Domácnost

Aktuální trendy v podlahových krytinách

Podlaha je v interiéru jedním z nejvýraznějších prvků a ovlivňuje celkový vzhled a designový koncept místnosti. Je to dáno především tím, že zabírá velkou plochu místnosti a dokáže ovlivnit její optické parametry. Vhodně zvolený materiál a dezén podlahové krytiny, dokáže s místností hotové zázraky. Seznamte se s novými podlahami, inovacemi a úpravami, které mohou váš interiér proměnit k nepoznání.

Volit trendy nebo klasiku?

Stejně jako se v módě každý rok objevují nové trendy, tak i v oblasti interiéru a interiérového designu se s každým rokem objevují novinky, inspirace a nové trendy, které budou po celý rok určovat co je IN a co je OUT.

Při výběru nové podlahové krytiny je samozřejmě důležité tyto nové trendy a novinky sledovat a nechat se jimi inspirovat, ale prioritou je při výběru volit takovou podlahovou krytinu, která bude splňovat naše očekávání.

Orientujte se při výběru spíše svými vlastními pocity, vkusem a potřebami, trendy jsou sice lákavé, ale hrozí u nich, že se časem okoukají. Výrazné podlahy nebo netradiční dezén se pak velmi těžko kombinují s jinými interiérovými doplňky a často to končí tím, že se trendy podlaha na několika letech schová pod koberec.

Seo

Odpovězte si na otázky

Víte, co od podlahy očekáváte? Víte, že rádi chodíte bosy nebo obutí? Vyžadujete, aby krytina tlumila kroky a zvuky? Potřebujete, aby podlaha odolala poškrábání, tekutinám a drápkům domácích mazlíků? Bude pod podlahou topení? Jaké má mít podlaha tepelné vlastnosti?

Odpovědi na tyto otázky vám jasně vyprofilují podlahu, kterou do dané místnosti potřebujete. Dalším krokem je vybrat její konkrétní podobu. To pak přichází na řadu vyřešit, jaká bude její struktura, kresba, barva, materiál a celkové provedení.

Návrat k přírodě

Doba, ve které v současné době žijeme hlásá jediné, návrat k přírodě, a to ve více směrech našeho života. Příroda se tak promítá i do oblasti interiérů a podlahových krytin. Na návrat k přírodě zareagoval také trh a my můžeme vybírat ze široké palety nejrůznějších materiálů a dezénů. Doma si tak můžeme položit ekologickou podlahovinu jako jsou klasické dřevěné podlahy, přírodní linoleum, korek nebo kámen.

Inovativní dřevěné podlahy

Seo

Pro mnohé z nás je dřevěná podlaha klasika, která je věčná. Pro jiné je zase nudná a nezajímavá. Moderní doba a technologie ovšem i z klasické dřevěné podlahy dokáží udělat zajímavou a netradiční krytinu.

Jednou z inovací je opracování povrchu tzv. katrování. To se zaměřuje na narušení nášlapné vrstvy dřeva a výsledkem je pak hrubší povrch, který připomíná surové neopracované dřevo. Tento výsledný efekt je pak možné ještě umocnit a zintenzivnit barevnou úpravou při výrobním procesu.

Barvení se říká decapé a do pórů dřeva se nanáší barva, která je většinou kontrastní a zvolená z opačného konce barevné škály. Konkrétně například na tmavé podlahovině vyniká světlá kresba dřeva.

Když jsme u těch přírodních podlah, tak stojí za zmínku jeden novodobý trend, a to podlahu nepokládat pouze na podlahu, ale také na stěny. Existují speciální prvky, které se dají aplikovat jak n stěny, tak na podlahy. Vznikají tak moderní a nadčasové interiéry, které jsou díky stoupající podlaze na stěny kompaktnější a působí luxusním dojmem.

SeoDlažba a kámen beze spár

Nejen v oblasti dřevěných podlahových krytin dochází k vývoji a inovacím. Dlažby a keramické obklady jsou také v mnohém jiné. Došlo k tzv. retifikované nebo kalibrované verzi. Retifikované dlaždice jsou zabroušené s přesností na setiny milimetrů a při pokládce umožňují vytvořit minimální spáru. Vzniká jednolitá plocha, která je nejvíce efektivní na velkých formátech.

Keramická dlažba stále nachází své uplatnění v našich koupelnách, protože je skvěle odolný vůči vlhkosti, vodě a má skvělé tepelné vlastnosti, díky čemuž je vhodná na podlahové vytápění, které je v moderních koupelnách velmi vítané.

Chlupatý vinyl

Už jste slyšeli o sametovém vinylu? Jedná se podlahovou krytinu známou pod obchodním názvem Flotex a je to vinylová podlaha s dvoumilimetrovými nakrátko střiženými nylonovými vlákny. Skvěle tak v dětském pokoji nahradí koberec. Flotex je na dotek hebký, jemný a výborně tepelně a zvukově izoluje. Je nenasákavý a hypoalergenní. Navíc hraje všemi barvami a do dětského pokoje je jako stvořený.

Cementová stěrka je pro odvážné

Milovníkům moderny, minimalismu a neotřelosti by neměla uniknout novinka na trhu s podlahovými krytinami, a tím jsou designové cementové stěrky. Jsou inovativní, nadčasové, ale také praktické a jedinečné.

Designové stěrky jsou směsi speciálně zušlechtilého cementu a polymerů, díky čemuž jsou mírně elastické a skvěle přilnavé ke všem hladkým a pevným předmětů. Mohou tak zdobit nejen podlahu, ale také stěny, kuchyňské linky nebo schody.

Vyznačují se vysokou odolností v oděru a jsou odolné vůči UV záření a přírodním podmínkám. Jsou voděodolné, praktické, skvěle se udržují a péče o ně není vůbec náročná. Také jsou vhodné pro podlahové vytápění. Jejich vzhled je vždy unikátní díky ruční aplikaci. Své uplatnění najdou v každé místnosti.

Všechny tyto podlahy a mnoho dalších můžete zakoupit v e-shopu eAMADEO.cz

   
08.07.2016 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Kamila5 [*]

  Za mě jedině dřevo. Máme menší venkovský domek, kam jsme si pořídili dřevěnou podlahu od Empiri (píšu to, protože jsem maximálně spokojená), a vypadá to naprosto úžasně. Má to takový jiný šmrnc. Sml16 Jinak známí mají vinyl, a taky si ho nemůžou vynachválit. Takže to asi záleží člověk od člověka, a univerzální řešení není. Sml16

  superkarma: 0 29.09.2016, 20:34:47
 2. [6] Alebi [*]

  Vinylová podlaha je skvělá, vypadá jak dřevo, příjemná na chodidla a hlavně tlumí zvuky, všem doporučuji, bezva do paneláku. A doporučovaná dlažba? Do domečku snad, ale hlavně ne do paneláku! Naši sousedi nahoře mají dlažbu v celém bytě, je to neštěstí, příšerně nese všechny zvuky, já mám pocit, že nežiji pod nima, ale s nima, každý krok, každé posunutí židle, položení něčeho na podlahu, to vše je u nás jak hromobití. Samozřejmě i hlasy jsou dobře slyšet a mnohdy i rozumět. Taky můžem počítat, kolikrát jde soused v noci na wc, nebo v kolik přišel z hospody. Sml15

  superkarma: 0 08.07.2016, 16:39:45
 3. [5] RybkaL [*]

  U mě vede dřevo - máme doma parketay a jsem maximálně spokojená.

  superkarma: 0 08.07.2016, 12:05:23
 4. avatar
  [4] vladka321 [*]

  Chlupatý vinil je fakt dost zajímavý, budu se muset porozhlédnout a sáhnout si Sml22 A ještě se vsadím, že bude vyroben z plastového odpadu a bude maximálně ekologický...Sml67

  superkarma: 0 08.07.2016, 11:49:12
 5. [3] bobani [*]

  dřevo

  superkarma: 0 08.07.2016, 09:31:21
 6. [2] zlá teta [*]

  Chlupatý vinil? To by mohlo být fakt fain. Sml22

  superkarma: 0 08.07.2016, 08:42:24
 7. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 08.07.2016, 07:32:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme