Posteskne si nejedna z nás, když se blíží léto. Odpověď by sice mohla znít: „Nikdo tě nenutí.“ Ale my se přece chceme koupat, ráchat, plavat, opalovat, surfovat, hrát plážový volejbal, nebo se jen tak povalovat u bazénu.

 

Plavky prostě k létu patří, ale… Bohužel, jsou i nemilosrdnou připomínkou našeho zimního debužírování, lenošení a slabé vůle. Teď mluvím radši za sebe, abych se nikoho nedotkla. Děsím se chvíle, kdy si budu muset vyzkoušet své loňské bikiny. Natáhnout je na své bílé ochablé tělo…brrr. Ale tak jako u jiného druhu oblečení, existuje i při výběru plavek pár triků, jak zamaskovat drobné nedostatky figury. Prostě potlačit nebo zbytečně neupozorňovat na problematické partie, a naopak přilákat pozornost k těm hezčím. A neříkejte mi, že žádné hezčí nemáte. To byste mě fakt namíchly.
Buďte k sobě sice kritické, ale s mírou. Každá máme tu svoji slabinu.

Já si třeba vybírám plavky podle kalhotek. V dezénu, který se mi líbí, to dá rozum. Když mi perfektně sednou kalhotky, pak teprve zkouším podprsenku. Protože mám krátké nohy, vyhovují mi více vykrojené nohavičky a vyšší pas. Neznám lepší prodlužující střih. Svou úlohu může sehrát i vzor. Proužky a geometrické vzory umí zázraky, ale chce to cit nebo soudnou kamarádku, která váš vzhled dokáže objektivně zhodnotit.


Nikdy bych si na sebe nevzala tanga, ta vyžadují perfektně vypracovaný zadek a úzké boky, obojí pochopitelně bez celulitidy. Obloukem se vyhýbám i nízkým kalhotkám s nohavičkou.

Tak to byly stručné pokyny pro krátkonožky. Ale co když máte postavu typu „malá prsa - těžký zadek“? I takových je v našich krajích poměrně dost. Při výběru plavek musíme myslet na to, že kombinujeme dva druhy postav. Od pasu nahoru v podstatě hubenka, od pasu dolů boubelka. U této postavy záleží nejvíce na vyváženosti proporcí. Vrchní část plavek by měla být vyztužená, ideální jsou trojúhelníkové košíčky s „push-up“ efektem a ve výrazných barvách. Dnes je možné plavky nakombinovat.


A spodní část? Zde bych kladla důraz i na volbu materiálu, který by měl být pevný, aby dobře tvaroval zadní partie. Kalhotky opět s vyšším pasem, na bocích mírně vykrojené. Ideálním doplňkem je sukýnka nebo pareo, které se dá pořídit do barvy plavek. 

 

Postava krev a mlíko. Postava s většími ňadry a širšími boky ve tvaru přesýpacích hodin na sebe vždycky přiláká pozornost. Pokud nemá pneumatiky v pase, je ideální, typicky ženskou figurou. Majitelka této postavy by měla volit plavky z pevného materiálu, aby všechno to bohatství drželo pěkně pohromadě. Měla by se vyvarovat miniaturních bikinek typu šňůrkami pospojované trojúhelníčky z měkkého materiálu, ale volit kvalitní, perfektně tvarovanou podprsenku se širšími ramínky a kalhotky s vyšším pasem, které decentně korigují postavu. Ideální jsou jednodílné plavky sportovnějšího typu s vyztuženými košíčky v tmavších barvách. Může si dovolit i větší, kontrastní květinové vzory.

Ženy s chlapeckou postavou. Zdálo by se, že nemají žádný problém. Úzké boky, dlouhé nohy, pěkná ramena, ale pas jsem si nechala záměrně na konec. Chybí jí žensky útlý pas. Postavě bez pasu prospějí plavky s potiskem, asymetrické střihy, pestré barvy a zajímavé detaily. To, co na jiných typech vypadá přeplácaně a nepatřičně, může chlapecké postavě dodat ženskost.

Tak co, milé ženy-in, našly jste se? Samozřejmě, že záleží především na vašem pocitu. Žádný přesný návod neexistuje. Jenom se při koupi plavek nenechte oblbnout ziskuchtivou prodavačkou a dejte na vlastní intuici a soudnost. Výhodou je, že dnes nabízejí výrobci plavek kombinovatelé modely, které si můžete libovolně sestavit podle svých proporcí, včetně různých sukýnek, sukní a vázacích šátků-pareo.


Využijte té možnosti a přeji šťastnou ruku při výběru.

A napište mi:
Jaké typy plavek nosíte?
Dvoudílné, jednodílné nebo monokiny?
Máte rády vzorované nebo jednobarevné?
Používáte i doplňky?
Co je pro vás při výběru plavek nejdůležitější?

Reklama