Čtenářka Aesinka píše, že by z ní vizážistky radost neměly. Tak já určitě ano. Těším se z toho, když vidím ženy upravené tak, jak si sama přestavuju...

Na otázku „už jste uvažovala o proměně?“ musím odpovědět „ano“. Chtěla jsem se už jako malá proměnit  –  třeba v neviditelnou, v pirátku, princeznu, v  pubertálním věku pak v nějakou uhrančivou krásku se skvělou postavou…

Ovšem to asi není ta proměna, na kterou se ptáte.

O proměně vizáže jsem v dospělém věku neuvažovala a ani neuvažuji. Zjistila jsem totiž, že mi nejvíce vyhovuje to, jaká jsem. Vlasy si sice přebarvuji (holt nemládnu), avšak na téměř svou přirozenou barvu. Účes mám takový, jaký zrovna mé přirozeně dlouhé a vlnící se vlasy samy vytvoří. Vím, které barvy oblečení mi sluší a ty si vybírám, dávám přednost tomu, v čem se cítím pohodlně. Líčení mě baví tehdy, pokud netrvá více než 5 minut. Používám přípravky na pleť, které mi vyhovují a pomáhají.

Ze mne by asi vizážistky radost neměly, nerada na sobě něco měním! Neumím si představit, že by mi člověk, který mě nezná, necítí, to co já, radil, jak se mám malovat, česat a oblékat. Protože tím vším člověk vyjadřuje, jaká je osobnost, každý je prostě originál. Ať je svět pestrý! (Samozřejmě něco jiného je, když má žena třeba moderovat pořad v televizi, být prezidentkou apod. – s její rolí souvisí i to, jakou má vizáž – a tam je určitě dobré se na vizážisty, dobré vizážisty, spolehnout.)

Proměny v časopisech, televizi, případně na internetu sleduji, pokud na ně zrovna narazím. Musím se přiznat, že jsem z většiny proměn dost rozpačitá. Některé ženy po proměně vypadají o dost starší a jakoby k nim nový vzhled vůbec nepatřil. Také když vidím, kolik vrstev líčidel je na ně nanášeno a jak dlouho to trvá, než je žena namalována – a někdy až moc výrazně na můj vkus – říkám si, která mamina by na tohle měla čas. Proč mamina? Protože často jsem narazila na proměny, kde právě maminky na mateřské potřebovaly se sebou něco udělat. A když se k tomu přidá ještě účes náročný na úpravu…

Na druhou stranu jsem viděla i proměny, kdy jsem měla pocit, že snad ženu vyměnili – tak se proměna povedla! Asi i vizážista musí mít talent, aby dokázal odhalit, co udělat proto, aby vynikla ženina přirozená krása. Nejde o to jen aplikovat naučené postupy, ale o to, vnímat, vcítit se, přemýšlet. Dobrý vizážista je prostě něco jako nadaný malíř – umět zachytit to podstatné a dát tomu punc krásy.

Ráda jsem se dívala na pořad Nahá jsi krásná – ten se mi opravdu líbil. Nešlo totiž jen o proměnu ženiny vizáže, ale především o proměnu jejího sebevědomí. Osobně jsem měla pocit, že jde o normální obyčejné ženské, bohužel však sužované pocity méněcennosti a představami, jak moc jsou ošklivé, tlusté a nemožné. Bylo radostné vidět, jak se jim na konci pořadu zvedlo sebevědomí. To je podle mě ta nejlepší proměna, když si žena uvědomí, že stojí za to, aby si sama sebe vážila, a dokázala na sobě objevit to krásné. Tím pak také jakoby zkrásní celá.

Jediné, co mi na tomto pořadu skutečně vadilo, bylo vyhazování oblečení.

Abych to nějak shrnula: pokud žena trpí pocitem méněcennosti ze svého vzhledu, změna vizáže, ale i nějaké to psychické povzbuzení, pro ni může být jen ku prospěchu. Ale měnit vizáž za každou cenu, třeba jen kvůli módní vlně? To se mi zdá zbytečné. Já sama jsem spokojená s tím, co mám, třebaže nejsem dokonalá, jsem to prostě já.

Aesinka

Text nebyl redakčně upraven

Milá Aesinko, kdyby Vás přece jen někdy zajímalo, jak budete vypadat nalíčená od profesionála, bude to pro něj výzva větší, než když přijde žena zanedbaná, která ocení i sebemenší úpravu, protože si se sebou, na rozdíl od Vás, neví rady. Pořad Nahá jsi krásná se mi též moc líbil, byl inspirativní. A vůbec není nutné nanášet silnou vrstvu make-upu či vyházet celý šatník. Vaše slova o tom, jaký by měl vizážista být, že to není jen o řemeslu, se mi moc líbí, a přirovnání k malíři zvláště - kdysi jsem toužila studovat výtvarný obor na VŠ.

Anai

Na vaše příspěvky a dotazy se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Aby se vám lépe psalo, položím vám pár otázek.

  • Už jste uvažovala o proměně? Vyzkoušela jste proměnu u Anai? S jakými pocity?
  • Vyhledala jste někdy vizážistku, nebo poradkyni v oblasti barvové typologie?
  • Chtěla byste poradit s líčením, péčí o pleť? Obraťte se na Zuzanu!
  • Čeká vás v nejbližší době nějaká událost, při které chcete vypadat obzvlášť hezky?
  • Sledujete proměny v časopisech, nebo televizi? Jak se vám líbí?
  • Máte chuť do něčeho podobného jít?
  • Jaký je váš názor na proměny vizáže?

Pište, ptejte se a sdělujte své dojmy.

Na vaše příspěvky se s Anai moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy, když nám pošlete příspěvek?

Zítra odměníme dvě čtenářky: ski dream BB Cream Od Oriflame

bb

Reklama