Reklama

Letecká společnost Air France od listopadu nově zavedla lety do kostarického San Jose. Letí z pařížského letiště Charles de Gaulle dvakrát týdně, a to ve středu a sobotu. Lety jsou provozovány v letadlech Boeing 777-300 s kapacitou 468 míst k sezení - 14 v Business Class, 32 ve Premium Economy a 422 v ekonomické třídě.

K dalšímu posílení spojů do Latinské Ameriky dochází také díky nové dohodě mezi Air France a Copa Airlines, která umožňuje cestujícím společnosti Air France z Panama City pokračovat do některé z 5 destinací ve Střední Americe: San José (Kostarika), Guatemala City (Guatemala), Managua (Nikaragua ), San Salvador (Salvador) a Tegucigalpa (Honduras). Air France-KLM tak letos v zimě na základě dohody o spolupráci s panamskou leteckou společností Copa Airlines nabídne lety do celkem 11 destinací.

let

Nové spoje a dohody o spolupráci posilují pozici skupiny Air France-KLM jako lídra v oblasti Střední a Jižní Ameriky a Karibiku z hlediska kapacity sedadel. Skupina obsluhuje 27 destinací v tomto regionu a nabízí až 240 letů týdně při odletech z letiště Paříž-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol.

Od 19. listopadu 2016 mohou zákazníci skupiny Air France-KLM jako pokračování letů provozovaných společností Air France využít 2 krát denně let mezi Panama City a San José (Kostarika) a jednou denně mezi Panama City a San Salvadorem (El Salvador). Jakmile vláda vydá souhlas, budou moci zákazníci skupiny létat jednou denně z Panama City také do Guatemala City (Guatemala), Managua (Nikaragua) a Tegucigalpa (Honduras). Tato dohoda je platná pouze pro navazující lety.

Tato dohoda o spolupráci přináší cestujícím hned několik výhod:

  • Rozšířil se výběr letů do Střední Ameriky.
  • Na těchto letech mohou zákazníci získat či utratit své míle z věrnostního programu Flying Blue
  • Po celou dobu cesty má cestující až do cílové destinace jedinou letenku společnosti Air France
  • Zavazadla jsou odbavena jednou s platností až do cílové destinace

„Posílení partnerství s Copa Airlines umožňuje skupině Air France-KLM rozšíření na středoamerických trzích. Tyto nové dohody o spolupráci doplňují naši nabídku na trase Paříž - Panama a od 2. listopadu zahajují novou trasu Air France Paříž-San José. „

Patrick Alexandre, EVP Commercial, Sales & aliance Air France-KLM

„Nová dohoda o spolupráci mezi Copa Airlines a Air France posiluje náš závazek vůči cestujícím mezi Evropou a Latinskou Amerikou přes americký uzel v Panamě. Tato smlouva posiluje hospodářskou konkurenceschopnost regionu a podporuje jeho cestovní ruch a logistické aktivity,“

Dennis Cary, SVP of Commercial & Planning v Copa Airlines

Tato nová dohoda je komplementární s 11 službami nabízenými KLM na základě dohody o spolupráci s Copa Airlines při odletu z Panama City do Střední Ameriky a Jižní Ameriky: Santiago (Chile), San José (Kostarika), Guatemala City (Guatemala), San Pedro, Tegucigalpa (Honduras), Kingston, Montego (Jamajka), Managua (Nikaragua), Lima (Peru), San Juan (Portoriko) a San Salvador (El Salvador).

let

 

O AIR FRANCE KLM

Skupina Air France KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzské letecké společnosti Air France s nizozemskou leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines. Fúzí vznikla nejsilnější evropská letecká skupina založená na dvou silných značkách a letištích – Schiphol v Amsterdamu a Charlese de Gaulla v Paříži. Obě firmy si přitom zachovávají vlastní identitu a celá skupina se zaměřuje na tři hlavní oblasti podnikání: osobní dopravu, nákladní přepravu a údržbu letadel. Flotila Air France – KLM zahrnuje 546 letadel, kterými přepravuje cestující do 316 destinací ve 115 zemích. 

Air France - KLM je členem globální aliance 20 leteckých společností SkyTeam, která nabízí cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 320 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemích. Společně se společnostmi KLM, Delta Airlines a Alitalia tvoří největší transatlantický společný podnik, který provozuje přes 250 letů denně. Věrnostní program pro pasažéry Air France KLM, Flying Blue, má 25 milionů členů. Air France létá z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulla 6 x denně (celkový počet letů dohromady s partnery).  KLM létá z Prahy do Amsterdamu až 4 x denně na letiště Schiphol, společně s partnerskou aerolinií až 6x denně.

Nejnovější zprávy ze společnosti Air France můžete sledovat v reálném čase díky aplikaci pro iPhone nabízené zdarma na iTunes a na internetových stránkách http://mobile-corporate.airfrance.com/en určených pro chytré telefony. Více informací o KLM najdete na www.klm.com/home/cz/en.