Vánoce se blíží a řada z nás miluje zdobení domácnosti. Vyndáme různá světýlka, svíčky, světelné řetězy na parapety a na dveře vánoční věnec. A právě závěsnému věnci se dnes chceme věnovat. Můžete ho pojmout jako věnec s vánoční tématikou nebo rovnou adventní.

Závěsný adventní věnec

Závěsný adventní věnec je méně obvyklý, zato je velmi efektní.

Závěsný adventní věnec

Postup výroby i zdobení je podobný jako u věnce na stůl, jen je nutné základ korpusu vypracovat i na spodní straně – při ovazování tedy nepřikládáte materiál jen na horní, ale i na spodní stranu, která bude při pověšení viditelná. Špičky větví by měly směřovat na stejnou stranu, aby byl výsledný dojem co nejlepší a věnec působil „učesaně“.

Závěsný adventní věnec

Už do základu nezapomeňte upevnit háčky k zavěšení, které by měly být kvůli pevnému uchycení dostatečně silné. Umístěte je doprostřed věnce, tam, kde chcete, aby věnec visel. Omotejte v tomto místě korpus několikrát drátkem a vytvořte tak silná očka, která ponesou celou váhu věnce.

Závěsný adventní věnec

Přesný postup tvorby najdete v našem předchozím článku.

Závěsný adventní věnec

Začátek adventu: Jak udělat adventní věnec na stůl?

Základem věnců můžou být tradičně větve z jehličnanů. Smrku, borovice, ale můžete použít i túje a stálezelené neopadavé keře, jako je cesmína nebo buxus. Kombinace různých struktur vypadá opravdu krásně.

Pokud chcete věnec opravdu originální, můžete si pořídit korpus z kořenů, větviček, slámy, proutí, různě slepovaných špalíčků, zkrátka na co si vzpomenete.

Naše inspirace: Vypadá efektně, když z věnce visí dolů různé stuhy a dekorace. Věnec se tak prodlouží, dekorace vystupují z plochy věnce. Pokud máte nějaké vkusné řetězy, řetízky, stužky, třásně, přírodní materiály, omotejte je uprostřed spodní částku věnce a nechte je viset dolů. Uvidíte, jak bude věnec hezky vypadat.

Naše články:

Reklama