Vztahy

Adrian se vrací k otci

 
Před časem jsme vás informovali o několika případech dětí, které byly rozhodnutím českých soudů po rozvodu vráceny druhému rodiči do ciziny. Za všechny smutné příběhy připomínáme kauzu sourozenců, kteří se po čtyřech letech života v České republice museli vrátit k otci do Argentiny i přes to, že jasně dokázali vyjádřit své přání zůstat u matky v České republice, což by měl soud jednoznačně vzít v potaz.

V dalším podobném případu před několika týdny soudkyně nařídila předběžně vykonatelným rozsudkem navrácení dnes již tříletého Adriana Santany k otci do Kalifornie – přesto, že to pro dítě bude znamenat těžké psychické i citové trauma a zhoršení zdravotního stavu. Chlapec do České republiky přijel před rokem se svou matkou, kterou jeho otec v USA fyzicky napadal tak, že mu byl kontakt s matkou na přechodnou dobu zakázán. Do ČR se matka vrátila i s dítětem na radu české ambasády, nyní ji ale obviňují z únosu a dítě se rozhodnutím českého soudu musí k otci vrátit i přes to, že neumí anglicky a je na matce fyzicky i psychicky velmi závislé (první rozhodnutí o vrácení dítěte otci český soud vydal ještě v době, kdy byl Adrian kojené batole). Podle znaleckého posudku z oboru psychologie je chlapec citlivý a úzkostný a lze předpokládat nižší přizpůsobivost změnám a mírně oslabenou odolnost vůči zátěžovým vlivům.

V současné době bylo rozhodnutí soudu potvrzeno soudem vyššího stupně a není možné použití dalších opravných prostředků. Adrianovi tedy hrozí, že ho exekutor násilím odebere matce a odveze zpět do USA k otci. Paradoxní je, že za rozhodnutí soudu, které nerespektuje zájmy dítěte na prvním místě, se postavil i Veřejný ochránce práv a Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Jako jeden z důvodů, proč souhlasí s rozhodnutím soudu,  uvedli i úvahu, zda Adrian náhodou netrpěl tím, že byl odvezen od svého otce. Jaksi byl zcela opomíjen fakt, že otci byl kontakt s rodinou americkými institucemi zakázán pro násilí, kterého se dopustil na Adrianově matce. I z těchto údajů je víc než zřejmé, že Adrian má nepochybně lepší citovou vazbu s matkou než s otcem. Pokud tedy odebrání od otce bylo pro něj trauma, jak se asi bude tříleté batole cítit po odebrání od matky a odvezení do jiné země, kde ani občasný kontakt s matkou nebude možný?

Pozoruhodnou argumentaci zástupců institucí, které by se měly na prvním místě řídit zájmy a prospěchem dítěte, si můžete poslechnout v diskusním pořadu ČT24 Před polednem ze dne 18.10.2006 na http://www.ct24.cz/vysilani/?id=114984.

Přitom Úmluva o mezinárodních únosech dětí stanoví v článku 13, že smluvní stát není povinen nařídit navrácení dítěte, jestliže je vážné nebezpečí, že by návratem bylo dítě vystaveno fyzické nebo duševní újmě nebo je jinak dostal do nesnesitelné situace. Podle čl. 3 Úmluvy o právech dítěte musí být zájem dítěte (nikoliv tedy rodičů nebo jednoho z nich) předním hlediskem při jakékoli činnosti uskutečňované veřejnými nebo soukromými zařízeními sociální péče, soudy, správními nebo zákonodárnými orgány.

Soudce však své rozhodnutí poslat Adriana k otci zdůvodnil pro média tím, že jak se zachováme my k požadavkům zahraničních institucí, tak se budou oni chovat k nám – což je argument, který právě v případě Adriana příliš neplatí.


Zdroj: Fond ohrožených dětí

   
03.11.2006 - Láska a vztahy - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [54] Evik8 [*]

  Presne tak.My musíme neustále brať ohľady na zákony iných zemí,ale na tie naše sa zvysok kašle.Chudák deti,s matkou by im bolo fajn,čo tam?No,ale zákony sú zákony,je predsa ledno,že budú mať s veľkou pravdepodobnosťou život na prd.

  superkarma: 0 20.12.2006, 22:27:48
 2. [53] sahleb [*]

  Blami dobre shrnuto.

  Nemohupochopit jak nekdo naridi matce odevzdatditedo rukou nekoho,kdo se z duvodu nasili nesmi k ni, tedy k rodine, tedy k matce a diteti priblizovat.

  Nase soudy jsou opravdu posahany. Nikoho absolutne nezajima co bude citit to dite. Radsi si to nechci ani predstavovat.

  Jinak jsem odpurce nazoru, ze deti rychle zapominaji. To si mysli nekdo, kdo se o deti moc nezajima, je to ejn takove porekadlo na uklidneni dospelych.

  superkarma: 0 07.11.2006, 20:41:03
 3. avatar
  [52] paníliška [*]

  Blami:

  superkarma: 0 06.11.2006, 14:52:57
 4. avatar
  [51] blami [*]

  Sarir: A co takhle zapojit zdravý selský rozum,co?! Místo § ?!Tobě by se líbilo,kdyby to někdo chtěl vzít děcko?Asi ne, že?! Teda, pokud už nějaké máš?Asi jsi v té situaci nikdy nebyla, tak tady nekafrej!!!!!!!Ono se dobře říká, neměla se tam vdát.Ale stalo se a NÁŠ stát by se měl o SVÉ občany a JEJICH děti brát,a ne je ještě potopit.USA si diktuje podmínky a naši řitní alpinisté jim kývají.Chcete zpátky 3 leté batole?Proč ne?! C o je nám po jeho duševním zdraví, hlavně když jsme pro ně dost dobří! Chcete tu postavit základny? Tak šup s nima!Co je nám po našich občanech a jejich nesouhlasu! A tak je to u nás se vším.Od arabů naše děti dostat nemohou, tak aspoň další pošlou za moře,že?!Vždyť my si to můžeme dovolit.

  superkarma: 0 06.11.2006, 12:28:23
 5. avatar
  [50] blami [*]

  I-vet: A víš, že nemáš pravdu? Zkus vymáhat dítě, které se narodilo sice u nás,ale otec si je odveze do Jordánska, Íránu ,atak podobně.Nedostaneš ho zpátky ani náhodou, protože to zase naše republika neumí vymáhat unesené dítě českého občanství zpět.Takže ať se narodí u nás nebo jinde ,patří k tomu, kdo se o ně zrovna stará(pokud ho samozř. nebije nebo jinak netýrá).A je jedno, jestli to je otec nebo matka.Pokud je od narození s matkou, je na ni vázán, to dá rozum.A vysvětlete tříletému děcku, že už s mámou, s kterou je do narození, nebude.Že musí někam pryč,protože je oban USA,např.Jemu je to úplně jedno.Ono bude chtít jen mámu, sice rychle zapomene, ale v podvědomí ji bude pořád hledat a bude mít problémy.Jsem zvědavá, jestli ho ,když ho táta bude mlátit, zasáhnou úředy a předají ho zpět matce,to asi těžko,že?!

  superkarma: 0 06.11.2006, 12:21:39
 6. avatar
  [48] paníliška [*]

  Z naší justice je mi na . Spravedlnosti se u nás nedovolá nikdo, jen ti, co na to mají, ale to už zase nemůže být řeč o spravedlnosti.

  superkarma: 0 05.11.2006, 17:20:51
 7. avatar
  [47] vininka [*]

  rek11: 25:

  superkarma: 0 04.11.2006, 19:08:11
 8. avatar
  [46] rek11 [*]

  tyyy brďo to je jedna z mála diskuzí kde se dva na něčem fakt shodli

  superkarma: 0 04.11.2006, 13:40:37
 9. avatar
  [45] Z_U_Z_U [*]

  prosty sekacek travy: rozumím a jsem ráda že i ty

  superkarma: 0 04.11.2006, 07:56:42
 10. [44] prosty sekacek travy [*]

  Z_U_Z_U: zpocatku jsem popravde nechapal tvuj postoj (zenska vs chlap vuci detem), ale je defacto stejny s tim mym. Je stejny, ptz milujeme sve deti. nas postoj je stejny, protoze nam i nasim detem druha polovina rodicovstvi ublizila stejnym, nebo hodne podobnym zpusobem.

  superkarma: 0 03.11.2006, 21:28:53
 11. [43] prosty sekacek travy [*]

  Z_U_Z_U: taky jsem nekolikrat v zivote zvazoval filosoficke zabit ci nezabit...bohuzel pro sve deti jsem volil pacifistictejsi variantu...chudacci moji...ale nakonec to prezili v ramci postkomunistickych demagofilosofii relativne ok...fyzicky ziji...ted uz jen prekonat pubertu

  superkarma: 0 03.11.2006, 21:20:30
 12. avatar
  [42] rek11 [*]

  I-vet: jj porodit vždy jen v čechách i kdyby byl muž pozlacený a diamantama sázený

  superkarma: 0 03.11.2006, 18:15:27
 13. avatar
  [41] I-vet [*]

  Tak zase je to tady....kdy už konečně všem těm babám dojde, že když se dítě narodí na území jiného státu, dostane tamní občanství a je v 99% občanem státu, kde se narodí. Ten bude vždy hájit jeho zájmy a každý taková případ skončí takto....

  je to prostě tak...naopak když by se dítě narodilo tady a rodič by s ním buhvíkam upláchl, bude vráceno sem...

  to jsou mezinárodní úmluvy a každá matka si předem musí domyslet důsledky svého jednání

  superkarma: 0 03.11.2006, 17:35:19
 14. avatar
  [40] Z_U_Z_U [*]

  btw. správná matka by měla myslet především na zájmy svého dítěte, já tmu bastardovi taky jen zlomila zápěstí, místo abych ho rozpárala od koulí ke krku, i když jsem měla chuť

  superkarma: 0 03.11.2006, 17:25:50
 15. avatar
  [39] Z_U_Z_U [*]

  Nějak nechápu třeba minulý případ...byl kolem toho děsný mediální humbuk, myslíte že by matce někdo zakázal odjet spolu s dětmi, bydlet s nimi a povolit aby je otec navštěvoval? Udělala bych cokoli, ale neumím si představit že bych nečinně seděla v ČR, plakala do kamer že nevídám děti, ale tohle vzdala. Netušíte někdo jak to s tímhle je? Podle mého vrací děti do země, není to snad tak že je matce odebírají a dají je otci, kdyby matka bydlela v daném státě a nebránila styku s otcem, mělo by to být v pohodě, ne?

  superkarma: 0 03.11.2006, 17:24:00
 16. avatar
  [38] man-mimo [*]

  rek11: co by si o tom asi tak mohl myslet?

  superkarma: 0 03.11.2006, 17:06:08
 17. [37] prosty sekacek travy [*]

  Z_U_Z_U: souhlas s tvym postojem, mam na vec stejny nazor ...btw. utect ze strachu s ditetem k sousedum a odletet na druhou stranu zemekoule, to je dost velky rozdil co se emoci tyce, myslim ze mela dost casu zvazit co dela

  superkarma: 0 03.11.2006, 16:47:33
 18. avatar
  [36] Z_U_Z_U [*]

  prosty sekacek travy: tak nějak...po vychladnuté první mateřské reakce typu " své mládě si ubráním" jsem začala přemýšlet a vnímat Asi bych tuhle situaci řešila požádáním jakýhkoli úřadů v místě o pomoc a snahou dokázat že tatínek opravdu není zodpovědný a není bezpečné povolit styk s dítětem. Bylo by mi jasné, že porušením soudního příkazu si částečně podkopnu nohy. Nikdo ji přece nenutil žít s ním v jedné domácnosti, dalo se to řešit i jinak a vhodněji, bez toho aby se vystavovala nebezpečí že o dítě přijde. Já odešla od chlapa kterej mě třískal jak koně, ale styk s dítětem mu umožňuju...sice za podmínek že navštěvuje psychologa, s mrňousem se stýká jen pod dozorem, ale i když zklamal jako manžel a v tu dobu by dítěti spíš uškodil, nechtěla jsem je vzájemně úplně rozdělit, dostal možnost dokázat že na malém mu záleží.

  superkarma: 0 03.11.2006, 16:32:02
 19. avatar
  [35] Suzanne [*]

  Paní Vodičková dělá pro děti víc než spousta těch, co jen hloupě kecají. Pro mě je to důvěryhodná osoba. A tenhle případ je na hlavu postavený.

  superkarma: 0 03.11.2006, 16:22:40
 20. [34] prosty sekacek travy [*]

  clanek je bohuzel zcela evidentne plny polopravd a zkreslenych informaci a pani vodickova ma dost vysoke vzdelani, aby si toho byla vedoma. z toho mi tedy logicky vypliva, ze cilem je opravdu emotivne pusobit na ctenare, nikoliv objektivne hodnotit situaci. zajimalo by mne, ceho chtela medializaci pripadu dosahnout, co konkretniho vlastne fod pro adriana udelal. vysvetlil nekdo matce situaci? snazil se nekdo kontaktovat nekoho v usa a situaci resit? pokusil se nekdo najit prostredky na pravnika a cestu do usa? takhle to bohuzel cele vyzniva pouze jako propagace fod.

  superkarma: 0 03.11.2006, 14:42:46
 21. avatar
  [33] rek11 [*]

  tornado-lou: mě by zajímalo co si o tom myslí Adrian

  superkarma: 0 03.11.2006, 13:38:57
 22. [32] tornado-lou [*]

  jo mimochodem je to tu uz ponekolikate a vzdycky se dozvime akorat to, co si o tom mysli FOD. zajimalo by me, co si o tom mysli protistrana.

  superkarma: 0 03.11.2006, 13:30:03
 23. [31] tornado-lou [*]

  ja se celkem nedivim, ze chteji dite vratit otci, kdyz ho matka pres zakaz odvezla ze zeme. jako nejlepsi moznost mi pripada to co rika ZUZU. odjet zpatky do USA, umoznit kontakt a snazit se prokazat ten spatny otcuv vliv.

  superkarma: 0 03.11.2006, 13:29:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] jull [*]

  Luciš: máš děti? Já mám doma jedno tříleté a můžu ti říct, že česky mluví skvěle, je mu dobře rozumět a rychlostí žvanění překoná i "pavlačové drbny".

  superkarma: 0 03.11.2006, 13:28:23
 2. avatar
  [29] Z_U_Z_U [*]

  prosty sekacek travy: našla, máš pravdu

  superkarma: 0 03.11.2006, 12:44:14
 3. avatar
  [28] Z_U_Z_U [*]

  Zajímal by mne názor právníka...kdyby v tomhle případě matka vzala dítě, vrátila se s ním do jejich země, požádala třeba ambasádu o právní pomoc, s děckem byla někde na ubytovně, otci umožnila kontakt a při rozvodovém jednání se snažila prokázat že by měl na dítě špatnej vliv, prošlo by to? Podle mého soudu nejsou důvody dítě matce odebrat...

  superkarma: 0 03.11.2006, 12:39:22
 4. [27] prosty sekacek travy [*]

  Z_U_Z_U: pust si to od 23 minuty

  superkarma: 0 03.11.2006, 12:39:16
 5. avatar
  [26] Z_U_Z_U [*]

  prosty sekacek travy: asi jsem neposlouchala dobře, ale nikde jsem nezaregistrovala že by měla zakázáno s dítětem vycestovat

  superkarma: 0 03.11.2006, 12:17:06
 6. avatar
  [25] rek11 [*]

  zdrhla bych nečekala bych že se tady něčeho dovolám jestliže vidím kdo je schopný tomu všemu ministrovat...už by se za mnou prášilo...a rovnou k mezinárodnímu soudu v tomhle kocourkově to enmá cenu se někde dožadovat práva. A když je pak ministr spravelnosti schopen říct že se nespravedlivě odsouzeným nehodlá omlouvat protože něco jako justiční omyl neexistuje.....fakt nechápu kdo čeká , že se tu dovolá spravedlnosti

  superkarma: 0 03.11.2006, 12:07:46
 7. [24] E.H. [*]

  Mně to připadá šílený. To se furt řeší, jaký má práva otec, jaký matka, co která země, kdo směl vycestovat, kdo ne. To dítě nemohlo o svém životě rozhodnout vůbec nic, je jen obětí. A bohužel bude to především ten malej chlapeček, kdo to nejvíc odskáče. Ale to asi nikoho nezajímá. Kdyby bylo po mém, rozhodla bych tak, abych co nejmíň ublížila tomu dítěti, který za nic nemůže. A ať o tom přemýšlím jak chci, vychází mi z toho, že pro kluka bude nejlepší, když zůstane s mámou, na kterou má silnou citovou vazbu. Ostatně jako snad každý takhle malý dítě. Ať potrestaj matku, že ho unesla, ať potrestaj otce, že ji napadal, ale ať toho malýho kluka nechaj tam, kde je mu nejlíp.

  superkarma: 0 03.11.2006, 11:38:18
 8. [23] prosty sekacek travy [*]

  no dost bych se divil, kdyby na ambasade rekla ze ma soudem zakazano vycestovat, ze by ji nekdo radil at vycestuje

  superkarma: 0 03.11.2006, 11:15:05
 9. avatar
  [22] Z_U_Z_U [*]

  cituji: Jako jeden z důvodů, proč souhlasí s rozhodnutím soudu, uvedli i úvahu, zda Adrian náhodou netrpěl tím, že byl odvezen od svého otce" v reportáži zaznělo, že SOUDEM určený dětský psycholog konstatoval, že odebráním otci a návratem sem dítě neutrpělo žádnu újmu.

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:48:38
 10. avatar
  [21] Z_U_Z_U [*]

  Rikina: je fakt že máme málo informací. Jediné z čeho mám obavy aby soudy nerozhodovaly pod dojmem případů které už proběhly, s tím že jak se vyjádřil jeden ze soudců v téhle kauze " musíme to brát tak, že jak se chováme my k jiným státům, tak se chovají ony k nám" Navíc návrat do Čech jí doporučilo naše zastupitelstvo, což je taky slušnej bordel Asi nejideálnější by bývalo bylo aby se vrátila, zařídila si tam rozvod a argumentovala v jejich zemi, kde by se jí lépe dokazovalo jestli měl opravdu problémy s drogama a kde by mohli svědčit i policajti, o tom proč dostal zákaz na deset dnů se k ní přibližovat

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:45:56
 11. avatar
  [20] batka [*]

  To je hrozný chudinka malá. já být tou matkou, tak stím prckem asi někam uteču

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:35:08
 12. [19] Rikina [*]

  Vím jenom, co jsem porůznu zaslechla z médií. Ale zdá se mi poněkud podivné, že několik soudů i na odvolání rozhodlo shodně, a ty nepochybně měly podstatně lepší a podrobnější informace, než můžeme mít my zde, a kromě toho se, jak výše psáno, za to rozhodnutí staví "Veřejný ochránce práv a Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí" - konec citátu. Takže ti všichni se hluboce mýlí a pravdu má jen paní Vodičková???

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:31:59
 13. avatar
  [18] Z_U_Z_U [*]

  kareta: neříkám že na dítě má právo jen matka, v mnoha případech bych ho naopak přiřkla otci. Ano, ideální řešení by asi bylo rozvést se tam a zkusit jak se bude otec chovat k dítěti. Na druhou stranu jestli je pravda že bral drogy, tyhle pokusy bych s vlastním dítětem rozhodně nedělala! Druhá věc je to, jestli si maminka tyhle skutečnosti nevymyslela Ideální stav by asi byl zajít ještě v americe na policii s tím že tatíček fetuje a ona se cítí s dítětem v nebezpečí, zjistit jestli je to pravda by pro ně neměl být takový problém

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:28:45
 14. avatar
  [17] kareta [*]

  man-mimo:že jo?

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:28:41
 15. avatar
  [16] Luciš [*]

  Motty: kdyby byl tatínek rychlejší a unesl ho on, tak zase skroro vůbec nezná maminku a češtinu
  A jsme zase u otázek, kdo je lepší, matka nebo otec? Které prostředí a jak těžce nebo lehce si dítě zvyká na něj a novou osobu ???
  Zase tu bude někdo psát, že ten, kdo by nenechal dítě rozpůlit si ho zaslouží. Tak tady si ho zaslouží otec, že s ním nikam přes zákaz nevycestoval, že jej nechtěl jen pro sebe, ne?

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:23:34
 16. [15] prosty sekacek travy [*]

  Z_U_Z_U: btw pani horvatove americky soud primo zakazal vycestovat s ditetem ze zeme bez souhlasu otce.

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:13:26
 17. avatar
  [14] man-mimo [*]

  Už by měli začít tyhle únoskyně normálně soudit.

  kareta: (3) asi to tam nebude jediný důvod, ale tady by to rozvodovost snížilo na minimum

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:12:24
 18. avatar
  [13] kareta [*]

  Z_U_Z_U: nebrala bych otce- mohla od něj odejít, vyřešit si rozvod a zůstat aspoň nějakou dobu v té zemi. Vidělo by se, jak by se k dítěti choval. Manžel může být otřesný, ale jako otec se může osvědčit. Ostatně, znám ženy, které bych taky týrala . Tahle paní si neuvědomila, že dítě není majetek

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:11:03
 19. avatar
  [12] Z_U_Z_U [*]

  prosty sekacek travy: nedostala jsem se na to, blbne mi comp, posuzovala jsem jen podle článku, pak na to mrknu, až ukecám techniku

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:06:13
 20. avatar
  [11] jull [*]

  Luciš: máš děti? Já mám doma jedno tříleté a můžu ti říct, že česky mluví skvěle, je mu dobře rozumět a rychlostí žvanění překoná i "pavlačové drbny".

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:05:59
 21. avatar
  [10] jednapani [*]

  Kdyby maminka s tatínkem zůstala, třeba by ho pak jednou zabila, jak se to tu probíralo minule.
  Chudák kluk, jestli ho opravdu od mámy vezmou. A chudák máma.

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:03:29
 22. [9] prosty sekacek travy [*]

  trilete batole se asi musi citit jako basnik...a ten jak znamo se citi byt rozervan
  souhlasim, pani vodickova opravdu argumentuje podivne
  Z_U_Z_U: poslechni si to poradne, on nenapadl ani ji ani dite, ale postel

  superkarma: 0 03.11.2006, 10:02:43
 23. avatar
  [8] Z_U_Z_U [*]

  kareta: ty bys dítěti otcenebrala když je násilník a napadal jeho matku? Není trošku demagogie jásat že dítě má tatínka , ale opomíjet to, že musí koukat na to že tatínek maminku napadá?

  superkarma: 0 03.11.2006, 09:42:47
 24. avatar
  [7] Motty [*]

  Luciš: tak svojí mámě česky snad rozumí, i když třeba sám ještě moc nemluví. Z pohledu toho kluka mi to přijde hrozný a nesmyslný, svýho otce vlastně vůbec nezná, navíc asi to není zrovna láskyplnej tatínek, spíš mi přijde, že ho chce proto, aby ho neměla jeho manželka. Vůbec nevím, co bych dělala, být tou mámou.

  superkarma: 0 03.11.2006, 09:36:51
 25. avatar
  [6] Alenka0010 [*]

  Myslím si, že snaha vycházet vstříc zahraničním institucím a zvláště americkým je v našem státě až přehnaná. Holt musíme pořád někomu lézt do pr...

  superkarma: 0 03.11.2006, 08:42:47
 26. avatar
  [5] Beruška1 [*]

  Z chování soudců a soudkyň v naší zemi si myslím, že způsobovat zbytečná traumata dětem je jejich nejoblíbenější zábava. Mluvím z vlastní zkušenosti při rozvodu, konkrétně soudkyně Kuběnová u pardubického soudu.

  superkarma: 0 03.11.2006, 08:38:00
 27. avatar
  [4] Luciš [*]

  No a co? Tříleté dítě neumí anglicky? To bych chtěla vidět, jak umí česky

  superkarma: 0 03.11.2006, 07:48:44
 28. avatar
  [3] kareta [*]

  V islámských zemích děti automaticky připadnou otci. Mají velice nízkou rozvodovost. Při porodnosti, která tam je .
  Paní udělala chybu a tak zkouší poslední možnost- veřejné mínění. Hodně štěstí. Já bych ale dítěti otce nebrala..

  superkarma: 0 03.11.2006, 07:28:17
 29. avatar
  [2] Evikus [*]

  Chudák kluk i jeho mamka. Prostě v dnešní době si brát cizince a mít s ním děti to je cesta do pekel

  superkarma: 0 03.11.2006, 06:57:43
 30. avatar
  [1] man-mimo [*]

  už zase?

  superkarma: 0 03.11.2006, 00:05:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme