Že je vám slovo ajurvéda povědomé, ale nemůžete si vzpomenout, v jaké souvislosti jste ho již slyšela? Nebo vůbec netušíte, o co se jedná? Rozhodně se nechte poučit, ajurvéda vám může odhalit mnohá tajemství.

 

Ajurvéda je sanskrtské slovo, které se do češtiny obvykle překládá jako „věda života”. Říká se, že tajemství ajurvédy prozradil lidem bůh Bráhma, podle hinduistické mytologie stvořitel světa. Jedná se o více než 3 000 let starý systém léčebné praxe v Indii, Nepálu a na Srí Lance. Stejně jako tradiční čínská medicína je ajurvéda celostním systémem s celou řadou různých složek, které jsou zaměřeny na zlepšování emočního, fyzického a duševního zdraví.

 

Všimněte si prosím slova „celostní“ v předchozím odstavci. (Jistě už jste četla něco o - v poslední době stále populárnější - celostní medicíně. Ta tvrdí, že nemoc není nic jiného než konflikt mezi tělem a duší.) Starodávný systém ajurvédy učí, že všechny nemoci působí jak na tělo, tak i na mysl, a nikdy je proto neléčí odděleně. Tím se velmi liší od klasické medicíny, která je toho názoru, že všichni lidé jsou v podstatě stejní, a léčí spíše obecné projevy choroby než konkrétní osobu, která jimi trpí.

 

Určitě to sama dobře znáte. Přijdete ke svému lékaři s bolestí zad, on vás pošle ke specialistovi, ten vás vyšetří (tedy přesněji řečeno vaše záda), napíše příslušné léky, vy je užíváte, ale potíže nemizí. Přitom příčinou bolesti může být třeba stres v zaměstnání, na což ovšem lékař při typickém vyšetření těžko přijde.

 

I když je ajurvéda vědou velmi starou, rozhodně to neznamená, že by její poznatky v dnešní době ztratily na aktuálnosti. Pochopilo to mnoho firem z celého světa, které odkaz ajurvédy zkoumají a snaží se jeho prostřednictvím pomoci lidem od jejich trápení. Jednou z těchto firem je indická společnost Himalaya, založená v roce 1930 M. Manalem. Himalaya využívá prostředků moderní vědy, aby odhalila, a především ověřila ajurvédská tajemství. Jako potvrzení toho, že společnost nabízí svých zákazníkům jen tu nejvyšší kvalitu, Himalaya v roce 2003 obdržela certifikát ISO 9001:2000.

 

Společnost Himalaya vyrábí na základě ajurvédských poznatků ryze přírodní kosmetiku, která je nově k dostání i na českém trhu. Pokud vás ajurvéda zaujala a chtěla byste vyzkoušet a odhalit její tajemství, podívejte se na stránky internetového obchodu s přírodní kosmetikou (samozřejmě netestovanou na zvířatech) www.Anabela.cz.  Najdete zde mimo jiné i  kompletní sortiment značky Himalaya dostupný na našem trhu.

 

Vaše Anabela

 

 

 

Reklama