Kadeřníci jsou „národ“ tvořivý, akční a také velmi soutěživý. Každým rokem se o tom přesvědčuji na různých účesových show, při kterých se ti nejlepší z nejlepších utkávají ve finále.

Nejde jen o lákavé ceny, ale hlavně o prestiž.  Žádné takové „sedávej panenko v koutě“, ale zdravě ctižádostivě ukázat, co umí zlaté české ručičky v oblasti účesové tvorby. A nejen to. Účes je po zásluze povýšen na umění a jeho prezentace si v ničem nezadá s přehlídkami haute couture . Jako je vysoká krejčovina, tak je i vysoká „kadeřničina“ řečeno slovem poněkud neohrabaným.

Ale dost řečí, pojďme přímo na věc. Na kadeřnický večírek ve velkém stylu, jehož vrcholem bylo vyhlášení vítězů nejlepší image roku.

Kdybych před tím žádnou účesovou show neviděla, musela bych si připadat jako Alenka v říši divů. Večer plný skvělé zábavy, úžasných módních přehlídek a samozřejmě fantaskních účesů, které doslava braly dech.

styling

Ukázka stylingu v přímém přenosu byla sice jen symbolická, ale i tak velice efektní

přehlídka

Studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze představili přehlídku módy inspirované viktoriánskou dobou

přehlídka

Před očima ožívali kurtizány, pasáci a dandyové Londýna předminulého století

futurismus

Další pastvou pro oči byly skvělé futuristické účesy i kostýmy

aichi

Zlatým hřebem večera se stalo mystické divadlo. Záhadné bytosti s bizarními účesy a fantaskními kostýmy proplouvaly mezi ohromenými diváky.

 

Reklama