Bulvár

Adéla Gondíková: „Dítě by mi teď hrozně pomohlo.“

Adélu Gondíkovou (41) můžete vidět na televizní obrazovce jako moderátorku i herečku, stíhá hrát ve dvou divadlech a vychovává desetiletou dceru Nelu. Uvažuje o tom, že by jí pořídila sourozence? Co ji baví na novém pořadu Gondíci s.r.o. a jak se stará o udržení figury? Sešly jsme se v kavárně vedle fitness centra, odkud zrovna šla.

adela

Máte krásnou postavu. Může za to genetika, nebo na sobě musíte pracovat?
Nemám to geneticky dané, cvičím. Ale potřebovala bych častěji, než zvládám. Obvykle tak jednou týdně doběhnu do fitka s jazykem na vestě a odtud zase spěchám za dalšími povinnostmi. 

A co doma? Třeba takové sklapovačky před televizí?
Ano, to si vždycky naplánuji, ale nikdy se nepřinutím. To jdu raději třeba vytřít podlahu. Ale běhám po schodech. Doma, protože věčně něco zapomínám, ale i v divadle, kde vedou schody z jeviště. Říkám si, proč pro sebe něco neudělat? Ale teď jsem propadla něčemu jinému. Kamarádka, která má fitko, mi doporučila cvičící stroj Power Plate.

Takže jste si ho pořídila domů?
Ano a je to strašná pecka. Zpevňuje tělo a stačí na to ani ne půl hodiny denně. Což oslovilo moji lenost a vytíženost. Cvičím na něm doma i s trenérem ve fitku. Cviky se ukazují na obrazovce a fór je v tom, že nemá smysl cvičit déle, než podle programu. Vymysleli to prý v NASA pro kosmonauty, kteří se vrátili ze stavu beztíže a byli úplně atrofovaní. Na základě těchto 3D vibrací pak velmi rychle nabrali svalovou hmotu zpět. Účinek cvičení se násobí.

Stává se vám často, že se pro něco nadchnete? Hlavně tedy ve vašich pořadech s radami a tipy do domácnosti a zahrady?
Když točíme reportáž o něčem zajímavém, většinou zjistím, že to nutně potřebuji. Třeba takové tekuté hmoždinky mě doslova fascinovaly... A doma pak marně přemýšlím, kam bych to dala, co bych vyměnila.

Jste tedy domácí kutilka?
To zase ne. Třeba umyvadlo bych sama nevyměnila, i když mi to v reportáži nepřišlo složité a teoreticky bych to zvládnout měla. Ale kdyby doma začala stříkat voda, jsem ztracená. Raději u odborných věcí nechám odpovědnost na zkušených.

Jaké reportáže děláte nejraději?
Co mě strašně baví, to jsou inspirace pro domy a byty. Člověk si ty nápady vždycky nějak přenese na sebe. Já sama bych nic nevymyslela. Potřebuji poradit, co se k čemu hodí. Ale zase na druhou stranu, trendy slepě nenásleduji. Mám svou hlavu, i mně se to musí líbit, jinak bych do toho nešla. Nejsem v tom tolik odvážná. V našem novém pořadu mě baví hlavně ten rozptyl reportáží, které můžeme natáčet. Jezdíme za lidmi, pořád něco vymýšlíme.

adela

Když jste u toho vymýšlení, jak vlastně vznikl název zmíněného nového pořadu Gondíci s.r.o.?
Hrozně dlouho jsme se o tom názvu bavili. Kdysi dávno nás napadl název Rady ptáka Loskutáka, ale tohle by vlastně bylo z podstaty pořadu něco podobného. Také rady, tipy... Říkali jsme si, že bude lepší vztáhnout to na nás dva. Takže jsme šli, zcela narcisticky, do našeho jména. Kdysi jsme totiž měli firmu Gondíci s.r.o.

S bratrem pracujete už dlouhé roky. Nelezete si občas na nervy?
Nelezeme. Nedokážu říct, čím to je. Existuje hodně rodin, kde to mezi sourozenci funguje, a hodně rodin, kde ne. A ti se diví. Ale co třeba bratři Ebeni, Hádkovi? Ti mají to samé. Přijde mi to normální, člověk není na světě sám. Rodina by měla držet při sobě. I naše děti spolu vyrůstají. A moje dcera Nelinka ví, že někde někdo blízký je…

ad

A sourozence jí pořídit nechcete?
Už jsem stará. Tedy teď ne. Teď by mi to hrozně pomohlo. Byla bych doma, nadšená. Uklízela bych, vařila, s Nelinkou dělala úkoly. Všechno by bylo perfektní. Ale myslím, že by mi po čase došel dech. Jenže až by mi bylo dvaapadesát a já dělala to, co teď s Nelou? A v pětapadesáti řešit pubertu patnáctiletého dítěte? V tomhle nejsem tak euforický člověk, který se pro něco nadchne a nepřemýšlí o tom.

A jde Nelinka ve vašich stopách? Chce být herečka?
Ona sice prohlašuje, že by chtěla dělat to, co maminka, ale to jen tak říká. Je sice zábavná, ale spíše stydlivá. Není to takové to dítě, které někam přijde a hned je ho všude plno. Takže jí to celkem rozmlouvám. I když už objevila dramatický kroužek, který jsem před ní dlouho úspěšně tajila. Ale určitě bych ji v tom nepodporovala, tohle povolání nemá budoucnost.

Takže ani vy v něm budoucnost nevidíte? Máte už alternativní plán, co budete dělat, když se náhodou přestanete objevovat v televizi a v divadle?
Přemýšlím nad tím už patnáct let. Ale zatím jsem nic nevymyslela. Měla jsem už i takové záchvaty, jako že jsem třeba u kamarádky v Rožnově viděla trampolíny a řekla si, ha, to u nás není, to budu dělat. Ale to zase někdo přijde a řekne: Budeš muset platit nájem, co s tím budeš dělat v zimě, koho k tomu posadíš, když tam nebudeš moct být... Tak přemýšlím dál. Asi to budeme řešit až na poslední chvíli, až to přijde. Ale člověk by měl myslet na zadní vrátka.

Zdroj foto: TV Prima

Čtěte také:

   
10.04.2015 - Rozhovory - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [16] knihovna [*]

  Klára Křížová — #5 A že ulovila ženáče? To mi přijde dost nefér! Taky ho dost uháněla, až tím byla celé Palmovce protivná! A není nakonec o co stát. Pan Langmajer je fyzicky i psychicky nemocný člověk. Sice výborný hráč, ale jinak mi je ho dost líto. Matka jeho dcer má velkou svatozář!

  superkarma: 0 13.04.2015, 15:29:40
 2. avatar
  [15] danca79 [*]

  Karo Líná — #12 Zdravotni stav je urcite neco co by mela kazda zena brat v potaz v jakemkoli veku. Svagrova od kolegyne otehotnela a behem prvnich par tydnu se dozvedela ze ma roztrousenou sklerozu a po porodu muze skoncit na voziku rychlosti blesku, tim jak se zblazni hormony...nastesti se to nestalo, a dokonce mohla prvnich sest tydnu kojit nez musela zacit brat leky, ale ten stres kdyby nahodou, to si moc neumim predstavit.

  superkarma: 0 11.04.2015, 04:54:57
 3. avatar
  [14] danca79 [*]

  kobližka — #13 To bylo mineno jen tak obecne Sml16 Kazdy povazuje za pozdni tehotenstvi neco jineho, znam pani co mela deti v petactyriceti a byla v pohode, me tehda bylo dvacet tri a dost jsem nechapala...

  superkarma: 0 11.04.2015, 04:52:17
 4. avatar
  [13] kobližka [*]

  danca79 — #11 peetrax — #6 Možná to není míněno na mě,ale i tak reaguju.Já nesoudím,já vyslovuji svůj názor.Tak jako vy dvě máte zase svůj.To je přece každého věc,ať má dítě,kdy se na to cítí.Já,ač zdravá,bych do pozdního těhotenstsví prostě nešla.Jiná žena zase ano a tak ať každý má,co chce Sml16

  1. na komentář reaguje danca79 — #14
  superkarma: 3 10.04.2015, 18:30:20
 5. [12] Karo Líná [*]

  peetrax — #10 Když ona psychika je jedna věc a zdravotní stav druhá. Věřím ženám po 40, že se na to cítí a v pohodě by to daly, proč ne. Já se psychicky cítila taky, v tom problém nebyl, ale tělo s myslí už bohužel zajedno nebylo. Po 40 jsem na tom najednou byla zdravotně tak blbě (genetické záležitosti), že i kdyby se to otěhotnění nějakou náhodou podařilo (už to samo o sobě bylo spíš scifi), tak těhotenství, porod a následné záležitosti by mě nejspíš dostaly na invalidní vozík Sml15 Komu zdraví slouží, tomu držím pěsti, není důvod do toho nejít.

  1. na komentář reaguje danca79 — #15
  superkarma: 2 10.04.2015, 17:13:38
 6. avatar
  [11] danca79 [*]

  peetrax — #10 Naprosty souhlas. Kdo soudi, at si to uzije. Kolem sebe znam par zenskych co mely dite po ctyricitce a pubertu svych potomku zvladaji.

  Ja sama mela prvni v petatriceti - v petadvaceti mi to prislo brzo, dlouho trvalo nez jsem potkala nekoho, s kym jsem si do toho troufla, pak se trosku zamotala situace financne tak jsme par let pockali, nez abychom riskovali ze budem zrat travu z travniku pred barakem, ze. Jako jo, bylo by to byvalo super mit decko ve triceti, ale proste na to nebyla ta spravna situace. To vlastne v nasem pripade nebylo ani v tech petatriceti, ale dalo se to zvladnout. V tech triceti by to asi byvalo dopadlo spatne.

  1. na komentář reaguje kobližka — #13
  superkarma: 1 10.04.2015, 16:06:55
 7. avatar
  [10] peetrax [*]

  OlgaMarie — #9 tak člověk si umí představit leccos, i já vím, že až jednou budu starou matkou, protože jsem ve svém věku bezdětná a nejmladší věru nejsem, ale někomu i za tu mizérii, která přijde, až bude zároveň přechod a puberta, dítě stojí. Někomu zase ne.

  Chtěla jsem mít dítě už před 10 lety, ale život se zamotal. Málokdo zná tu "historii" každé jednotlivé ženy a když pak ženská nemá dítě do určitého věku, je to v očích ostatních kariéristka, případně blbka, která je tak naivní a myslí si, že mimino na stará kolena je pohoda. Sml3 Sml54

  1. na komentář reaguje danca79 — #11
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #12
  superkarma: 0 10.04.2015, 14:01:31
 8. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  peetrax — #6 Kdo přežil pubertu dětí a je už po přechodu, umí si docela katastroficky představit, co by byl puboš při klimakteriu, což je samozřejmě nepředstavitelné pro někoho, kdo po dítěti touží.

  1. na komentář reaguje peetrax — #10
  superkarma: 2 10.04.2015, 12:23:13
 9. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Tak Langoše a figuru jí závidím. Sml54

  superkarma: 3 10.04.2015, 11:37:02
 10. [7] alenabl [*]

  Adélu mám ráda,Sml16 ale Langmajera nemusímSml15

  superkarma: 0 10.04.2015, 11:27:05
 11. avatar
  [6] peetrax [*]

  Adélu mám ráda a děkuji za tento rozhovor, je to realistka. Sml67

  ...

  Pokud jde o pořizování dětí ve vyšším věku - neznamená to, že ten, kdo má dítě ve čtyřiceti, si "umí představit" život s puberťákem třeba v pětapadesáti. Ale kdyby se ten, kdo vynáší rychlé soudy, zamyslel nad sebou a uvědomil si, že správného partnera lze potkat až později, případně to kvůli zdr. problémům dřív nešlo a prvorozené dítě se podaří později, možná by mluvil jinak. Většinou tyto knížecí rady rozdávají osoby, které v této situaci nebyly. Ony by jistě v této situaci zůstaly bezdětné, žeáno. Sml24

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #9
  2. na komentář reaguje kobližka — #13
  superkarma: 2 10.04.2015, 11:13:52
 12. [5] Klára Křížová [*]

  Taky jí mám ráda a to je ulovila Langmajera - musí být dobrá Sml67Sml16

  1. na komentář reaguje knihovna — #16
  superkarma: 0 10.04.2015, 11:01:40
 13. [4] iřka [*]

  Sympatická dvojka.Sml59

  superkarma: 0 10.04.2015, 10:42:15
 14. avatar
  [3] kobližka [*]

  Docela rozumně uvažující ženská.Taky se mi líbí,že se nehrne do dítětě v jejím věku,jako mnoho jiných.A obdivuju jejich sourozenecký vztah a ta její větu,že Nelinka ví,že nablízku je někdo blízký,je mi moc sympatická Sml67

  superkarma: 2 10.04.2015, 09:19:50
 15. avatar
  [2] dagie [*]

  Gondíky mám odjakživa ráda a jejich pořady sleduji pravidelně. Nejen kvůli inspiraci do domácnosti, či na zahrádku, ale i kvůli jejich humoru Sml22

  superkarma: 0 10.04.2015, 08:50:31
 16. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Konečně ženská, která si neumí představit život s puberťákem, až bude v přechodu.Sml59

  superkarma: 6 10.04.2015, 07:30:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme