Domácnost

Afrodisiaka ve vaší domácnosti

Afrodisiaka jsou pojmenována podle řecké bohyně lásky Afrodity. Jsou to rostliny, potraviny a koření, jež mají povzbuzovat sexuální touhu a vzrušení, a tím obohacovat milostný život.

Známá jsou už odpradávna a přetrvávají dodnes. I když dnes jsou známé spíš různé chemické a kosmetické přípravky než přírodní afrodisiaka. Je to škoda, protože experimentování s těmi přírodními je zajímavější.

Některá stará afrodisiaka je lepší ani nezkoušet. Například nejstarší dochované afrodisiakum starých Egypťanů - sušený krokodýlí penis. Lákavé nejsou ani takové ostny mořských ježků nebo různé ještěrčí ocásky.

Afrodisiaka v kuchyni
Ne nadarmo se praví, že "láska prochází žaludkem". Určitě ani netušíte, jaká afrodisiaka se skrývají ve vaší kuchyni. Z nich potom můžete připravit povzbuzující pokrmy i nápoje.

Na ženy působí jako afrodisiakum rajské jablíčko. Když jí z něj muž připraví salát, který doplní čerstvou nasekanou bazalkou (také afrodisiakum), úspěch je téměř zaručen. Stejně na ženy působí i dužina z banánu.

Chřest je afrodisiakem nejen svým účinkem, ale i svým tvarem. Obsahuje látky, které povzbuzují tělo, takže jste čilejší a máte větší chuť na sex.

Další známým afrodisiakem je med. Ten by měl působit na obě pohlaví. Nejlepší je spojení medu a pečiva, protože pečivo a obilí se váže k samotné bohyni plodnosti Céres.

Věříte, že velkým afrodisiakem je česnek? Ten má ale svá úskalí, protože jej musí mít rádi oba partneři a oba jej musí v připravené večeři také sníst. Kdyby se česnekem krmil jen jeden z nich, měl by spíš opačné účinky...

Populární, chutné a mnohostranně využitelné afrodisiakum je čokoláda. Můžete ji jíst "jen tak", nebo z ní připravit moučník, nápoj nebo cokoliv vás napadne. A na rozdíl od česneku nepáchne.  :-)

Pokud si myslíte, že vystačíte s kořením, použít byste měly jedno z těchno: vanilka, hřebíček, máta, šalvěj, zázvor, anýz, šafrán, rozmarýn, skořice, pepř, muškátový oříšek, chilli, nové koření, bazalka.

Z nápojů je nesporným afrodisiakem víno. S tím to ale nepřehánějte, protože by mohlo mít účinek úplně opačný. V malém množství (podle toho, jak kdo snese) omámí vaše smysly, a pokud jste stydlivější, zmenší vaše zábrany.

Mezi další patří okurky, cibule, meloun, kokosový ořech, ořechy, celer, jedlé kaštany, vejce, kaviár, mrkev, paprika nebo křen.

Jak vlastně přírodní afrodisiaka působí?
Nepočítejte s tím, že afrodisiaka za vás udělají všechnu "práci". Že svého miláčka jen nakrmíte výtečnou večeří připravenou z vyjmenovaných potravin a on se na vás okamžitě vášnivě vrhne.
Ale pokud budete správně naladěni, vytvoříte si tu správnou atmosféru (klid, přítmí a svíčky), tak se výsledek určitě dostaví.

V některých afrodisiakálních potravinách jsou obsaženy látky, které příznivě působí například na tvorbu serotoninu. To je hormon, který v člověk vyvolává pocity štěstí.
Jiná afrodisiaka zvyšují krevní tlak, takže se po nich budete cítit vitálnější a výkonnější.

Působení afrodisiakální večeře ještě umocní vhodný vonný olej zapálený v aromalampě. Zvolte třeba růži, skořici, orientální směsi nebo medovou vůni. Jen to nepřežeňte s množstvím vonného oleje!

A nakonec ještě jedno staré orientální moudro: Nejlepším afrodisiakem je žena.

Já bych tuto pravdu ještě poopravila a věřte mi, že: Nejlepším afrodisiakem je žena-in :-)

                             
   
06.02.2004 - Dům a byt - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Vivian [*]

  Elis: nevěř tomu placebo efekt="nevím, jak to funguje"

  superkarma: 0 06.02.2004, 18:32:53
 2. avatar
  [8] Léthé [*]

  Nejlepším afrodisiakem je láska.

  superkarma: 0 06.02.2004, 14:13:25
 3. avatar
  [7] Kelly [*]

  Sunnynko, napsala jsi opravdu pěkný článek.
  Mám ale jednu připomínku. Nenašla jsem v tom výčtu afrodisiak, tak muži oblíbené, MASO ...

  superkarma: 0 06.02.2004, 13:43:58
 4. avatar
  [6] sunnynka [*]

  Lhasa

  superkarma: 0 06.02.2004, 10:10:27
 5. avatar
  [3] Lhasa [*]

  sunny, opět tleskám

  superkarma: 0 06.02.2004, 09:40:54
 6. avatar
  [2] Brett [*]

  Tak jak to tady ctu, je afrodisiakum skoro vsechno tak jsem se uklidnila. A protoze je dneska patek, preji vsem ctenarkam prijemny weekend, plny odpocinku a nezapomente na dobre jidlo plne afrodisiak.

  superkarma: 0 06.02.2004, 09:19:10
 7. avatar
  [1] Dašenka [*]

  Sunnynko, jasně že žena-in

  superkarma: 0 06.02.2004, 08:19:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme