Obchody Albert dlouhodobě vsází na aktivity společenské odpovědnosti a snaží se být dobrým sousedem pro své okolí. Mezi nejznámější projekty patří například unikátní vzdělávací program Zdravá 5 nebo podpora dětí z dětských domovů. Toho si všimla i porota Evropské cenu kvality. Albert jako vůbec první tuzemská firma postoupil do finále soutěže a získal trofej. Maloobchodník tak navázal na trojnásobný zisk Národní ceny kvality z minulých let.

Albert

A o jakou soutěž se vlastně jedná? Evropská cena kvality je podobně jako národní ceny kvality založená na modelu Excellence Evropské nadace pro management kvality (EFQM). Pro firmy je to vůbec nejvyšší soutěž tohoto druhu, proto není divu, že řetězec Albert trofeje velmi váží.  „Je to opravdu skvělý pocit stát se první českou společností, která se kvalifikovala do evropské nejvyšší soutěže kvality a dokázala v ní uspět. Zvláště protože Ahold letos slaví 25 let na českém trhu. Je to pro nás potvrzení toho, že to co děláme, děláme správně,“ hodnotí Jesper Lauridsen, generální ředitel obchodního řetězce Albert v České republice.

Albert

Podpora znevýhodněných dětí i zdravého stravování

Albert není známý pouze sítí více než 300 prodejen, které letos slaví 25 let na českém trhu. Jako jedna z největších tuzemských firem se snaží zlepšit i život lidem v jejich okolí. Soustředí se proto na odpovědné podnikání, a to především prostřednictvím Nadačního fondu Albert. Jedním z populárních projektů je program Zdravá 5, v němž se děti učí zdravě jíst. Určitě si vzpomenete i na oblíbenou kampaň s Bertíky, která se letos vrátila do hypermarketů Albert. Zákazníci mohli podpořit dobročinné projekty na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Tuto činnost ocenil i generální ředitel Evropské nadace pro management kvality Léon Tossaint. „Porotě se líbila nejen jasná strategie společnosti, ale také skvělá práce v oblasti společenské odpovědnosti, která je zaměřena na podporu zdravého životního stylu dětí a pomoc dětem a rodinám ze sociálně ohroženého prostředí“, komentuje finálový výsledek Tossaint.

Albert

Slavnostní ceremoniál proběhl v italském Miláně. Cena EFQM European Excellence Award se uděluje od roku 1992 a pochlubit se jí mohou například společnosti jako BMW, Coca-Cola nebo Siemens, ale i neziskové organizace. Každý účastník soutěže musí projít řadou kol a hodnotitelé posuzují i třeba ekonomické výsledky nebo vztah k životnímu prostředí.

www.albert.cz

Reklama