Alena tento týden „proflákala“. Seznámila se s novými lidmi na chatě a chystá se na dovolenou do Tater. Po dvou a půl letech bude bez dcery jen sama s přítelem, takže si odpočine, ale zároveň se obává, že se jí bude stýskat.

Tak jsem tu zase a jsem už 20+3tt. Jsem v pořádku a miminko také, jen ty strašný vedra mi dávají zabrat. Teď už jsem skoro 3 noci nespala, horkem, a jak se mi zvětšuje břicho, tak hledám polohu na spaní. Pro spáče na břiše, to není moc jednoduchý. Začínají mě bolet záda a častěji se zadýchávám. Prcek se hlásí čím dál tím více hlavně v noci.

Týden proběhl tak normálně: Úklid, nákup, běhání po rehabilitacích a hipoterapie s dcerou. Ale v pátek jsme byli pozváni na oslavu narozenin ke známým s grilovanou. Přišla spousta lidí, takže na chatě, kde se to odehrávalo, máme další známé. Bylo to strašně prima. Grilovala se vepřová kýta a pivo teklo z pípy proudem, spousta salátů a výborné sladké ovocné košíčky.

pivo

Já jako jediná jsem k pití dostala malinovou limonádu a nebo vodu. Pivo moc nepiji normálně, ale teď mi po něm není moc dobře, tak na tu kýtu to nebylo nic moc. Naší malé jsme poprvé dali grilované maso, protože to byla šunka a grilovala se spoustu hodin, tak jsem ani neměla obavy, jen jsem nevěděla, zda jí bude chutnat. Tak jsme si daly na talířek dva kousky a pustily se do toho. Protože se kýta ořezávala postupně, jak se ugrilovala, tak vždy byl jen kousek, tak kamarádka přišla a jeden kousek si od nás vzala s tím, že za chvíli bude další. V tu chvíli, kdyby pohledy zabíjely, je mrtvá. Kdybyste viděli pohled toho našeho prcka, „to je moje, co mi to bereš, sama mám málo“. Taky už si to nikdo potom netroufnul.

Domů jsme dorazily až v devět hodin, protože malá je zvyklá chodit spát tak kolem osmé, myslela jsem, že ji dám do postýlky a ona bude spát jako dřevo, ale omyl. Ještě si další dvě hodiny v postýlce povídala, asi čekala na tatínka, jestli se vrátí. Nedočkala se.

Ale zato druhý den jsme ji nemohli dostat z postýlky, což bylo moc příjemné, když normálně vstává kolem šesté ráno a teď ještě v devět třicet spala.

Taťka dodělal dveře ke studni, tak už je konečně zavřená a ten náš Tačud (žába z Čáryfuka, kdo si vzpomíná) se tam již nedostane.

dveře

A my jsme vyrazily na procházku, poděkovat za pozvání na grilovačku, ani jsme tam nestačily dojít a už nám byl táta v patách, že dostal sms, ať dorazí, a tak jsme i sobotu proflákali.

Dcera se koupala, opékali jsme klobásky, popíjeli pivko (já vodu, malinovka došla) a užívali si sluníčka. Upřímně vůbec mi nevadilo po tak dlouhé době nic nedělat.

A v sobotu nás čeká dovolená, jedeme si užívat do Vysokých Tater, bez dcery. Ta ten další týden odlétá s babičkou a dědou k moři. Po dvou letech budu poprvé bez ní a bude se mi moc stýskat. Pravda je, že si musím trochu odpočinout, dcera vydá za dva a ještě tenhle rok budeme čtyři, potom si také neodpočinu.

alena

Tak příští týden z Vysokých Tater

Alena

Čtěte předchozí Aleniny týdeníčky

Reklama