Dobrý den. Já se o své předky nikdy moc nezajímala. Pohřeb mé tety mě dovedl k tomu že mě předci začali zajímat . Respektive lidi co mě znali a já je neznala .

Vzhledem k tomu že toho kdo by si ještě něco pamatoval jsem už neměla . Rodiče jsou po smrti a babičky a dědové jsem buďto vůbec nepoznala a nebo jsem byla moc malá .

Takže začátek se odehrál s tím že pomocí rodných listů ,začalo pátrání v archivech . No a v současnosti rod dědy z maminčiny strany  , jsem v letech 1650 - 1700 .Těch 1650 mám zatím prvně doložené předky a srovnávám je s těma kolem roku 1700 .

Je moc pěkné a zajímavé vidět chalupu a vesnici kde žili moji předci . Poznala jsem lidi co znali a pamatovali mojí maminku , pěkně jsem si s nima popovídala .

Poznala jsem příbuzné a přez ně svojí babičku a prababičku .Pochopila proč mě maminka vychovávala tak jak to dělala a já jí teprva teď chápu . No a z tatínkovi strany děda tam jsem zatím 1740 , ale zase chalupa co postavil můj prapředek  , byla první postavena v osadě a jako jediná se dochovala do dneška .

A povím vám je to pěkný pocit ,vidět jí a vědět že to je práce vašeho prapra.....dědy . Naplňuje mě to hrdostí .

Ve vesnici kde se narodil tatínek je zase skoro v každém baráku někdo z přízně.Prostě člověk se dozví spoustu zajímavostí. Je za tím též mnoho pátrání a bádání , ježdění atd. , ale stojí to za to . Jinak moje kořeny jsou z maminčiny strany na východě - Chrudim a okolí .

Tatínkova větev zase od Mladé Boleslavy . A jak se potkali ? No po válce na severu u Liberce . No a co dál -spousta dalšího pátrání . Jsou tu ještě rody mých babiček no a to co mám rozděláno není hotovo .

Do toho se musím učit staré písmo - bez něj se daleko nedostanete . Přeji všem co pátrají mnoho úspěchů .
Nashledanou aiša

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Hezké. A my Ti také přejeme hodně úspěchů a ještě mnoho milých překvapení. Díky - Míša

  • Víte něco o svých předcích?
  • Znáte svého prvního vystopovatelného?
  • Odkud vedou vaše kořeny?

Svěřte se na redakce@zena-in.cz k jakému prvnímu známému předkovi jste se dobrali?

Za chviljku bude nová soutěž, bude chcípák a borec dne a bude i cena pro autora vylosovaného příspěvku.

Reklama