.

Akce pro dárce krve. Kromě dobrého pocitu získáte i nemalý příspěvek

Novinky

Akce pro dárce krve. Kromě dobrého pocitu získáte i nemalý příspěvek

Nebýt dobrovolných dárců, měli by všichni ti, kdo potřebují krevní transfuzi nebo jakýkoliv preparát vyrobený z krve, smůlu, která by je mohla stát život. Proto odstartovala kampaň Daruj krev s Českým rozhlasem, jejímž partnerem je i největší česká zdravotní pojišťovna. Ta navíc zvýšila příspěvky pro dárce z 500 na 1 000 korun.

Cílem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Hlavní část projektu potrvá do 20. června. Právě v tomto období bude možné darovat krev, respektive si s transfuzní stanicí domluvit konkrétní termín návštěvy.

Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.darujkrev.rozhlas.cz, kde vyplní registrační formulář a mohou si vybrat konkrétní transfuzní stanici. K aktivní spolupráci na projektu se přihlásila většina transfuzních stanic v České republice.

Aby dobrovolné dárce ocenila a zároveň i motivovala, umožňuje jim Všeobecná zdravotní pojišťovna kromě běžných benefitů čerpat navíc ještě příspěvek ve výši 1 000 korun na rehabilitaci nebo nákup vitaminů. „Ještě loni vyplácela VZP dárcům speciální příspěvek 500 korun, od letoška jsme jeho výši zdvojnásobili. I to je důkaz toho, že jejich ochotu a obětavost považujeme za mimořádně důležitou a prospěšnou. Generální partnerství na akci Daruj krev s Českým rozhlasem je pak další cestou, která nám umožňuje darování krve podpořit,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

darkyne

Zdroj foto: Shutterstock

Tvářemi projektu Daruj krev s Českým rozhlasem se pro letošní rok stali například moderátor Radiožurnálu Petr Král nebo moderátorka Radia Wave Bára Šichanová. Dárcům bude k dispozici aplikace „JSEM DÁRCE“. Na podporu dárcovství krve zde mohou zájemci vložit svou fotografii nebo použít aplikaci Instagram, aplikaci lze obsluhovat také z mobilních zařízení.

V neděli 19. června se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční Koncert pro dárce, který pořádá Český rozhlas. Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace WHO, Ústav hematologie a krevní transfuze a Český červený kříž.

V průměru dostane každý člověk za svůj život čtyřikrát krevní transfuzi a dvanáctkrát preparát vyrobený z krve. Informace o podmínkách, za nichž můžete darovat krev i vy, najdete například ZDE.

   
02.06.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16už jsem také dala krev několikrát - vlastním i plaketu Jánského (bronzovou). Nicméně pořád někde rajzuju po exotice do toho se připletla i operace a tak nějak nejsem vhodný dárce. Uvidíme koncem roku, až bude po půlleté době po návratu z exotiky.....

  superkarma: 0 02.06.2016, 14:26:35
 2. avatar
  [4] luneta [*]

  já nemůžu,bojím se jehel a nemám 50 kg.

  superkarma: 0 02.06.2016, 13:28:29
 3. [3] DCOlga [*]

  Manžel dává krev od 18 let, má už přes 120 odběrů. Syn se potatil a má už taky stříbrnou plaketu.

  superkarma: 0 02.06.2016, 09:40:30
 4. [2] Elis19 [*]

  Chodívala jsem darovat krev pravidelně, 45 odběrů, bohužel ze zdravotních důvodů už nemohu.Je mi to líto ale nedá se nic dělat.

  superkarma: 0 02.06.2016, 08:57:08
 5. [1] bobani [*]

  šla jsem darovat v osmnácti ale nevzali mě . poprvé a doufám že naposled jsem dostala transfuzi loni .

  superkarma: 0 02.06.2016, 07:55:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme