Čtenářka Aesinka také krásně zavzpomínala na své blízké, kteří už bohužel nejsou mezi námi. A přikládá i dvě fotografie.

Nejen o Dušičkách máme doma na koho vzpomínat.
Bratr, babička, dědečkové, další příbuzní, známí, přátelé...  Je nám smutno, že jsme se s nimi museli rozloučit, ale věříme tomu, že na nás čekají u Boha, a tam se jednou zase sejdeme. Takže jde vlastně o jakési dočasné rozloučení, protože tam, kam odešli oni, musíme jednou také. Tak si na naše milé vzpomeneme a přidáme modlitbu. Navštívíme hřbitovy a zapálíme svíčku. „ Nečiníme tak jenom o Dušičkách, ale průběžně během roku.

Ve vzpomínkách jsou naši zemřelí pořád. Vždyť kolikrát si na ně vzpomeneme při běžných činnostech? „Ten recept mám od babičky. Máš oči jako dědeček. To by si dědeček pochutnal!“ Takové letmé okamžiky nás s těmi, co už se vydali na cestu na věčnost, spojují a cítíme jejich  blízkost... Jak by ne, když si je neseme ve svých srdcích!

Jedna fotka z letošních Dušiček - pohled na náš hřbitov s podzimní náladou.
Druhá fotka - takto nám jeden rok na Dušičky nasněžilo... Líbilo se mi, jak kolem svíčky sníh roztál - je to jako naděje, která rozpouští smutek.

Aesinka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

aesinkajedna

aesinkadva

_____________

Ta druhá fotografie je opravdu velmi symbolická.
Děkuji, že jste zavzpomínala i prostřednictvím našeho tématu a přeji Vám krásné Dušičky.
Saša

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

Reklama