Ano, proč? Na to se snaží ve svém příspěvku odpovědět čtenářka s nickem Aggata. Takže určitě si ho přečtěte, celý je poučný.

Dobrý den všem.

Dnešní téma je pro mne trochu nepochopitelné, otázku, proč se lidé nechají zpitomět reklamou a kvůli nakupování dárků se obrátí na téměř lichvářskou společnost, si kladu poměrně často a pořád nevím... Vůbec nechci moralizovat, že Vánoce jsou svátky především klidu a míru a lásky a setkávání a......... tohle buď lidé dělají pořád a nebo není důvod to předstírat zrovna koncem prosince.

Mám velkou rodinu plnou dětí, takže Vánoce jsou u nás samozřejmě především záležitost zdobení stromečku a pak velmi halasného rozdávání a rozbalování dárků. Ale dárky jsou pod ním prostě pořád v cenové hladině, která nijak zásadně nevykolejí rodinný rozpočet. Dokud jsou děti malé, tak dárky nosí Ježíšek a když pak už vědí, že je kupujeme my, tak také musí vědět, že mohou mít jen přiměřená přání, na které peníze máme. Podle mne děti mají vědět, co si rodina může dovolit a co ne. Základním pravidlem dárků pod stromečkem je již od mého dětství to, aby jich prostě bylo hrozně hodně. Protože to nejkrásnější je přece třídění, rozdávání, hromadění (podívejte, kolik mám dárků) a napínavé rozbalování.

Takže u nás je vždy strašná spotřeba balicího papíru, protože základem je zabalit každou maličkost zvlášť. A na ceně opravdu dětem nezáleží, loni byla hitem desetibarevná propiska za patnáct korun. Takže letos zase bude hromada dárků za pár kaček, ale slibuji bude jich hodně. Dárky samozřejmě i vyrábím, loni bylo velkým překvapením pexeso z vlastních fotek. Na to není potřeba žádná profesionální tiskárna, to zvládne každá domácí a efekt obrovský. A protože jsou děti ještě malé, tak jim naštěstí není divné, kde že ten Ježíšek ty jejich fotky vzal.

Letos dostanou fotoknihy, to asi budu muset přiznat barvu, že zrovna tohle jsou dárky ode mne. Ježíškovi se přeci musí pomáhat, že. Jediné s čím mám na Vánoce problém je, že sama si vlastně nic nepřeju, takže asi nic nedostanu. Leda že bych teda ještě do Vánoc něco vyhrála na Ženě-in.... :) S pozdravem „lidi neblbněte, nevěřte reklamě a nemyslete, že na Vánoce musíte mít něco naprosto extra“ se loučí

Aggata

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

________________

Ježíškovi se musí pomáhat - to určitě :) A rozhodně ne půjčkami. Jsem ráda, že to vidíte stejně. Pěkný předvánoční čas a děkuji, že jste napsala.

Téma dnešního vydání zní: Vánoční půjčky neboli peníze na cokoliv

 • Vzala byste si půjčku na Vánoce?
 • Pokud ano, z jakého důvodu?
 • Znáte takový případ ve svém okolí?
 • Naletěla jste někdy bankám či spořitelnám s „výhodnou“ půjčkou?
 • Jste schopna koupit svým blízkým cokoliv, i kdybyste si na to měla půjčit?
 • A co vánoční pobyt na horách?
 • Našetříte nebo půjčíte?
 • Měl by se vůbec člověk na Vánoce zadlužovat?
 • Naštvaly by se vaše děti, kdyby měly pod stromečkem méně dárků?
 • Vyrábíte dárky?
 • Zastáváte názor, že i malý dárek potěší a na ceně nazáleží?
 • Jaký je váš všeobecný názor na půjčky v období Vánoc? (na cokoliv)
 • A co případně dárky na splátky? Jsou některé výhodné? A jsou vůbec nutné?

Děkuji za všechny příspěvky a komentáře
piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem (bez půjčky)
kosmetikou pro krásné ruce - v „luxusním balení“ :)

darecek

Reklama