Čtenářka Aggata se sice svým manželem na pravém vánočním stromečku shodnou. Ale na druhou stranu … není pravý stromeček jako pravý stromeček.

Dobrý den všem,
u nás doma na Vánoce byla vždy krásná borovička a u mého muže doma byl vždycky neméně krásný smrček. Takže při prvních společných Vánocích samozřejmě nastal zásadní problém, jak to bude v našem novém „doma“. Jediné, na čem jsme se shodli bylo, že stromek bude přírodní, ale jinak to byl lítý boj, který stromek je ten jediný pravý vánoční a který je naopak naprosto opelichané neozdobitelné koště. Jak to dopadlo? Hádáte správně - koupili jsme si jedli. Od dalších Vánoc jsme hlavně kvůli náhle vzrostlé ceně stromků koupili stromeček ve velkém květináči, jednak stál méně než stromek řezaný a pak tu byla ta naděje, že se ještě užije. Navzdory všem zkušenostem a názorům Vánoce přežil a přežil je ještě čtyřikrát. Pak to najednou uprostřed podzimu vzdal, nesla jsem to skutečně těžce, byl to přece ten NÁŠ vánoční stromek. Ležely pod ním naše děti... Před Vánoci přivezl manžel domů nový stromek v květináči hrozně malinký, krásný, ale prý rovnou odsouzený k zániku. Prý mu paní v Obi u pokladny řekla, že to vidí tak do Tří králů a dost.

Stromek to však přežil, výrazně poporostl a letos tedy bude mít své druhé vystoupení. Nemusím tak ještě stále řešit, zda koupit stromek umělý či přírodní, ale musím uznat, že umělé stromky se prodávají některé skutečně překrásné a že bych si nějaký luxusnější doma jako dekoraci představit už uměla.

Aggata

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

stromecekvkv

__________

Tak přesně tak nějak si představuji náš letošní vánoční stromeček. Dokonce i ty stolky máme stejné :)
Děkuji za inspiraci a přeji klidný a pohodový předvánoční čas. (hlavně vašim holčičkám)
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama