Afroditou se můžete stát i vy, stačí jen pozorně číst a pak servírovat. Valentýn je dobrou příležitostí. Pusťme trochu svěžího vánku a trochu prostopášných myšlenek do našich životů…

Jahody – říká se jim královské ovoce. Výrazně zvyšují sexuální apetit mužů i žen. To je podle odborníků dáno tím, že ve svých semínkách obsahují velké množství zinku. A to je právě ten důležitý minerál, který ovlivňuje sexuální výkonnost, neboť řídí množství a sekreci mužského pohlavního hormonu testosteronu. Je velmi erotické a vzrušující, když se partneři navzájem krmí jahodami, červenými plody lásky, jak se jim také říká.

Med – nutno říct, že patří k nejstarším afrodiziakům, je znám už více než 15 tisíc let. Prvními včelaři prý byli Římané a mezi jejich nejoblíbenější lihoviny patřila právě medovina. Byla prý také nápojem novomanželů. Ti ihned po obřadu odcházeli do ústraní, kde si popíjeli medovinu tak dlouho, dokud v sobě nenalezli takovou vášeň, která by nad všechny pochybnosti potvrdila jejich lásku. Med obsahuje jednoduché cukry, které se snadno přeměňují v energii.

Fíky – Ochutnáváte-li fíky, pak ochutnáváte historii. Eva se v ráji, jak dobře víme, oblékala do listů fíkovníku a jeho plody byly oblíbenou pochoutkou nejen slavné Kleopatry. Řekové věřili, že jim fíky darovala bohyně Demeter, a snad právě proto je dodnes mají na svých jídelníčcích. K plodu fíku snad ani není co dodávat. Už samotný jeho tvar vzbuzuje smyslné představy. Nakrájejte si zralý fík a vysávejte lahodně jeho sladkou měkkou dužinu. Už jen pohled na vás musí rozproudit krev.

Káva – provází nás na každém kroku, neustále. Pijeme ji ráno, abychom se probudili, vychutnáváme si ji po dobrém obědě a dále během dne při nejrůznějších příležitostech. Afrodiziakem je proto, že se stala součástí našeho života a těch nejpříjemnějších chvil.Čokoláda – patří mezi nejlahodnější a nejoblíbenější afrodiziaka. Zlepšuje náladu. Kdysi bývala oblíbeným nápojem indiánů, kteří ji také začali spojovat s vášní. Traduje se, že aztécký vládce Montezuma prý vypil denně až padesát šálků, a to jenom proto, aby uspokojil svůj harém šesti žen. Čokoláda obsahuje především kofein a hlavně fenyletylamin, tedy molekulu, která koluje naším krevním oběhem, když jsme zamilovaní.

Granátové jablko – to je svůdný plod se zářivě červenými jadérky. Je prastarým symbolem milostných slastí a považuje se dokonce za prostředek pro uchování věčného mládí. Jádra si přímo ve slupce pokapejte oblíbeným likérem a vybírejte lžičkou. Jen málo co vás osvěží líp a přivede na hříšné myšlenky.

Chřest – to je nádherný falický symbol. Je známo, že francouzští milenci večeřeli chřest v předvečer svatby a dokonce hned ve třech chodech. Chřest obsahuje draslík, fosfor, vápník a vitamin E, čímž dodává všem milencům dostatečný přísun tolik potřebné energie.

 

Ústřice – patří ke klasickým afrodiziakům. Casanova jich prý denně snědl padesát, někdy i šedesát. A víme, co se ženami dokázal… Ústřice téměř neobsahují tuk, jsou proto lehce stravitelné. Je v nich navíc velké množství minerálních látek i zinku, který zvyšuje produkci spermií.

Chilli – pálivé papričky přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus. Jejich konzumace bouří krev, rozněcuje myšlenky, srdce buší, rozpálená tvář je nastavena ke smyslnému polibku

 

 

Víno – to se odjakživa považovalo za kouzelný nápoj bohů. Jen jedna jediná sklenička může pomoci nesmělým, aby roztáli. Omamuje smysly, snižuje zábrany a díky feromonům vás celé provoní.

Šampaňské – je nejoblíbenějším vínem milenců. Bývá suché, medově nasládlé, svěží a delikátní. Stejně tak jako představy milenců.

 

Soutěž:Stela McCartney

Reklama