Už jdu skoro domů, ale tenhle příspěvek jsem musel vydat. Jak vypadá advent s malým dítětem?


Myslím, že každá máma s malým dítětem to zná - dítě si žádá své, do toho domácnost, práce, drahá polovička, nákupy dárků, příprava Vánoc, ... Je toho příliš, a tak se často nestíhá.
Letos jsem chtěla začít dřív a nestresovat se. Bohužel, nepodařilo se. V neděli večer jsem vytáhla polystyrenový věnec a jednu jedinou jehličnatou větvičku. Kvůli nemoci jsme se nestihli vydat do lesa na sběr. Ve chvíli, kdy jsem se rozhodla, že z jedné větvičky pěkný věnec neudělám, se přiřítilo naše torpédo a hned, co to je a že chce. :) Řekla jsem si, proč ne. A tak jsme se spolu pustily do výroby věnce. Posílám fotečku. Nečekejte žádný zázrak, vyrábělo to tříleté dítě. :) Sice je to pometlo, ale hrdě to trůní na našem stole. :)

věnec

(foto - věnec)

Co se týče cukroví, teprve začínáme. Opět ve dvou, takže to jde krapet pomalu. Zatím teprve dáváme vše na plechy, péct budeme, až toho bude víc. Na fotce je má "specialitka" - miniaturní vanilkové rohlíčky. Jsou velké asi jako nehet na palci dospělého chlapa. A na druhém plechu linecké, u jehož výroby jsem jen asistovala malému pomocníčku. :)

cukroví

(foto - cukroví)

A na závěr třetí fotečka, tentokrát adventního kalendáře trošku jinak. Nemám ráda tradiční kalendáře z obchodů - jsou v nich odporné, nechutné pseudo "čokolády". Vyrobila jsem proto 24 malých látkových pytlíčků, do kterých jsem schovala nejrůznější sladkosti - bonbonky, čokoládky (kvalitní, jak jinak), žvýkačky, oříšky, ... Každý den nové překvapení.

balíčky

(foto - balíčky)

Krásný adventní čas vám všem!
eli.emanuela

Advent na Ženě-in

O adventu a adventní výzdobě máme dnes celé vydání magazínu Žena-in! Už ale jdu pomalu domů, tak že mi neposílejte další příspěvky, za všechny mockrát děkuju!

Reklama