V našich předchozích článcích jsme vám představili zajímavou službu  Horizon Go. Mohou ji využívat všichni zákazníci s digitální televizí od UPC. Se svým třináctiletým synem jsem se zapojila do testování této služby.

Naše články si můžete přečíst zde:

Často se nám doma stává, že máme rozdílné preference při sledování pořadů v TV a jen jednu televizi. Díky testování služby Horizon Go se nám tím pádem otevřela další možnost – sledování televize na tabletu.

Možná je vám tato domácí situace povědomá. Od osmi večer dávají oblíbený kriminální seriál, na sportovním kanálu důležitý sportovní přenos, na úplně jiném, tematicky zaměřeném kanálu jde seriál o zvířatech, který zajímá moje náctileté dítě. Takže při testování doma jsem to se synem vyřešila – zavřel se do svého pokoje, jednoduše se na tabletu přes wifinu připojil na televizi a sledoval svůj pořad, na který se chtěl dívat.

Těšila jsem se ale, že službu Horizon Go otestujeme i na chalupě, tedy mimo domov. Byla jsem zvědavá, jak to bude fungovat a co na to syn bude říkat – je to vlastně úplně jednoduché. Připojit se díky Horizon Go a Wi-Fi můžete prakticky odkudkoliv a sledovat na tabletu, telefonu či na notebooku vybraný televizní kanál. My jsme to otestovali u nás na chalupě.

albert

Co na to třináctiletý syn Albert?

„Je to skvělé. Díky tabletu se můžu dívat na televizi odkudkoliv, jen musím mít připojení přes internet. Rád přepínám programy. Když mě pořad, který jsem si vybral, začne nudit, nebo jsem zvědavý, co dávají jinde, stačí jen ťuknout na displej a dole se zobrazí malá lišta s názvy programů na ostatních kanálech. Posuvem vlevo nebo vpravo se dá prohlížet, co zrovna dávají jinde a na co bych mohl přepnout.“

Běží to i bez Wi-Fi

„Horizon Go skvěle funguje na 3G nebo 4G(LTE) síti. Asi proto se to taky jmenuje GoJ. Chtěl jsem to tedy na tabletu vyzkoušet. Třeba v autobuse nebo tramvaji je to úplně v pohodě. Dám si sluchátka a cesta pak ubíhá fakt rychle. Když jsem ale na datech, musím se hlídat, protože sledování TV těch dat docela dost sežere a datové balíčky mobilních operátorů jsou pořád dost omezené. Ale vyzkoušel jsem to a šlo to úplně bez problémů, jako pojistka pro dodívání jednoho dílu seriálu je to fakt v pohodě. Raději se ale připojuju přes domácí Wi-Fi, přece jen je to zdarma a nemáme omezená data. Televizní přenos je plynulý, stejný, jako když si zapnu normální televizi.“ 

Albert hodnotí Horizon Go

„Fajn je, když můžu s tabletem do postele, mít ho v autě,  na tajňačku ve škole nebo třeba u kamaráda. Je to takové mobilní – nemusím jen sedět u televize, která stojí v obýváku u rodičů. Já jsem z Horizon Go nadšený, přijde mi to jako super služba. Stačí mít chytrý mobil, tablet nebo notebook a být připojený na Wi-Fi (nebo na mobilních datech, ale tomu jsem se snažil vyhýbat).  A když nesleduju zrovna televizi, můžu si na tabletu spustit hry,“ uzavírá hodnocení Horizon Go od UPC třináctiletý Albert.

Já jsem ráda, že když synovi povolím sledování televize, může si ji sledovat u sebe v pokoji a já se můžu dívat v obývacím pokoji, na co chci já. A když chce můj muž sledovat sportovní přenosy, může se dívat na počítači v pracovně. Nejsme televizní maniaci, ale někdy se sejde v jednom čase víc pořadů, které se kryjí. A pro tento případ je super, když můžeme využít Horizon Go.

Jak na to? Tady je návod, který si vyzkoušel můj třináctiletý syn – není to nic těžkého!

Přes Google play nebo Apple Store si stáhnete a nainstalujete aplikaci Horizon Go CZ (Pokud máte notebook, lze službu využít prostřednictvím stránky www.horizon.tv). Potom už jenom stačí se připojit na domácí Wi-Fi a vybrat si z TV průvodce jeden z více než 60 kanálů a spustit si pořad, na který se rád dívá.

Horizont

UPC spouští Horizon Go a směřuje k platformě Horizon

Zákazníci společnosti UPC mohou nyní sledovat až 63 TV programů online. Zákazníci UPC mohou sledovat živé televizní vysílání nejen na obrazovkách, ale nově i na dalších zařízeních jako je počítač, notebook, tablet nebo mobilní telefon. Od 3. listopadu spouští UPC službu Horizon Go, která umožňuje sledovat až 63 program i mimo svůj domov na více zařízeních najednou. Přístup k ní budou mít všichni stávající zákazníci digitální televize UPC, a to zcela zdarma až do konce roku 2014. Více na www.horizon.tv

Zapojte se s námi do soutěže

Soutěž s UPC o úžasný tablet Samsung Galaxy Tab 4 7.0 WiFi White

Reklama