Bulvár

Aggata: Co mne k mému vlastnímu údivu dostalo

Další příspěvěk k tématu přišel od čtenářky s nickem Aggata. Budete překvapeny, jaká že to kniha ji v poslední době zaujala.

Opravdu vřelé díky za toto dnešní téma, zrovna včera jsem totiž přesně něco takového hledala na internetu, abych se dozvěděla o dalších nápadech, co číst.

Při dětech jsem skoro šest let nic nepřečetla a teď se mi to nějak zvrhlo. Jediné, co jsem četla (vždy v porodnici) je třídílný román Roberta Fulghuma - Třetí přání. Rozhodně ho zkuste, mne spolehlivě jeho hravý svět, který tam vytváří, vytahuje ze splínu,

Ale jinak jsem klasický masový konzument, takže teď jsem zhltnula za týden všechny čtyři díly Stmívání (Stephenie Meyerová), Před tím jsem několik nocí pořádně nespala, protože jsem nedokázala odložit trilogii Milenium (Stieg Larsson) a všechny detektivky od Dana Browna mám ke své lítosti také dávno přečtené. Kdo se chce pobavit, ať si přečte od Viewegha Biomanželku, teda pokud nejste zrovna stejná biomatka, jako popisuje, pak se Vám to nebude líbít. Rok Kohouta Terezy Boučkové je hodně drsná kniha, ale také ji nedokážete odložit.

Ale co mne k mému vlastnímu údivu dostalo v poslední době naprosto nejvíc, byl Harry Potter. Když už jsem viděla ty filmy všechny a kde kdo mi říkal, že ty knížky jsou bezva, tak jsem se rozhodnula, že si tedy doplním „vzdělání“. Ty knížky jsou úžasné !!! To se vůbec nedá s filmy srovnat, propracovanost, logika, řád, bezchybnost (i to, co se ve filmu zdá nelogické, tak zde má své opodstatnění) a především neustálé napětí. Rozhodně to ale nedávejte číst malým dětem, to nejsou knížky pro děti ani náhodou.

Tak a teď jen doufám, že se dočtu nějaké úžasné tipy pro další bezesné noci.

Aggata

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________

Přiznám se, že Harryho Pottera jsem ještě nečetla, byť má syn doma všechny díly. Ale už jsem slyšela, že je to spíše čtení pro dospělé (zejména ty poslední díly)..., že bych po něm večer sáhla ? :)

Jsem ráda, že jsme vám udělali dnešním tématem radost a přeji hezký den s knihou

Saša

Téma dnešního dne 29. srpna 2011 zní prostě a jednoduše: Jaký máte vztah ke knihám?

 • Kdy jste naposledy četla knihu?
 • A jakou?
 • Případně jakou máte právě rozečtenou?
 • Po jaké lierárním žánru sáhnete nejčastěji?
 • Vedete ke čtení knih i vaše děti?
 • Je to těžké?
 • Jaká kniha patří k vašim nejzamilovanějším?
 • Jakého máte nejoblíbenějšího spisovatele?
 • Jakým literárním vývojem jste prošla od dětství po současnost?
 • Máte doma knihovnu?
 • Dostáváte ráda knihy?
 • Umíte vypnout televizi a jít si číst?
 • Myslíte, že úroveň knih klesá nebo stoupá?
 • Myslíte, že mají knihy šanci na přežití?
 • Shrnuto a podtrženo - jaký máte vztah ke knihám?

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním, jak jinak - knihou. A ne tak ledajakou. Jedná se o knihu z nakladatelství Universum: 50 největších mýtů populární psychologie

kniha

 

 

   
29.08.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Altamora [*]

  Aggata — #2 Já samozřejmě vím, jak se mu to dostalo do ruky. Ode mě. Říkal: "Je to blbé, co na tom lidi vidí?" A já na to:"Četl's to? Nečetl. Tak to nekritizuj."  A tak to začal číst, aby mohl jako poučený říct, že to za nic nestojí. A neřekl to. Já to vzala jako učebnici angličtiny, protože si to dcera koupila v originále. Četlo se to dobře. Člověka potěší, že je na úrovni jedenáctiletého anglického dítěte.Sml16

  superkarma: 0 29.08.2011, 21:11:04
 2. [2] Aggata [*]

  Altamora — #1 Nevěřte tomu, z tohodle by děti mohly mít nějaké doživotní noční běsy, to je drsná detektivka z kouzelnického světa.

  1. na komentář reaguje Altamora — #3
  superkarma: 0 29.08.2011, 16:34:47
 3. avatar
  [1] Altamora [*]

  Manžel je dyslektik, proto čte jen odbornou literaturu a noviny. S jedinou výjimkou - nějak se mu dostal do ruky Harry Potter a přečetl všech sedm dílů. Asi fakt s lety začínáme trochu dětinštětSml30

  1. na komentář reaguje Aggata — #2
  superkarma: 0 29.08.2011, 15:51:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme