Alena se vrátila s dcerkou z lázní. Podstoupila několik dalších vyšetření, včetně konzultace kvůli císařskému řezu. Doma už je skoro vše připravené na příchod miminka a teď se řeší, kdo bude hlídat Elišku, až Alena půjde do porodnice.

alena s Eliškou

Další týden za mnou. Teď jsem v 34. týdnu těhotenství. Od poslední kontroly jsme přibrala 2 kila, tak se svojí výškou vypadám jak balon. Byla jsem na kontrole a vše je v pořádku, miminku se daří dobře, má dostatek plodové vody a srdíčko jako zvon. Od poslední návštěvy zdvojnásobilo svojí váhu takže teď máme 2600 g - když se narodila dcera, měla 2700 g, takže už asi takového mrňouska mít nebudu.

Měla jsem další odběry na pozitivitu protilátek a už se těším, jak mi zase někdo zavolá, že jsou pozitivní a já začnu zas šílet. Ne, teď se zeptám rovnou, jestli jsou stejné, nebo se zhoršily, snad budu pohotovější.

14. prosince mám naplánované konzilium s panem primářem ohledně plánovaného s. c.( sectio caesarea-císařský řez).

Vrátily jsme se z lázní, dcera až tu dostala antibiotika, tak jí začíná být lépe. Už se i směje. Hlavně na tátu. Já jsem od malé dostala rýmu, takže teď v noci bojuji s pálením žáhy a ucpaným nosem. Se spánkem na tom nejsem moc dobře. Ale jinak se cítím dobře. Miminko se stále ozývá, dostávám pěkné kopance, někdy to vypadá, jako když si nemůže najít tu správnou polohu na spaní a otáčí se několikrát dokola. Asi bude po mámě. Snad to nebude nějaké zlobidlo.

Jo, abych nezapomněla, již jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, ale dá se tomu říkat dovolená? Už začínám řešit, která z babiček pomůže mému příteli s hlídáním dcerky, až budu v porodnici. No, nikdo se moc nehrne, tak uvidíme, jak to dopadne. Ještě dokoupit nějaké maličkosti pro mě do porodnice a mám všechno připravené, kdyby náhodou. Pro prcka již vše mám a postýlku přítel složí, až se prcek narodí.

Po návratu z lázní mě čekalo překvapení z hotových střešních oken a uklizeno. Tak bych moc chtěla poděkovat příteli a jeho mamce za tu práci, co si s tím dali. No, ale aby nebylo vše tak růžové, dodali nám špatné rolety, které měly být na oknech. Tak to budou ještě dodělávat, ale to už bude celkem bez práce. Nejhorší bylo broušení sádrokartonu a všude přítomný poprašek z něj, ale přítel to zvládl úžasně.

Na konci tohoto týdne jedeme za známými na prodloužený víkend do Jižních Čech, už se moc těšíme. Mají spoustu oveček a kozy, tak to bude moc prima a my 3 si to užijeme. Budeme tam, kde to máme moc rádi, a hlavně spolu. Už jsem si zarezervovala mléko přímo od krávy. Je tam jeden kluk, který má spoustu krav a živí se tím, tak nám nějaký ten litr schová. Mléko radši vždy převařuji, ale je to taková mňamka, úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí z obchodů v krabici. Také doufám, že se mi tam podaří sehnat nějaká domácí vajíčka.

Přeji krásný víkend a zase příští týden Alena

Čtěte předchozí deníčky Aleny Švarcové

Reklama