Bulvár

Agatha Christie v Divadle pod Palmovkou

Již v polovině ledna začala známá televizní a divadelní režisérka Lucie Bělohradská zkoušet v Divadle pod Palmovkou zřejmě nejslavnější divadelní detektivku všech dob - PAST NA MYŠI - britské autorky Agathy Christie.

Agatha Christie

Celým jménem Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová. Světově známá spisovatelka, autorka velmi oblíbených kriminálních a detektivních příběhů. V počtu prodaných knih ji předstihuje jen William Shakespeare a Bible. Další rekord se týká právě - nejdéle nepřetržitě hrané divadelní hry - PAST NA MYŠI.

 

agatha christie

 

 

Detektivní příběh - více než klasický

Rádio hlásí něco o zhoršujícím se počasí a také o nějakém dalekém zločinu. Do penzionu U klášterní studně se sjíždějí první hosté. Z relativního poklidu je tu rázem situace ohrožení. Někdo inspirován brutální písní o třech slepých myšičkách se chystá vraždit. Ale kdo!? V penzionu se za sněhové kalamity shromáždí různé typy lidí. Každý z nich má svou minulost zahalenou tajemstvím.

agatha christie

„V této hře si něco najde každý. Lidé všech věkových kategorií a různých zájmů. Je to hra, která ve vás vyvolá smích i lehké mrazení. Děj se rozvíjí tak, že absolutně netušíte, co bude dál, co se stane v následujících minutách,“ uvádí dramaturg divadla, Ladislav Stýblo.

PAST NA MYŠI započala svoji historii v roce 1947, když byla Agatha Christie požádána britskou BBC o napsání rozhlasové hry u příležitosti osmdesátých narozenin královny Alžběty. Po odvysílání Tří slepých myšek (Three Blind Mice), jak se hra původně jmenovala, se Agatha rozhodla vytvořit z hry povídku a divadelní hru.
Londýnská premiéra se konala 25. listopadu 1952 v divadle Ambassador.

agatha christie

První československá premiéra se uskutečnila 6. ledna 1961 v Divadle pod Palmovkou (tehdy Divadlo S. K. Neumanna). Režie se ujal Aleš Podhorský. V hlavních rolích účinkovali: Blanka Vikusová, Petr Haničinec, Zdeňek Martínek, Věra Tichánková ad.

18. a 19. března 2011 proběhne v Divadle pod Palmovkou premiéra hry PAST NA MYŠI opět!
Tentokrát s herci: Janem Teplým, Miroslavou Pleštilovou, Janem Konečným, Marcelou Nohýnkovou, Evou Kodešovou, Milošem Kopečným, Karlem Vlčkem a Martinem Preissem.

 

agatha christie

 

Více informaci na: www.divadlopodpalmovkou.cz

Další tipy...

   
07.03.2011 - Společnost - autor: Alexandra Stušková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme