Bulvár

Adventní neděle opět pomáhají

Vánoce se blíží a vy máte na České televizi opět možnost zhlédnout Adventní koncerty a pomoci lidem, kteří to potřebují. Možná byste tomu nevěřila, ale letos to bude již popatnácté. Provázet vás budou jako již tradičně Táňa Fischerová, Marta Kubišová a Jan Kačer.

První koncert proběhl již 27. listopadu a během něj mohli lidé zasílat peníze, které budou věnovány Nadačnímu fondu Pomoc popáleným. Koncert byl vysílán z Břevnovského kláštera v Praze a v televizi jej sledovalo celkem 619 tisíc lidí.

Již tuto neděli 4. prosince máte i Vy možnost přispět Lize za práva vozíčkářů z Brna. Tato organizace vydává časopis Vozíčkář a provozuje informační portál pro tělesně postižené osoby a agenturu podporovaného zaměstnání. Adventní koncert proběhne v duchovním středisku Pražská křižovatka (bývalý kostel sv. Anny v Praze).

Chcete-li pomoci občanskému sdružení Ledovec, které pomáhá lidem s psychiatrickými problémy a s mentálním handicapem začlenit se do společnosti, nenechte si ujít třetí Adventní koncert. Právě 11. prosince máte možnost přispět svými dary na rekonstrukci půdní vestavby, díky níž by se významně zvětšily prostory zařízení Ledovec, které sídlí v bývalé faře v Ledcích u Plzně. Ledovec provozuje denní centrum rodinného typu, agenturu podporovaného zaměstnávání a poradenské centrum.

Poslední neděli před Vánocemi 18. prosince proběhne v Chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze poslední Adventní koncert. Díky němu můžete pomoci Farní charitě v Prachaticích a ve Veselíčku. Tato střediska provozují azylové domy pro matku a dítě.

Konto Adventních koncertů:  933011/0100 - Komerční banka, Praha 4

SMS zpráva: DMS ADVENT číslo pro všechny operátory 87777.

Cena DMS je 30,- Kč plus DPH, příjemci vaší pomoci obdrží nejméně 27,- Kč.

Službu zajišťuje ATS Praha.


Budete se dívat na Adventní koncerty, které vysílá Česká televize v neděli od 18 hodin? Posíláte tímto způsobem peníze a pomáháte tak organizacím, které to potřebují? Nebo na to máte jiný názor?

   
01.12.2005 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] tyrkys [*]

  nevíte někdo, zda bude letos akce Strom splněných přání? Bývalo to ve Vinohradském pavilonu. Nikde na netu to nemůžu najít. Díky.

  superkarma: 0 01.12.2005, 18:07:06
 2. avatar
  [3] Susina [*]

  chtěli jsme poslat peníze, syn se hrozně těšil, že se uvidí na obrazovce, ale byť jsme vytáčeli čísla asi tisíckrát, nedovolali jsme se, bylo pořád obsazeno... tak zkusíme tuhle neděli, a jestli to nevyjde, tak pošlem něco na účet rovnou..

  superkarma: 0 01.12.2005, 14:55:29
 3. avatar
  [1] svetluszka [*]

  ..koukala jsem v neděli na první koncert. Výtěžek byl na nějaký popáleninový centrum.... ....brčela jsem u těch záběrů z nemocnice jako želva..... ...bylo to hrozný....
  A myslím že aspoň těch 30 kč za SMS nikoho nezabije....

  superkarma: 0 01.12.2005, 06:56:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme