...píše v žertu Alena, protože se prý říká, že když v těhotenství pálí žáha, tak bude miminko vlasaté. Necháme se překvapit, jak se pořekadlo vyplní. Porod už se blíží mílovými kroky. Je naplánovaný už za tři týdny.

Jsem ve 36. týdnu těhotenství. Dceru jsem měla v 39. týdnu, no a jestli to vše dopadne, jak má, tak ten druhý prcek bude taky 39. týden, ale ten to bude mít naplánovaný. Byla jsem na prohlídce a vše v pořádku. Prcek má 2900 g, dostatek plodové vody a stále se drží nahoře, tedy podle vyšetření a toho, jak mě stále neskutečně pálí žáha. Někde jsem četla, že když pálí žáha v těhotenství, tak miminko bude vlasatý, tak to nám se asi narodí malá opička.

Je pravda, že s tím jsem měla problém i v prvním těhotenství, ale ne tak strašný a dcera vlásky měla, i když to moc nebylo vidět, protože je blondýnka. Já se cítím celkem k objemu dobře, začaly mě pobolívat kyčle, když moc dlouho jdu nebo stojím. V noci toho moc nenaspím, miminko má nejvíc práce

S vánočním úklidem trochu pokulhávám, ale to se dožene. A ještě jsem ani nepekla. Ale už mám přestěhovaný dětský pokojíček tak, aby se tam vešly dvě postýlky. Dcera od mala spala sama ve svém pokoji, a tak to bude i u toho druhého, i když to už bude mít parťáka v pokojíčku.

Pomalu začínám mít trochu obavy, jak je oba zvládnu, asi první tři měsíce to bude nejhorší, já pod hormonama,  každé dítě jiný rytmus. No musím si to nějak přizpůsobit. Asi to bude záhul, ale zvládly to jiný, tak proč ne já. Ženy přece musí zvládnout vše, ne?

Přítel už má od půlky ledna do léta naplánovaný služební cesty, ale ne na celý týdny, tak to budu muset zvládnout. Trochu ho podezírám, že to byl úmysl, aby si od nás odpočinu. Ale ne, dělám si legraci. Hlavně že má práci, ten zbytek se nějak zvládne.

Tak poslední víkend tohoto roku jsme strávili na chatě. My jsme s dcerou přijely první a musely jsme zatopit. No do -2 st. Celsia nic moc, ale zvládly jsme to, i když ne úplně přesně dle představ mého přítele.

foto

Všechno bylo krásně zapadaný sněhem, byla to taková pohádka. Z okna jsme sledovaly ptáčky, kterým jsme nakoupily spoustu ptačích pochutin, jak si dávají do zobáčku, a přitom se perou, kdo bude mít nejvíc. Přítel nám krmítko přidělal na parapet, tak to bylo moc hezký.

foto

Pak jsme byly u známých rozloučit se pro tento rok, a tam jsme měli sýrové fondue. Mně sýr nic moc neříká, tak jsem měla čokoládové s ovocem, ale jak si dávala naše dcera do nosu, bylo až legrační. Tak takhle jsme se s chatou rozloučili ještě ve třech a na jaře tu budeme už ve čtyřech.

A abych nezapomněla, přece jen jsem zvládla něco upéct.

Hezký víkend všem Alena

Čtěte další Aleniny týdeníčky

Reklama