Zdraví

Ach ty vrásky

 

Tvorba vrásek trápí asi většinu z nás. Co bychom daly za to, kdybychom mohly tak trochu pozastavit čas a uchovat si mladistvou pokožku. Ty statečnější a movitější z nás podstupují plastické operace, jiné se snaží dohnat čas používáním drahých krémů a přípravků a jsou i ženy, které se s tvorbou vrásek smiřují poměrně snadno. Berou to zkrátka jako fakt, se kterým se nedá nic dělat.

To ale není tak úplně pravda. I když čas skutečně zastavit nemůžeme, máme možnost pro svou krásu a pokožku přece jen něco prospěšného udělat.

Vrásky se objevují ve chvíli, kdy naše pleť ztrácí schopnost vlastní obrany před neúprosným stárnutím. Tento okamžik můžeme pozastavit, když začneme užívat doplněk stravy s názvem evelle®. Ten obsahuje optimální směs bioaktivních látek, které podpoří obranné mechanismy naší pokožky, a to zevnitř.

S evelle® tak nastartujeme zkrášlovací proces v těch nejhlubších vrstvách pokožky, kde mají krémy většinou jen omezené účinky.

Přírodní receptura evelle® je založena na výsledcích vědy a obsahuje deset bioaktivních látek, které významně ovlivňují kvalitu naší pleti.

A jak se na tento přípravek dívá přední dermatoložka – prezidentka Společnosti estetické dermatologie a kosmetiky Prim. MUDr. Hana Zelenkova, Ph.D.?

Je technicky možné s pomocí doplňků stravy zpomalit nebo dokonce zastavit tvorbu vrásek?
"Ano, je to možné a dokazuje to řada zahraničních studií a zkušeností. Vlastně již existuje a u nás je k dispozici např. přípravek evelle®, který obsahuje biologicky aktivní látky, jež omlazují a chrání bílkoviny kolagen a elastin, díky kterým je pleť pevnější a pružnější. Studie dokazují, že tento doplněk stravy dokáže preventivně působit proti vzniku vrásek."

Má tento přípravek nějaké složky, o kterých se domníváte, že jsou v prevenci viditelných známek stárnutí pokožky důležitější než ty ostatní?
"Tyto tablety obsahují celou škálu vynikajících bioaktivních látek sestavených do optimální receptury. Kdybych však měla ukázat na konkrétní složky evelle®, vyzdvihla bych jedinečný Bio-Marine Complex® a rovněž unikátní pleťový antioxidant Pycnogenol®, samozřejmě vitamin C a karotenoid lykopen."

Stačí pokožce vnitřní ochrana tabletami, nebo je nutné zahrnout ještě další péči?
"Ani ten nejlepší a nejúčinnější kosmetický prostředek nestačí, když je na vše sám. Vždy je třeba zvolit účinnou kombinaci ochranných a reparačních strategií, které se v konečném důsledku projeví v optimalizaci kvality pokožky. K těmto strategiím patří ochrana před sluncem, používání regeneračních a hydratačních krémů a emulzí, zdravé stravování, pitný režim a podobně."

Myslíte si, že doplňky stravy jsou sluneční filtry budoucnosti?
"Vědecké výzkumy neustále postupují kupředu a výsledky jsou často překvapením i pro samotné iniciátory studie. Přesto si myslím, že i do budoucna bude třeba k dosažení optimálního výsledku kombinovat doplňky stravy s lokálními ochrannými prostředky v závislosti na individuálním typu pokožky."

Chystáte se zahájit rozsáhlou studii zaměřenou na "pilulky krásy". Co bude zkoumat?
"V této studii prováděné s evelle® je naším cílem potvrdit pozorované pozitivní účinky na takové parametry kvality pleti jako pružnost, redukce vrásek a omlazení. Věřím, že tyto účinky se v plné míře potvrdí."

Domníváte se, že je možné užíváním potřebných dávek těch správných doplňků stravy posunout ručičky biologických hodin zpět?
"Ano, už dnes existuje mnoho mediálně známých osobností, ale i běžných lidí, kteří to svým vzhledem dokazují. Samozřejmě, že velkou roli hrají i genetické faktory, ale věřím, že tikot biologických hodin se určitě dá efektivně zpomalit, alespoň na čas."

Užíváte vy osobně doplňky stravy na ochranu a výživu pleti?
"Ano, není to žádné tajemství. Mám ověřené výborné účinky koenzymu Q10, vitaminu E, vitaminu C, Pycnogenolu® a rovněž již zmíněných tablet evelle®. Právě osobní zkušenost s těmito přípravky mě přivedla k iniciování studie. Sledované účastnice studie budou patřit nejen do různých věkových kategorií, ale budou žít i rozdílnými způsoby života, budou z odlišných regionů a budou na různých úrovních z hlediska vystavení vlivu ultrafialovému záření."

Více informací na www.evelle.cz

   
31.03.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] *daisy* [*]

  Kdyz jsem po Velikonocich jela zpatky domu vlakem, tak jsem jela s jednou..no...nechci kecat, ale pres sto kilo mela stoprocentne, pani, ktera ocividne mela dost roku, tak prakticky nemela vubec zadne vrasky Takze si poridit podkozni tuk

  superkarma: 0 31.03.2005, 16:29:38
 2. avatar
  [9] Aja [*]

  Eva_Fl: Jak se to mastidlo jmenuje?

  superkarma: 0 31.03.2005, 14:32:11
 3. avatar
  [8] Vivian [*]

  Mě teda tvorba vrásek netrápí

  superkarma: 0 31.03.2005, 13:51:56
 4. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  mamina: ja ti to poslu! Vim, ze to tady zenske pouzivaji na ksicht, no ja radeji na el.

  superkarma: 0 31.03.2005, 13:16:16
 5. avatar
  [6] Aja [*]

  mamina: Lhasa: Že by nás zahrnuli do své klinické studie? Každá jsme odjinud a máme to jinak zaběhané...

  superkarma: 0 31.03.2005, 11:04:47
 6. avatar
  [5] Aja [*]

  mamina: No čau...konečně tě sem něco přitáhlo!

  superkarma: 0 31.03.2005, 11:02:40
 7. avatar
  [4] Lhasa [*]

  No, čte se to pěkně Ale jak mě někdo zahrnuje v každý větě bioaktivníma látkama a přírodoní recepturou, tak mi to zavání

  superkarma: 0 31.03.2005, 10:14:47
 8. avatar
  [3] mamina [*]

  Nyotaimori: auau
  Já bych radši vyzkoušela tu mast na hemoroidy, co ji používá Sandra Bullock

  superkarma: 0 31.03.2005, 10:04:26
 9. [2] orsulikova [*]

  Překvapuje mě, že autorka-odbornice jako součástí strategie péče o pleť nezmiňuje obličejovou gymnastiku!

  superkarma: 0 31.03.2005, 09:42:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme