Vztahy

Afrodiziakální kuchyně

Afroditou se můžete stát i vy, stačí jen pozorně číst a pak servírovat. Valentýn je dobrou příležitostí. Pusťme trochu svěžího vánku a trochu prostopášných myšlenek do našich životů…

Jahody – říká se jim královské ovoce. Výrazně zvyšují sexuální apetit mužů i žen. To je podle odborníků dáno tím, že ve svých semínkách obsahují velké množství zinku. A to je právě ten důležitý minerál, který ovlivňuje sexuální výkonnost, neboť řídí množství a sekreci mužského pohlavního hormonu testosteronu. Je velmi erotické a vzrušující, když se partneři navzájem krmí jahodami, červenými plody lásky, jak se jim také říká.

Med – nutno říct, že patří k nejstarším afrodiziakům, je znám už více než 15 tisíc let. Prvními včelaři prý byli Římané a mezi jejich nejoblíbenější lihoviny patřila právě medovina. Byla prý také nápojem novomanželů. Ti ihned po obřadu odcházeli do ústraní, kde si popíjeli medovinu tak dlouho, dokud v sobě nenalezli takovou vášeň, která by nad všechny pochybnosti potvrdila jejich lásku. Med obsahuje jednoduché cukry, které se snadno přeměňují v energii.

Fíky – Ochutnáváte-li fíky, pak ochutnáváte historii. Eva se v ráji, jak dobře víme, oblékala do listů fíkovníku a jeho plody byly oblíbenou pochoutkou nejen slavné Kleopatry. Řekové věřili, že jim fíky darovala bohyně Demeter, a snad právě proto je dodnes mají na svých jídelníčcích. K plodu fíku snad ani není co dodávat. Už samotný jeho tvar vzbuzuje smyslné představy. Nakrájejte si zralý fík a vysávejte lahodně jeho sladkou měkkou dužinu. Už jen pohled na vás musí rozproudit krev.

Káva – provází nás na každém kroku, neustále. Pijeme ji ráno, abychom se probudili, vychutnáváme si ji po dobrém obědě a dále během dne při nejrůznějších příležitostech. Afrodiziakem je proto, že se stala součástí našeho života a těch nejpříjemnějších chvil.Čokoláda – patří mezi nejlahodnější a nejoblíbenější afrodiziaka. Zlepšuje náladu. Kdysi bývala oblíbeným nápojem indiánů, kteří ji také začali spojovat s vášní. Traduje se, že aztécký vládce Montezuma prý vypil denně až padesát šálků, a to jenom proto, aby uspokojil svůj harém šesti žen. Čokoláda obsahuje především kofein a hlavně fenyletylamin, tedy molekulu, která koluje naším krevním oběhem, když jsme zamilovaní.

Granátové jablko – to je svůdný plod se zářivě červenými jadérky. Je prastarým symbolem milostných slastí a považuje se dokonce za prostředek pro uchování věčného mládí. Jádra si přímo ve slupce pokapejte oblíbeným likérem a vybírejte lžičkou. Jen málo co vás osvěží líp a přivede na hříšné myšlenky.

Chřest – to je nádherný falický symbol. Je známo, že francouzští milenci večeřeli chřest v předvečer svatby a dokonce hned ve třech chodech. Chřest obsahuje draslík, fosfor, vápník a vitamin E, čímž dodává všem milencům dostatečný přísun tolik potřebné energie.

 

Ústřice – patří ke klasickým afrodiziakům. Casanova jich prý denně snědl padesát, někdy i šedesát. A víme, co se ženami dokázal… Ústřice téměř neobsahují tuk, jsou proto lehce stravitelné. Je v nich navíc velké množství minerálních látek i zinku, který zvyšuje produkci spermií.

Chilli – pálivé papričky přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus. Jejich konzumace bouří krev, rozněcuje myšlenky, srdce buší, rozpálená tvář je nastavena ke smyslnému polibku

 

 

Víno – to se odjakživa považovalo za kouzelný nápoj bohů. Jen jedna jediná sklenička může pomoci nesmělým, aby roztáli. Omamuje smysly, snižuje zábrany a díky feromonům vás celé provoní.

Šampaňské – je nejoblíbenějším vínem milenců. Bývá suché, medově nasládlé, svěží a delikátní. Stejně tak jako představy milenců.

 

Soutěž:Stela McCartney

   
28.01.2008 - Láska a vztahy - autor: Táňa Pikartová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] tyrkys [*]

  Vivian: JAK osvědčily?

  superkarma: 0 28.01.2008, 22:08:14
 2. avatar
  [11] danca79 [*]

  Ustrice pro me teda kouzlo nemaj...spis mi to pripada ze to je jak kdyby do te skeble nekdo nasmrkal...

  superkarma: 0 28.01.2008, 17:40:10
 3. avatar
  [10] Vivian [*]

  Mně se u chlapa osvědčily slunečnicový semínka, vřele doporučuju

  superkarma: 0 28.01.2008, 16:55:01
 4. [8] gentiana [*]

  Honza The Farmer: Pokud tě to zajímá úplně přesně, tak naposledy včera večer. Jak to souvisí s mírou tolerance k přiblblým kydům?

  superkarma: 0 28.01.2008, 15:03:41
 5. avatar
  [7] Mafaf [*]

  Mne to nevkusné nepřijde.
  Čokoládu, kafe, granátové jablko a chilli zbožňuju (samozřejmě ne dohromady - i když kafe a čokoládu jo ) a nic mi to nedokáže zkazit.

  superkarma: 0 28.01.2008, 13:47:34
 6. [6] Honza The Farmer [*]

  gentiana: Asi jsi dlouho sex neměla co?

  superkarma: 0 28.01.2008, 13:28:38
 7. [5] gentiana [*]

  Ale bože, tohle mi v redakci nedělejte. Já sice chápu, že rádi kouříte bvláznivé houby, ale takhle lidem kazit chuť k jídlu tím, že oblíbené pochutiny okamžitě zamícháte s.... ehm... libidem, to je vážně nechutné, nevkusné a trapné. Se teď budu cejtit jako nadržená kurva, protože piju 12 kafí denně, mám ráda fíky (ne proto, že pak na mě přijde mrouskání, ale proto, že jsou dobré)... jediné, co mě uklidňuje, je chřest. Moč po něm smrdí tak, že člověka přejde chuť na choutky. Aspoň něco.

  superkarma: 0 28.01.2008, 12:42:41
 8. avatar
  [4] Brett [*]

  Kombinace sampanskeho s jahodami je super. Jinak krome ustric a fiku konzumujeme vse ostatni ale ze by neco neobvykle pusobilo, si nemohu vzpomenout.

  superkarma: 0 28.01.2008, 12:30:08
 9. avatar
  [3] Krustýna [*]

  Na mne taky jídlo nepůsobí, ale neodolám navoněnému sexy chlapovi.

  superkarma: 0 28.01.2008, 11:18:26
 10. avatar
  [2] barasv [*]

  Na mě taky ne

  superkarma: 0 28.01.2008, 10:54:58
 11. avatar
  [1] wtipna [*]

  Na mně teda nějak nepůsobí nic.

  superkarma: 0 28.01.2008, 10:35:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme