Rodina

Aktivní klient banky zaplatí 325 Kč za měsíc. Zuno má vše zdarma

Průměrný český zákazník, který aktivně využívá svoji banku, zaplatí za svůj bankovní účet 325 Kč měsíčně, za celý rok je to 3 900 korun. Například online banka Zuno má ale vše zdarma. Průzkum na základě porovnání poplatků za vedení účtů v 18 bankách v ČR provedl finanční portál Finparada.cz.

Srovnání proběhlo v dubnu 2014 a je vytvořeno na základě dvou modelových profilů klientů, kteří využívají širší škálu bankovních služeb na českém trhu. Aktivnější zákazník, který pravidelně používá služby elektronického bankovnictví a měsíčně zadá pět domácích platebních příkazů a jeden zahraniční, kartou zaplatí 5 000 Kč, třikrát vybere z bankomatu vlastní banky, dvakrát z bankomatu jiné banky, jednou z bankomatu cizí banky v zahraničí a jednou měsíčně mu přijde mailem výpis z účtu, zaplatí průměrně 329 korun za měsíc.

Zuno

Online banky jsou nejvýhodnější

Méně aktivní zákazník s online bankovnictvím, který měsíčně zadá tři domácí platební příkazy a jeden zahraniční, kartou zaplatí 3 000 Kč, dvakrát vybere z bankomatu vlastní banky, jednou z bankomatu jiné banky, jednou z bankomatu cizí banky v zahraničí a jednou měsíčně mu přijde mailem výpis z účtu, zaplatí průměrně 321 korun za měsíc.

Z průzkumu vyplývá, že nejvíce za poplatky zaplatí klienti velkých bank, okolo 400 korun měsíčně. Naopak nejnižší poplatky si účtují nové nízkonákladové banky. Online banka Zuno má uvedené služby zdarma, u mBank by zákazník zaplatil 75 korun, s Equa bankou 108 korun, s Air Bank 157 korun a s Fio bankou 165 Kč za měsíc.

Západní Evropa má jednodušší poplatky

„Poplatková struktura bank západní Evropy je již dlouhou dobu mnohem jednodušší než poplatková struktura sazebníků klasických českých bank. Nové banky se při svém vstupu na český trh snažily poplatkový systém zjednodušit. Některým se to povedlo, jiným méně. Ale snaha je vidět. Tento tlak má vliv i na postupné změny v sazebnících klasických bank,“ říká Zdeněk Bubák z finančního portálu Finparada.cz.

Zuno, jediná online banka v Česku bez kamenných poboček, nabízí v rámci účtu Plus zdarma všechny výběry ze všech bankomatů doma i ve světě, vedení účtu, přijaté a odeslané domácí a přijaté zahraniční platby, trvalé příkazy a inkasa, měsíční výpis e-mailem, spoření a 50 vkladů. Podmínkou je zaplatit měsíčně kartou alespoň tři tisíce korun.

„V Zuno se snažíme eliminovat bankovní poplatky, na které jsou klienti v jiných bankách zvyklí. Aktivní využívání účtu pro nás není důvod pro zpoplatnění služeb, aktivní klienty naopak odměňujeme účtem zadarmo,“ říká Lenka Hritzová, šéfka produktového managementu a CRM online banky Zuno.

   
05.05.2014 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] VladkaZabka [*]

  Já mám dobré zkušenosti s nebankovní půjčkou, je to způsob, jak si rychle přijít na své a hlavně si výši splátek stanovit tak, jak potřebujete a jste schopni platit - půjčka ihned.

  superkarma: 0 02.02.2015, 15:23:02
 2. avatar
  [3] marianaant [*]

  Poplatky jsou opravdu nehorázné, za podání příkazu k úhradě s třemi položkami jsem zaplatila 90,-Kč. To si myslím je vrchol zlodějiny.

  superkarma: 0 28.06.2014, 14:37:33
 3. [2] Stendy [*]

  Neví, jak by banky vyždímaly z lidí peníze.

  superkarma: 0 24.06.2014, 14:46:51
 4. [1] yuzum [*]

  ty poplatky jsou nehorázné

  superkarma: 0 11.05.2014, 21:04:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme