Alena je s dcerou Eliškou stále v lázních, ale moc si to neužívají. Eliška onemocněla a Alena se vůbec nevyspí. Už se těší domů, i když ji čeká spousta práce. Další vyšetření, stěhování pokojíčku, vánoční úklid a hlavně první stání u soudu kvůli pochybení lékařů u prvního porodu

léčebna

Tak a mám další týden za sebou, už 33. Už mi schází jen 4 nebo 5 týdnů, pokud si to ten prcek nerozmyslí jinak. I když už to jednu chvíli vypadalo, že budeme 4. Jsme stále v lázních. Tento týden je opravdu pro mě i dceru krutý.

Dostala strašný kašel a rýmu a nikdo si neví rady, takže se chudinka pořád dusí a já jsem se již několik dní nevyspala. Ne že by to předtím bylo lepší, protože tu máme společné sociální zařízení, které je úplně na opačné straně chodby než náš pokoj a každá, která byla těhotná, určitě měla ten samý problém jako já. V noci musela několikrát na WC.  

Než jsem tam došla, tak jsem se probudila a pak mi trvalo zase nějakou dobu, než jsem usnula, ale to abych běžela znova. Tak a teď ten nemocný prcek k tomu, tak než přijdu z WC, tak ona kašle a nemůže spát, tak jsem vzhůru s ní, pak usne a já musím běžet a tak nám pokračuje celá noc. Ale jsme holky statečný, už to vydržíme.

Tomu druhému se to taky moc nelíbí a pořád se někam přesouvá a pro mé břicho dost citelně. Je to jak klubko červíků, které je každou chvíli někde jinde. Kolik jsme přibrala, ani nevím, ale břicho mám pořádný, už mi ani trička délkou nestačí. Příští týden mě čekají kontrolní náběry na Rh pozitivitu a vyšetření, tak jsem moc zvědavá, jak na tom jsme.

Jak jsem psala, že mi nohy neotékají, je sice pravda, ale asi mi začaly růst, mám problémy se dostat do bot. Začíná mi klesat břicho, tak uvidíme, co ten mrňous má za lubem, není to vůbec příjemný. Bolí mě strašně záda a kostrč. Už se těším domů.

Ta střešní okna, o kterých jsem již psala, jsou již hotová. Přítel se o to postaral, a dokonce mám i uklizeno, takže  mě se to už netýká. Je moc hodný, moc mi tím pomohl, a ani neví jak. A teď, až se vrátím, tak můžeme konečně přestěhovat dětský pokoj, aby se nám tam vešly dvě postýlky. Musím toho ještě strašně moc stihnout.

Vánoční úklid, něco málo upéct, dárečky jsem nějaké pořešila již v lázních, i když ten největší se řeší skoro sám Dále různá vyšetření dcery a hlavně první stání u soudu. No, asi by ten měsíc měl být delší, když si to tak zpětně čtu, co jsem si všechno naplánovala, že ještě musím stihnout.

Hlavně aby už přišli na to, co je dceři a byla zdravá, to mě trápí teď nejvíc, když nevím, jak jí pomoc. Moc se nesměje, je pořád unavená a ještě k tomu to cvičení tady. Ale jednu výhodu to pro ni má. Má zakázanou vířivku, kde se jí ani trošku nelíbilo.

A abych nezapomněla, byly jsme již se podívat na předvánočních trzích a moc se nám tam líbilo, ale všechno je dost drahé. Trdelníku jsme ovšem neodolaly, ten jsme si musely koupit.

trhy

trhy

Tak se mějte moc prima a příští týden již z domova. Huráá, Alena

Čtěte předchozí deníčky Aleny Švarcové

Reklama