Zdraví

Abyta: Pohled do křoví mě donutil zrychlit!

Krásný sportovní den! Vzhledem k tomu, že přes rok se ke sportu dostanu podle toho, jak zrovna vyjde čas a zda nemusím zůstat v práci, snažím se zlepšit kondičku hlavně o dovolené.

Jako nadšenec vstávám už v 5 hodin ráno, protože sedmá hodina, kdy je venku 22°C už pro běh nepřipadá v úvahu. Věřím, že trénovaní jedinci s tím jistě nemají problém, ale mě by to asi zabilo. Běhám si pro radost, šnečím tempem a kochám se krásnou přírodou kolem řeky Orlice. Sem tam se najde nějaký další nadšenec, který běží s pejskem nebo projíždí na kole, ale v tuto ranní hodinu to bývá velmi zřídka.

Jednou běžím, sluníčko už vychází a sluneční paprsky mi zhoršují výhled, usmívám se a užívám si sladkou vůni léta a lehký vánek. Míjím velké křovisko a protože je slyšet podezřelé šustění, pořádně zaostřím a opravdu jsem se vyděsila. Zírám na muže s kalhotama u kotníků, jak si tam dlachní svého "kamaráda." Věřte mi, já, přesvědčená, že rychlý běh je něco, co můj organismus nemůže v životě zvládnout a já, co na základní škole byla nejpomalejším dítětem ze třídy, nasadila takové tempo, za které by se nemusel stydět žádný závodník. Adrenalin mi vyletěl na maxilmální hodnoty a hnal mě dál. Vystrašená jsem se ohlédla, protože jako naschvál přede mnou žádná zatáčka, ale dlouhá, opravdu dlouhá rovina. To individuum tam stálo se staženýma kalhotama, tentokrát už přímo uprostřed cesty a jistě se každý dovtípí, co provádělo.

Naprosto vyčerpaná jsem tryskem doběhla domů a dodnes nemohu pochopit, jak jsem vůbec takový výkon mohla podat. Pud sebezáchovy zapracoval. Když se mi doma hlavou honily myšlenky, co všechno se mohlo stát, bylo mi ještě dlouho špatně a trvalo, než jsem se zase vydala za ranním sportem. Od té doby si ale vždy beru mobil. Pořídila jsem si parádní tričko s kapsičkou a vždy doma říkám, v kolik hodin se vrátím a kam přesně vyrážím běhat.

Zdraví Abyta

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Tak tam bych si asi zaběhat už nešla :) Pořád bych ho za tím keřem viděla!

   
06.09.2010 - Zdraví - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] faun1 [*]

  Ale tak ono by se asi nemohlo nic stát. Muž s kalhotama u kolen běží přece mnohem pomaleji než žena s vyhrnutou sukní,..

  F.

  superkarma: 0 13.09.2010, 18:07:06
 2. [2] Abyta [*]

  Jane1 — #1 přesně tak.. Dnes už se tomu taky směju, ale tenkrát by se ve mě krve nedořezal...

  superkarma: 0 06.09.2010, 21:33:24
 3. [1] Jane1 [*]

  Zdravím, přečetla jsem si příspěvek a pěkně mě to rozesmálo, ale v tu chvíli to samozřejmě směšné nebylo. Jo, člověk se někdy diví, čeho je naše tělo schopno, což?

  1. na komentář reaguje Abyta — #2
  superkarma: 0 06.09.2010, 18:59:52

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme