nic takového nestalo. Teď si dávám v autě větší pozor, přece jenom v něm jedeme 3.

Jen pro upřesnění: Všimla jsem si, že se tady dost řeší, kolik mám „přítelů“ a tatínků. Tak tedy: Mám jen jednoho přítele, který je i tatínkem Elišky a toho zatím nenarozeného prcka. A ohledně hlídání, které se tady řešilo minule: Chápu, že hlídání není ničí povinnost, ale já jsem jako dítě byla každý víkend a prázdniny u babičky. No asi měla zájem.

Přítel bude se mnou u porodu, a tam malá být nemůže a pak musí do práce. Buď bude doma s dcerou a pak půjde do práce, až se vrátím z porodnice, nebo nám babičky pomůžou a on bude se mnou doma, až se vrátím, a pomůže mi s oběma. Nemyslím si, že by se o dceru nepostaral, ale celý rok babičky nevyužíváme, tak snad by to jednou za rok šlo.

Strávili jsme krásný prodloužený víkend v Jižních Čechách. Sice nás strašilo počasí, jestli tam vůbec dojedeme, když mělo sněžit, ale u nás jen pršelo, a tak jsme vyrazili.

alena

Tam bylo nádherně, každý den svítilo sluníčko a bylo docela teplo. Chodili jsme se 3 kozami na procházku a s kočárkem. Měli jste vidět výrazy lidí, když nás míjeli v autech :), podotýkám, že kozy byly bez vodítka. Bylo to moc príma. Poprvé jsem 1. prosince vařila večeři na ohni venku, nevěřila jsem, že to dáme, když je už zima, ale jídlo se povedlo a bylo úžasný. Dcera snědla 3 talířky.

alena

Pak pan domácí kvůli nám ozdobil a osvítil stromky na zahradě, takže jsme u nich měli i takové malé vánoce. A ráno nám na 1. adventní neděli napadl sníh, a protože jsme vstávali brzy ráno, byla ještě tma všude bílo a k tomu nám svítily ty stromečky. No prostě bylo to jak v pohádce. A ještě byly slyšet ovce a kozy.

Tak se mějte prima a zase příští týden,

Alena

Čtěte další Aleniny týdeníčky

Reklama