píše mimo jiné ve svém dalším týdeníčku Alena Švarcová. Má obavy, zda zvládne dvě děti krátce po sobě, přitom se starat o domácnost a nezanedbávat přítele. Ale nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Příští týden se chystá s Eliškou do lázní, a tak se učí háčkovat, aby se po večerech měla čím bavit

Tak už jsem ve 30 tt, ubíhá to strašně rychle, teprve nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná. Už to mám za pár a těším se, až to miminko bude na světě a já budu vědět, že se nic nestalo. Ale také mám obavy, zda zvládnu mít dvě děti dva roky od sebe a ještě se starat o domácnost a nezanedbávat přítele, což se mi teď celkem daří. Sice neúmyslně, ale ano.

Jsem teď víc unavená, i dcera mi dává víc zabrat než normálně, a pak večer si spolu sednout a popovídat si je nad moje síly. Přítel začal dělat večeře, čímž mi strašně moc pomáhá. Minulý týden nebyl nic moc, začalo mě dost pobolívat břicho takovým divným způsobem. U dcery se mi to nestalo. Vydržela jsem to pár dní a pak, abych něco nezanedbala před naším odjezdem do lázní, navštívila lékaře.

Naštěstí je vše v pořádku a že prý se to u druhorodiček stává. Když čekáte první, jste trochu víc v klidu a snažíte se šetřit, ale když už máte doma dítě, už to nejde a někdy se přetěžujete víc, než byste měla, to mi bylo řečeno. Tak s tím asi musím počítat, že teď to bude častější.

A také jsem měla telefonát z poradny ohledně výsledků Rh faktoru, pro který jsem neustále sledována, mám ho pozitivní a díky aplikaci anti D po amniocentéze to nemůže být ani jinak. Ale protože mi volal někdo jiný než moje lékařka, musím mít nové testy, a to v době, kdy jsem v lázních. Ani mi neřekli, jestli je to horší než předtím, a začala jsem plašit. Proč si neuvědomí, že jen strohá informace o něčem, co není v pořádku, nikoho nenechá v klidu? Tak jsem obvolávala kdekoho a nakonec zjistila, že šlo skoro o stejný výsledek jako minule, ale dokonce to bylo o malinko lepší, takže žádná tragédie se nekoná. Ale ta hodina mi dala zabrat!

Naposledy jsme byli na chatě zabalit zbytek věcí, které by mohly zmrznout, a co bychom mohli postrádat. A vyplatilo se nám to, když začal padat sníh, bylo to kouzelné. Protože je chata v lese, vypadalo to jako v pohádce Mrazík. Všechno bílé, čisté, krásné.

les

Mám ráda zimu, ale když nikam nemusím, jsem doma, je mi teplo a můžu se koukat ven. V Praze nic moc, ale na té chatě to je krásné. Musím se přiznat, neměla jsem to tam ze začátku moc ráda. Přítel to tam miluje asi proto, že doma to je naopak. Ale jen tím to není - mít každý pátek sbaleno na víkend, oblečení, jídlo, pak je to druhá domácnost, o kterou se starat, a v neděli zase zabalit a doma vybalit. To mě fakt nebaví.

Ale teď musím přiznat, že mi ta chata bude chybět. Chtěli jsme tam strávit Vánoce, ale dopadlo to jinak, tak jsem zvědavá, kdy se tam dostaneme.

Dcera je nemocná, asi ve školce chytla virózu, je smutná, nechce nic moc jíst a směje se, až když přijde táta z práce. Je to těžké, když ty prcky něco trápí, nejraději bych marodila místo ní. A jsem zvědavá, jak nás přijmou v lázních s tou rýmou, které se nemůžeme zbavit.

Další novinka u nás. Snažím se háčkovat, chtěla bych dceři uháčkovat čepice a taky se nějak zabavit večer v lázních, ale jsem strašné nemehlo. Ale nevzdávám to, i když se mi přátelé smějí, na co jsem se to dala. Bylo by moc hezké, kdyby se mi to podařilo a mohla dětem něco uháčkovat, ale uvidíme, zatím se snažím, i když čas na to moc nemám.

alena

Tak hezký víkend a napíšeme příští týden již z lázní

Alena

Čtěte další týdeníčky Aleny Švarcové

 

Reklama