Chcete si užít předvánoční čas jinak než uklízením a nakupováním? Pak vezměte celou rodinu nebo kamarádku na některou z akcí, na kterých bude vonět trdelník a kde svařák chutná vždy lépe než doma...

Vánoční trhy na zámku Kuks

Kde: zámek Kuks, Trutnovsko

Kdy: 22.–23. 11. 2014

Kuks, www.vyletiky.cz

Co tam bude k vidění: Ukázky některých tradičních řemesel, vánoční dárky od českých řemeslníků - dřevěné hračky, adventní věnce, svíčky, svícny, zvonky, keramika, proutěné věci, ubrusy, perníčky aj.

Vánoční jarmark na zámku Slatiňany 2014

Kde: Slatiňany, Chrudimsko

Kdy: 13. 12. 2014

Co tam bude k vidění: Vánoční strom, jarmark v prostorách nádvoří a kuchyně slatiňanského zámku, hudební vystoupení, speciální prohlídka vánočně vyzdobených zámeckých pokojů, vánoční dárky, sladké i slané dobroty.

Vánoce na hradě Staré Hrady

Kde: Staré Hrady, Jičínsko

Kdy: 5.–6. 12. 2014

Co tam bude k vidění: Pohádková prohlídka a vzpomínka na Vánoce našich prababiček.

  • Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna. čertice, rytíř či čaroděj.

Druhé adventní setkání na zámku Potštejn 2014

Kde: Potštejn, Rychnovsko

Kdy: 13. 12. 2014

Co tam bude k vidění: Hraná prohlídka vánočně vyzdobeného zámku – na programu je tajemný příběh Vánoc a dospělé i děti zve potštejnský anděl Ariel.


Vánoční trhy Sychrov

Kde: Sychrov

Kdy: 29.–30. 11. 2014

Sychrov, www.vyletiky.cz

Co tam bude k vidění: Ukázky řemesel a prodej tradičního vánočního zboží, v rámci doprovodného programu se představí divadlo Inkognito, skupina „Péro za kloboukem“ a můj oblíbenec žongléř Vojta Vrtek, kterého možná znáte z podobných akcí na hradě Křivoklát.

Adventní víkend v ZOO Lešná

Kde: ZOO Lešná, Zlín

Kdy: 22.–23. 11. 2014

Co tam bude k vidění: Adventní prohlídka s vánoční náladou u zvířátek pro malé i velké, na připravených stanovištích možnost výroby nejrůznějších vánočních dekorací, adventních věnců a malování perníčků.

Vánoční trhy Brno

Kde: Brno – na Náměstí Svobody, ale i na mnoha dalších místech v Brně – na nádvoří Staré radnice, v Radnické ulici, v brněnském podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem.

Kdy: 28. 11.–23. 12. 2014

Co tam bude k vidění: Výrobky lidové tvorby, ať už ze dřeva, skla, keramiky, kovu nebo kůže, spoustu cukrářských pamlsků, zabíjačkové speciality, horký punč, medovina a další vánoční pochoutky, k dispozici bude vánoční dílna, kde si mohou děti vyzkoušet malování a vlastnoruční výrobu.

  • Tip navíc: také v brněnské zoo bude probíhat zajímavá akce pro děti - zdobení vánočního stromu pro zvířata + slavnostní rozsvícení stromečku.

Vánoční zámek Dobříš

Kde: Dobříš

Kdy: 29.–30. 11., 6.–7. 12., 13.–14. 12. a 20.–21. 12. 2014

Dobříš, www.vyletiky.cz

Co tam bude k vidění: Adventní prohlídky s výstavou betlémů – ručně vyrobené betlémy spolku Příbramských betlémářů

Advent ve Valtickém podzemí

Kde: Valtice Břeclavsko

Kdy: 30. 11. 2014

Co tam bude k vidění: Podzemní železný jarmark – labyrint chodeb Valtického podzemí ožije i letos o první adventní neděli díky několika desítkám výrobců a prodejců rukodělných a uměleckých předmětů, na výběr budou rozmanité věci všech cenových kategorií...

  • Lákadlo navíc: pořadatelé lákají na vůni svařáku, medoviny a punče, ale také guláše či bramboráků

Advent na zámku Lysice 2014

Kde: Lysice, Blanensko

Kdy: 29.–30. 11. 2014

Co bude k vidění: Mimořádné adventní prohlídky interiérů zámku Lysice, prohlídky vánočně vyzdobeného zámku, výstava vánočních ozdob a dekorací, vánoční dílna.

Předvánoční jarmark zámek Slavkov

Kde: Slavkov u Brna Vyškovsko

Kdy: 29. 11. 2014

Co bude k vidění: Tradiční předvánoční a řemeslný jarmark a kostýmované prohlídky zámku.


Královský advent na Karlštejně 2014

Kde: Karlštejn, Berounsko

Kdy: 30. 11. 2014

Karlštejn, www.vyletiky.cz

Co tam bude k vidění: Adventní vystoupení tanečních, pěveckých a hudebních souborů na náměstí v obci Karlštejn.

Tip navíc: S dětmi nezapomeňte navštívit Muzeum Betlémů, o kterém jsme zde již psali. Pohyblivý Karlštejnský královský betlém za to vážně stojí. A v pokladně si můžete zakoupit pohledy nebo vystřihovací betlémy, ať mají děti zábavu, o kterou se s vámi mohou dělit.

Adventní prohlídky zámku Žleby 2014

Kde: Žleby, Kutnohorsko

Kdy: 29.–30. 11. 2014

Co tam bude k vidění: Mimořádná prohlídka s kouzelným nádechem Vánoc, oživenou zámeckou kuchyní i se skoro zapomenutými zvyky a obyčeji...

Krásných vánočních akcí se koná samozřejmě mnohem více. Vybrali jsme pro vás pár tipů, které máme osobně vyzkoušené nebo nám je někdo ze známých/čtenářů doporučil.

Téměř každé město má nyní své vánoční trhy - větší i menší, a tak věříme, že si vánoční náladu užijete i v blízkosti vašeho bydliště.

Příjemné dny přeje redakce Zena-in.cz.

Přečtěte si také:

Reklama