Možná už máte vyrobený adventní věnec a včera jste zapálily první svíčku. Ale předvánoční výzdoba tím rozhodně nemusí skončit. Zkuste si třeba ozdobit dveře vánočním věncem. Přinášíme vám spoustu inspirace.

n

Základem vánočních můžou být tradičně větve z jehličnanů. Smrku, borovice, ale můžete použít i túje a stálezelené neopadavé keře, jako je cesmína nebo buxus. Kombinace různých struktur vypadá opravdu krásně.

Pokud chcete věnec opravdu originální, můžete si pořídit korpus z kořenů, větviček, slámy, proutí, různě slepovaných špalíčků, zkrátka na co si vzpomenete.

A pak už můžeme přistoupit ke zdobení. Ať už zvolíte přírodní produkty, jako jsou šišky, šípky, skořápky z ořechů, žaludy, bukvice či jiné zajímavé plody, nebo si nakoupíme ozdůbky už hotové, nastává chvíle nejkrásnější. Aranžování.

Napřed si vyzkoušejte kompozici nanečisto a pak pomocí tavné pistole připevňujte k věnci. Hotový věnec zkontrolujte s odstupem a uvidíte, jestli je potřeba něco přidat, nebo ubrat.

Pokud se vám nelíbí věnec a chtěla byste něco zvláštního, zkuste třeba závěsné sáčky, hvězdu, srdce, nebo tvar vločky. Tyto ozdůbky vypadají úžasně a budou dělat radost nejen vám, ale i vašim návštěvám až do Tří králů.

Podívejte se pro inspiraci do naší fotogalerie

Foto: Facebook love for all seasons a Klára Křížová

Čtěte také:

Reklama